Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Gwarancja przedłużenie - sens, haczyki i inne

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Co do potencjalnych awarii TBI, w poliftach jest już trochę lepiej niż w przedliftach i 159 TBi, bo zasilanie olejem turbiny jest poprawione (izolowany termicznie wąż), dali też inny olej (Sport Power, choć on wiele lepszy od Star PE chyba nie jest - w analizie składu dalej bieda jeśli chodzi o dodatki premium typu molibden/bor zero), ale czy to wystarczy? O TCT się nie wypowiem, nie znam, mało tego ogólnie.

    dla Giulii dokupiłem od razu przy zakupie miesiąc temu rozszerzenie pełne na 4 lata 60kkm - coś ok 4kkm brutto (Veloce Q4 AT8 2.0T). Z tego co mi powiedziano przez pierwsze pół roku od zakupu cena jest niższa o jakieś 20%, ale można też zdecydować się na rozszerzenie gwarancji do ostatniego dnia podstawowej gwarancji. Ja brałem to rozszerzenie dlatego że Giulia jest jeszcze dość nowym modelem, projektowanym od podstaw, a elementów kosztownych jest sporo. W GIulietcie może być lepiej jeśli o to chodzi, bo jednak model jest mocno dopracowany. Części z rozbitków tez jest na pęczki, może w takim wypadku wziąść lepiej tylko rozszerzenie na układ napędowy, a w razie awarii jakiś pierduł dokupi się jakiś drobiazg z alledrogo?

    [MENTION=78964]wiessio[/MENTION]. olej co jakieś 10kkm max 15kkm jeśli jeździsz trasy tylko, a do tego po paru latach wymienić śrubę z filtrem na zasilaniu olejem turbiny (albo wywalić sitko z niej). Płukanka po paru latach też nie zaszkodzi jeśli używasz którejkolwiek Selenii 5W40 C3
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-06-2018 o 00:29
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Epsonix dzięki za podpowiedź

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Epsonix to co piszesz ma właśnie sens - mając Giulie też bym brał MAX bo to nowa konstrukcja - Giulietta to już całkiem co innego dlatego polecę w Powertrain - a nawet jak padnie coś co powertrain nie obejmuje to w rozsądnej cenie uda się to naprawić.

    Jadę jutro do ASO i przy okazji będę brał gwarancję i raczej padnie na: Powertrain do 5 lat / 75 tyś km - 1990 zł (do 150 tyś km - 2390 zł)

    tylko jeszcze myślę czy 75 tyś czy 150 tyś... chociaż to "tylko" 400 zł różnicy
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    OK ostatecznie wybrałem przedłużenie PowerTrain do 5 lat i 150 tyś za 2390 zł

    Myślę, że będzie to dobry wybór jeżeli chodzi o cenę do tego co będzie chronione i spokój duży
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Ma170
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam. Miałem Max na 5 lat w Giulietta i naprawdę warto. Przed końcem gwarancji bez problemów wymienili mi : dach panoramiczny( wszystkie prowadnice plus silnik dachu), multiair, kolumnę kierownicy kompletna z drążkami i kolka innych rzeczy.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ja natomiast zastanawiam się też nad przedłużeniem gwarancji.
    Co prawda do końca " pierwszej " gwarancji jest jeszcze 1.5 roku tylko że tak:
    Moje przebiegi to około 5 - 6 tysięcy km rocznie czyli przy maksymalnym okresie gwarancyjnym 5 lat to około 30 tys km.
    Wiadomo że spokój z racji gwarancji bezcenny ale raczej przy takim przebiegu ryzyko usterek szczególnie
    tych poważniejszych jest dużo mniejsze niż np. przy 70-100 tys przebiegu.
    Jak myślicie czy w takim przypadku opłaca się dokupować gwarancję względnie wybór między
    Powertrain / MAX Care do 5 lat / 75 tyś km

    Jak jest ze zmianą oleju na przeglądzie przy takim przebiegu, co rok czy co 2 lata.
    Alfa najczęściej jeździ poza miastem odcinki około 12-15 km ale robi też odcinki 100 km.
    TB 120KM.
    Ostatnio edytowane przez Tada TB ; 02-07-2018 o 18:30

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    To zależy chyba od silników, u mnie w TBI jest co rok jeżeli nie przekroczę bodajżę 15 tyś km.

    Co do gwarancji to wiadomo - im mniej jeździmy tym mniej się powinno zepsuć ale też nie do końca - bo do pełnej gwarancji mało używając samochód możesz nie zużyć dostatecznie czegoś co ma wadę i wyjdzie akurat przy np 14 tyś km ale miesiąc po gwarancji

    Problem w dużym wyborze pakietów jest taki, że mamy wybór... to tak jak w sklepach... gdyby była jedna rzecz to nie mielibyśmy dylematu

    Tak jak pisałem, osobiście wziąłem powertrain ... cena przystępna, a chroni najważniejsze i najdroższe rzeczy
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  3. [155] AirBox do 2.0 ts? Ewentualnie inne zmiany dolotu. Ma to sens?
    Utworzone przez Ciups w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 21:55
  4. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16
  5. Sens posiadania koła zapasowego / Inne patenty
    Utworzone przez Luktoja w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory