Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 2,0 JTDm "szmery" z dolotu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Giulietta 2,0 JTDm, 159 1,8 MPI
    Postów
    6

    Domyślnie 2,0 JTDm "szmery" z dolotu

    Cześć wszystkim,

    Długo mnie tu nie było, trochę z braku czasu ale głównie za sprawą wymiany 156 na 159..

    Jakieś 2 miesiące temu zostałem posiadaczem Giulietty 2,0 JTDm 170KM no i jestem.

    Temat o który chce Was spytać jest następujący. Od momentu zakupu, a właściwie od momentu ustania euforii po zakupie zaczęły mnie dobiegać dziwne dzwięki słyszalne w kabinie spod maski.
    Auto przy zmianie biegu przy ~2000 obr lub przy przyspieszaniu i mijaniu tego progu zaczyna wydawać dźwięk z dolotu słyszalny po prawej stronie kabiny.
    Słychać to też na postoju przy odpuszczaniu nogi z gazu. Jest to charakterystyczny szmer z rury dolotowej do puszki filtra powietrza.
    Oczywiście pierwsze co zrobiłem po jego usłyszeniu to pobiegłem do mechanika, chłopaki (zaufany warsztat) sprawdzili auto i powiedzieli ze wszystko jest ok.
    Mnie to osobiście irytuje i pytanie czy u Was też coś takiego występuje czy mam rozbierać już auto na częsci pierwsze.
    Kolejnym objawem jest "buczenie" występujące po rozgrzaniu auta, w okolicy 1500 obrotów. To z klolei w korkach doprowadza mnie do szału.
    Jakbym miał dziurę w tłumiku, której oczywiscie nie ma. Wydaję mi się ze to też kwestia dolotu.

    No i teraz pytanie czy słyszeliście coś takiego u Was?

    Sam obstawiam coś związanego z filtrem powietrza, jakiś błąd przy składaniu może (robiło to ASO).
    Przed rozebraniem pytam z racji umiejscowienia puchy z filtrem i możliwości dobrania się do niej, zapewne wiecie o co mi chodzi..

    Dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Giulietta 2,0 JTDm, 159 1,8 MPI
    Postów
    6

    Domyślnie

    Pogrzebałem dzisiaj przy filtrze i jest zamontowany ok, nowy. Nie znalazłem tam nic dziwnego poza śladami oleju w dolocie, ale widzę po innych postach ze w tym silniku to norma.

    Zauważyłem ze rezonator w tym modelu jest dość mały.

    Czy Wy też zauważyliście głośność dolotu w Giuliettcie JTDm?

    Porównywałem z insignhia 2,0 cdti 160KM i tam tych dźwięków nie ma a to chyba te same silniki.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. [159] "PRE-HEATING GLOW PLUGS NOT AVALIBLE" (Silnik 1,9 jtdm 2009 120 km 8V)
    Utworzone przez Rozen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-12-2017, 09:45
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory