Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Gwarancja przedłużenie - sens, haczyki i inne

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie Gwarancja przedłużenie - sens, haczyki i inne

    Hej,

    szukałem trochę po forum ale tematy odnosiły się starych pakietów.

    Stoję aktualnie przed wyborem opcji przedłużenia gwarancji i zastanawiam się czy i jaki pakiet będzie OK oraz czy w ogóle jest sens go wykupywać.

    Czy ktoś miał już styczność, może coś na ten temat powiedzieć?

    Giulietta QV z przebiegiem ~ 25 tyś - na zdrowy rozsądek cóż może się takiego stać? Raczej nie słyszałem o awarii skrzyni TCT bądź silnik TBI 240 KM.

    Więcej szczegółów na stronie: https://www.alfaromeo.pl/mopar/gwarancja

    Są do wyboru opcje np MAXIMUM Care i Powertrain Care - pierwsza według "ogólnego opisu" to taka sama gwarancja jaką posiadamy od 1 km - natomiast druga jest znacznie tańsza ale w jej opcji uwzględnia się tylko problemy z silnikiem, skrzynią, układem chłodniczym i zasilającym oraz układem przeniesienia napędu. (są jeszcze jakieś plany przeglądów do wykupienia itp ale nie interesowałem się jak na razie nimi)

    I kilka cen jakie strona pokazuje:

    Powertrain do 3 lat (czyli przedłużenie o rok) / 45 tyś km - 589,99 zł
    MAX Care do 3 lat / 45 tyś km - 1490 zł
    MAX Care do 3 lat / 60 tyś km - 2190 zł
    Powertrain do 4 lat / 60 tyś km - 1390 zł
    Powertrain do 4 lat / 120 tyś - 1690 zł
    MAX Care do 4 lat / 60 tyś km - 3490 zł
    Powertrain do 5 lat / 75 tyś km - 1990 zł (do 150 tyś km - 2390 zł)
    MAX Care do 5 lat / 75 tyś km - 5090 zł (do 150 tyś km - 6490 zł)


    Co o tym myślicie? sam muszę jeszcze regulaminy itp przeczytać jak to faktycznie wygląda
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    Ja miałem powertrain na 3 ci rok i 90 tkm- zapłaciłem 400 pln - przy 80 tkm wysypały sie półosie - zrobili bez kłopotu.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ceny które podajesz są bez podatku (przynajmniej ja tak miałem przedluzajac gwarancje 2 mce temu).
    Ja kupiłem swoja 9 miesięcy temu, mam mniejszy przebieg niż Ty i wybrałem opcje max na trzeci rok. Przy cenie za dodatkowe 2 lata stwierdziłem ze w tej cenie to już naprawdę sporo elementow elektronicznych z wymiana będzie tansze/w tej samej cenie co koszt przedluzenia. Czy miałem racje okaze się za jakiś czas. Przedluzenie daje spokoj i to jest swietne, ale na dodatkowe dwa a szczególnie 3 lata jest już b drogie. Ta opcja max na rok moim zdaniem miała jeszcze rozsadna cene

  4. #4
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Gdzie na tej stronie podane są ceny?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Gdzie na tej stronie podane są ceny?
    Na dole masz "Konfiguruj usługi" - podajesz tam jakie masz auto itp i wtedy Ci wyskoczą ceny


    Cytat Napisał olekorlo Zobacz post
    Ceny które podajesz są bez podatku (przynajmniej ja tak miałem przedluzajac gwarancje 2 mce temu).
    Ja kupiłem swoja 9 miesięcy temu, mam mniejszy przebieg niż Ty i wybrałem opcje max na trzeci rok. Przy cenie za dodatkowe 2 lata stwierdziłem ze w tej cenie to już naprawdę sporo elementow elektronicznych z wymiana będzie tansze/w tej samej cenie co koszt przedluzenia. Czy miałem racje okaze się za jakiś czas. Przedluzenie daje spokoj i to jest swietne, ale na dodatkowe dwa a szczególnie 3 lata jest już b drogie. Ta opcja max na rok moim zdaniem miała jeszcze rozsadna cene
    Ceny są już brutto (dla każdego jest inne wyliczenie - zależne od posiadanego samochodu np ja z racji posiadania QVki z TCT mam tam wyższe ceny)

    No własnie szukam pożytecznego pakietu ale też aby nie przesadzić. Tak jak wspomniałem - co niby może paść w aucie z przebiegiem 25 tyś - gdzie jest skrzynia TCT i silnik TBI o których awarii nie słyszałem nigdy.

    No ale powertrain wychodzi bardzo tanio w sumie - a chroni najdroższe rzeczy czyli właśnie skrzynie, silnik które - gdyby uległy przypadkiem awarii - cena naprawy będzie wynosić 5 cyfrową kwotę
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  6. #6
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Rozumiem, że można tą dodatkowa gwarancję zakupić kiedykolwiek przed upływem gwarancji 2-letniej czy jest jakiś inny termin?

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    masz czas do ostatniego dnia gwarancji podstawowej (tj. dwuletniej).

  8. #8
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    A liczą się przebiegi po kolejnych latach?
    To znaczy, jeżeli wykupię powiedzmy gwarancję na dwa dodatkowe lata do 60 tys km, a po trzech latach przejadę 50 tys., to nie będą potem ściemniać, że już nie ma gwarancji?

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    NIE- tu jest mowa o całkowitym przebiegu - czyli 3 lata i sumaryczny przebieg auta np do 60, 90 czy 120 tkm.
    np wykupuje gware w drugim roku i mak 50 tkm np na 3-ci rok eksploatacji i 90tkm to mam w sumie gwary jeden rok i 40 tkm gwary dodatkowej.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Mam julkę veloce 1.75 z TCT dopiero rok i przebieg 14 tyś W sumie to chyba zdecyduję się na najtańszą opcję przedłużenia do 5 roku przy 75 tyś. Spróbuję jeszcze ponegocjować cenę z racji zakupu u nich 5 aut. Co do sensu to lepiej dmuchać na zimne ale wierzę że uda się ten okres przejechać bezawaryjnie. Tylko często wymieniać olej w silniku i filtr powietrza. Jeszcze tak przy 45 tyś zrobić serwis skrzyni TCT z wymianą oleju i myślę że będzie ok.

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  3. [155] AirBox do 2.0 ts? Ewentualnie inne zmiany dolotu. Ma to sens?
    Utworzone przez Ciups w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 21:55
  4. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16
  5. Sens posiadania koła zapasowego / Inne patenty
    Utworzone przez Luktoja w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory