Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Syczenie z nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Unhappy Syczenie z nawiewu

    Moi Mili,
    Moja Julka stała dokładnie 3,5 tygodnia (bo byłem wyjechany) i dziś do niej wróciłem. Upał masakryczny, wiadomo, więc uruchamiam samochód, uruchamia się klima, wszystko fajnie - wieje, chłodzi. Może w lewej strefie trochę mniej zimnym, ale mam wrażenie, że zawsze tak miała. Pal licho. Kiedyś może zrobię test tych aktywatorów mieszalników.

    Jadę, jadę, jadę, klimatyzacja stopniowo zmniejsza wianie. Gdy doszła do 3 czy 4 kresek szum powietrza ucichł na tyle, że słychać syczenie. Syczenie dochodzi z nawiewu. Wiem, bo gdy wyłączy się cały układ klimatyzacji, albo samo (AC) syczenie jest wyraźnie słyszalne. Utrzymuje się przez kilka sekund po wyłączeniu (takie dobre 5-7 s). Jest słyszalne na niskich obrotach wentylatora.

    Zagadka - co to może być? Ktoś miał? Gdzie szukać przyczyny?

    Klima była kontrolowana w pod koniec lipca 2017, ilość czynnika i oleju były prawidłowe. Poza tym, nie miałem z nią żadnych przygód.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    W 159 klima syczala jak czynnika miała mało...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Czyli Julka stała 3.5 tygodnia i wypuszczała czynnik. Jutro, albo pojutrze, zaatakuje ASO w tym temacie. Niestety obawiam się, że jeśli faktycznie jest nieszczelność, to trzeba będzie cały skraplacz wymienić (bo jest razem z osuszaczem)... Pffff...

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    miałem taki syk w nowej julce jesienią. z 430 g czynnika było... 40 g u mnie przyczyną ubytku był pęknięty korpus sprężarki klimy.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Miałem podobnie , z jednej strony leciało ciepłe a z drugiej chłodne - i syk. Po nabiciu wszystko wróciło do normy i cisza nastała, a prawie bym silniczek mieszalnika targał bo myślałem że padła jedna strona
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 11-06-2018 o 01:03

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    patrząc na wpisy- temat dotyczy sprawdzenia ilości czynnika i ew. nieszczelności układu.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mam pewne uaktualnienia, może dla kogoś przydatne.

    1. Faktycznie syczenie wynika ze zbyt małej ilości czynnika. U mnie zostało 140 z przepisowych 450. Nie używałem klimy teraz od tygodnia, ale przyjmując jakiś w miarę liniowy spadek ilości czynnika (co jest dużym uproszczeniem, bo pewnie on zależy od czynnika) w czasie - tydzień temu musiało jeszcze ze 200 być, i klima działała - chłodziła. Chociaż po stronie kierowcy mniej.

    2. U Dukiewicza zrobiłem kontrolę klimatyzacji, dopakowanie czynnika plus kontrast. Cena ok. 350 zl.

    3. Teraz klima chłodzi dobrze, ale przyczyna ubytku pozostaje nieznana. Mam pojeździć tydzień i się pokazać na UV.

    4. Ciekawostka - gdy ja czekałem na swoją, był pan, który miał to samo w Julce. I skończyło się to u niego wymianą chłodnicy klimatyzacji, a diagnoza zajęła rok.

    Kolejny update za tydzień, jak się - oby - coś umaże kontrastem No i oby coś co jest objęte przedłużoną gwarancją...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 14:51
  2. [147] Biały dym, syczenie
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 08:22
  3. Syczenie z przepustnicy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 20:59
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:35
  5. [146] Syczenie
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory