Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: wymiana kierownicy - kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie wymiana kierownicy - kilka pytań

    z moją kierownicą / airbagiem / przyciskami wszystko, ok ale model 2011 i chciałbym odświeżyć, stąd pytania:
    1. czy do auta 2011 podejdzie kierownica 2015 czy są jakieś "ale"?
    2. czy do kierownicy 2015 podejdzie airbag 2011 czy też trzeba dokupić z 2015?
    3. czy wymiana to jest jakiś "rocket science" czy pierwszy z brzegu mechanik, który serwisuje mi Alfę ogarnie wymianę?
    4. czy zakładając że kierownica przed i po ma manetki wszystko będzie działać jak dawniej? bo różni się np. grafika na niektórych przyciskach z blue connect - u mnie jest logo windows, a na nowych jest ikonka "człowieka"

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Raczej wszystko na tak /99.99 %/
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jak pytałem kiedyś to powiedzieli mi że śmiało podpasuje. A co do filozofii podobno jest to wyjątkowo proste.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    z moją kierownicą / airbagiem / przyciskami wszystko, ok ale model 2011 i chciałbym odświeżyć, stąd pytania:
    1. czy do auta 2011 podejdzie kierownica 2015 czy są jakieś "ale"?
    2. czy do kierownicy 2015 podejdzie airbag 2011 czy też trzeba dokupić z 2015?
    3. czy wymiana to jest jakiś "rocket science" czy pierwszy z brzegu mechanik, który serwisuje mi Alfę ogarnie wymianę?
    4. czy zakładając że kierownica przed i po ma manetki wszystko będzie działać jak dawniej? bo różni się np. grafika na niektórych przyciskach z blue connect - u mnie jest logo windows, a na nowych jest ikonka "człowieka"
    1. TAK
    2. TAK
    3. powinien - mi to zajmuje ok 30 minut (zmiana z polifta na Veloce
    4. Nie - musisz pozamieniać pin-y w kostce odpowiedzialnej za klawisze w kierownicy
    5. Pamietaj że musisz kupić kompletną kierownice - tj. z przyciskami i srebrną ramką i takim dolnym trójkacikiem.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ad 2, sciaglalem poduszki/kierownice w 4 Giuliettach na przestrzenii kilku lat (dokładanie tempomatu). I tak, 2010 Progression, 2011 QV i 2013 Veloce (jeszcze przedlif) były idento, natomiast 2015 Sprint poduszka miała jakieś inne trochę wtyczki poduszki, na pewno inne blokowanie, a czy sam wtyk był komatybilny to Ci na 100% nie powiem bo aż tak nie wnikałem - chyba był jednak niekompatybilny. Wydaje mi się jednak że stara poduszka podejdzie do nowej kiery, a jeśli nie to w razie czego zmienisz poduchę razem z kompatybilnym zwijaczem - to już powinno załatwić sprawę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    AR Giulietta 140KM 2.0 JTDM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Pytanko - czy w wersji po lifcie kiera jest mniejsza niż wcześniej? Czy tylko wzór jest inny

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    średnica ta sama- tylko w QV line/Veloce jest ścięta dołem i minimalnie grubsza

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ad 2, sciaglalem poduszki/kierownice w 4 Giuliettach na przestrzenii kilku lat (dokładanie tempomatu). I tak, 2010 Progression, 2011 QV i 2013 Veloce (jeszcze przedlif) były idento, natomiast 2015 Sprint poduszka miała jakieś inne trochę wtyczki poduszki, na pewno inne blokowanie, a czy sam wtyk był komatybilny to Ci na 100% nie powiem bo aż tak nie wnikałem - chyba był jednak niekompatybilny. Wydaje mi się jednak że stara poduszka podejdzie do nowej kiery, a jeśli nie to w razie czego zmienisz poduchę razem z kompatybilnym zwijaczem - to już powinno załatwić sprawę.
    poduszka z przedliftowej kiery pasuje do poliftowej.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    odgrzewam temat, bo wyhaczyłem w końcu kierownicę - auto przedlift 2011, kierownica polift ale na oko pierwszy lift bo szyta czerwoną nicią.
    dwa pytania:
    - ma ktoś schemat jak poprzekładać piny w kostce?
    - poleci ktoś firmę w Łodzi lub Warszawie która dobrze to zrobi (niekoniecznie ASO)?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    co ma kolor przeszycia do przed/poliftu? byly rozne i z fabryki a tez czasem ludzie daja do obszycia na nowo.
    co do przekladania pinow, nie podpowiem, moze@Dareek Ci napisze a jsk nie to moge jutro looknac na schematy dla roznych rocznikow. przypomnij sie na pw jutro. ewentualnie zostawic swoje stare przyciski, chyba sie da je przelozyc, ale moze ktos potwierdzi.

    a sama robota jest dosc prosta, ja nie widzecsensu wyjazdu z tym do serwisu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-03-2019 o 14:44

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    1. Tak, beż żadnych ale
    2. Tak, tylko musisz mieć kompletną kierownicę tj. z przyciskami, srebrną ramką i czarnym plastikiem w jej dolnej części.
    3. Rzecz prosta, potrzebny jest najlepiej gruby śrubokręt i trochę cierpliwości. I żeby nie zniszczyć obecnej kiery przy ściąganiu, warto najpierw zrobić nacięcia nożem do tapet i dopiero potem pchać śrubokręt.
    4. Pinów nie trzeba przekładać. Przyciski są rozbieralne i możesz przełożyć płytki drukowane z przewodami ze starej kiery pod przyciski z nowej. Ba możesz nawet podmienić przyciski. Ja tak zrobiłem i przy okazji logo windows zastąpiłem przyciskiem z "mówiącym gościem"
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd 140KM - Wymiana sprzęgła - kilka pytań
    Utworzone przez dexter1213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 19:45
  2. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30
  3. Kilka pytań wymiana paska klinowego, rolek, napinacza itp
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 11:28
  4. Wymiana rozrządu 147 105 - kilka pytań
    Utworzone przez Mado w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 17:13
  5. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory