Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Jak zrobić klimę automatyczną ze standardowej w Mito

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ale o co Ci chodzi? kto napisał o serwisie? czytać nie potrafisz czy chciałeś błysnąć? ktoś tu pisał o serwisie? kolega pytał o mito a nie astrę golfa czy BMW
    ma wyraźnie napisane że się da tylko trzeba wypruć połowę samochodu w tym całą deskę, wymienić wiązkę centralną i kompletny moduł wentylacji na taki z elektrycznie sterowanymi klapkami zamiast mechanicznych sterowanych linkami, kilka czujników i odpalić w body - jakie proste nie?
    no chyba że żyjesz mitem iż wystarczy sam panel wymienić to nie mam więcej pytań. nic ci nie poradzę że problem jest bardziej złożony.
    zakładałem w swoim życiu wiele dodatków w tym multi kiery w Bravo czy Julce , ESP z HH w Bravo, Halogeny w Bravo i Julce tempomaty w obu modelach w tym w Mito i Punto Evo i trzeba zdawać sobie sprawę z kosztów i ewentualnych problemów. Taki mod o który zapytano w tym przypadku stworzy sporo kłopotów w relacji do spodziewanych zysków.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    No i pytanie czy body ,które ma to obsłuży.
    Robota za grubą kasę
    MEs odpalasz funkcj, proxy i będzie pod warunkiem że wszystko będzie kompletne. Najlepiej znaleźć dawcę który ma wszystko na pokładzie i robić stopniową przekładkę bo inaczej może być bryndza.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 18-07-2018 o 09:06

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Nie konicznie z body tak pœjdzie.Jak nie ma zaszytej funkcji klima w automacie to po ptokach.
    Tak czy siak roboty ogrom ,kasy sporo a i tak nie ma 100 gwarancji ,że będzie działać .
    Mito jak w Punto kupę zmian w poszczególnych rocznikach a to w instalacji a to w numerach w eperze .
    Nawet potrafili w jednym roku zmienić pinologię na wtykach.
    Tak jak pisałeś najlepiej komplet od jednego dawcy z modlitwą ,że body obsłuży.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio Zobacz post
    Zaczyna się tu dziać jak na elektrodzie - jedyna odpowiedź to "musisz jechać do serwisu".
    Macie "udziały w serwisach" ?
    Masz rację, ale tylko w pierwszej części.

    Zaczyna się tu dziać jak na elektrodzie - czytanie ze zrozumieniem poziom "dno i 5 metrów mułu", czego najlepszym przykładem jesteś.

    Jeśli twierdzisz, że nie mam racji to wskaż w tym temacie, kto odsyłał autora do serwisu...

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio Zobacz post
    Zaczyna się tu dziać jak na elektrodzie - jedyna odpowiedź to "musisz jechać do serwisu".
    Macie "udziały w serwisach" ?
    Dwa pytania:
    1. Kto, w którym poście, zasugerował wizytę w serwisie?
    2. Jeśli ktoś ma udziały w serwisie, nawet ASO, to co? Ma się nie wypowiadać na forum? Jakiś ban za bycie insiderem? Gwiazda Dawida na ramieniu? Kamienowanie? ASO wróg numer 1? Bij Niemca?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    mito progression 1.3 jtdm2 2010
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zabolało ?
    Rzeczywiście z tym serwisem to przesadziłem - przepraszam.
    Jadnak poniższe cytaty nie są "pomagające" a o to chodziło.
    "czujnik oświetlenia" , "sprzedaj swoją , kup z klimą auto"
    "czy body to obsłuży" , "myślę że w 15kzł by się zmieścił"
    Panowie zmieszaliście mnie błotem a chodziło tylko o wymuszenie konstruktywnej pomocy , podpowiedzi.
    Jeżeli się nic nie wie na dany temat to można go pominąć a nie nabijać sobie punkcików (że niby to ja jestem taki mądry bo pisałem 1000 razy - szkoda że nie na temat)
    Najlepiej zmieszać z błotem , zamiast pomóc koledze.
    Nic tu o sobie nie wiemy i łatwo obrażać - tylko co to ma wspólnego z pomocą.
    Muszę przyznać że namieszałem i przepraszam , ale Wy też zastanówcie się nad tym co piszecie.
    W niektórych przypadkach to naprawdę nie jest pomoc.
    Za to że uraziłem jeszcze raz przepraszam.
    Wracając do tematu mam schematy klimatyzacji (tej "auto" i tej "manual")
    Najdroższa nagrzewnica an "allegrogo" kosztuje około 350 zł. silniczki średnio po 40 zł.
    Dojdzie jeszcze kilka innych rzeczy - może będzie to 1 kzł.(nie licząc roboty)
    Mimo wszystko nie wyjdzie to 15 kzł. Oczywiście nie będzie tanio i nie będzie łatwo - jednak jest to możliwe
    Jeszcze raz przepraszam - oczywiście jeżeli jesteście strasznie złośliwi to mnie "wywalcie" , lub napiszcie to sam przestanę tu zaglądać.
    Nadal uważam że tego typu forum służy pomocy a nie zniechęcaniu.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Kolego krzysio - nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

    Autor tematu pytał jakie elementy będą mu potrzebne i takową odpowiedź dostał.

    1. Nagrzewnica zgadza się, ok. 350zł.
    2. Co do silniczków to co z tego, że średnio kosztują 40zł, skoro nawet ePER milczy nt. chociażby umiejscowienia tych silniczków czy ich numerów - które powinny w danym miejscu być.
    3. Poza tym silniczki to jedno. Nadal pozostaje kwestia "tuneli" doprowadzających powietrze, w których są klapki sterowane właśnie tymi silniczkami. Tu na 99% nie będą pasować te z klimatyzacji manualnej, tylko trzeba będzie je wymienić na takie od wersji z klimatyzacją automatyczną, a takowych na allegro nie znalazłem.
    4. Kolejny element - kompletna wiązka elektryczna wnętrza i to całego, bo z tego co wiem to nie jest osobna wiązka, a jest zintegrowana z całą wiązką znajdującą się we wnętrzu.
    5. Panel sterowania klimatyzacją - tu nie ma problemu jest dostępny.
    6. Czujnik nasłonecznienia na desce - w wersji z manualną klimą niby grzybek jest, ale czy jest tam czujnik - nie wiem.
    7. Body - nie wiadomo, czy jest to samo w wersji z klimą automatyczną i manualną czy nie. W ePERze nie znalazłem takowej informacji.

    Ale o tym już było pisane wcześniej. Dlatego też najprostszym wyjściem byłoby mieć dawcę i z niego przekładać, bo szukanie i sztukowanie elementów nie mając dokładnego schematu całości jakie są np. w eLearn do starszych modeli będzie mocno problematyczne i się może ciągnąć tygodniami.
    Do tego oczywiście demontaż całego wnętrza, bo wiązkę trzeba będzie wymienić w całości.

    15k może nie wyjdzie, ale imho większy problem będzie w skompletowanu tego wszystkiego w sposób dający gwarancję, że jak zaczniesz rozbebeszać wnętrze to nagle coś nie podpasuje.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Dubel.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Panowie- nie róbmy gównoburzy- jeden "zorientowany " napisał głupoty chcąc błysnąć, reszta "prostuje" pisząc nie do końca prawdę. Wrażenie jest takie że chyba większość nawet nie wie o czym pisze.
    Podstawowa rzecz - cały system wentylacji i tym samym klimatyzacji ma zintegrowane kanały, nagrzewnice, parownik klimy i silniczki sterujące oraz część wiązki elektrycznej- to jeden element jako całość. owszem można kupić i w częściach ale nie ma tak że klapki sterowane mechanicznie da się wymienić na elektryczne pozostawiając np obudowę bo jest inna!!!!!
    w przypadku manuala klapami sterują mechaniczne linki. Jedyny silnik to od klapki obiegu wewnętrznego.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    MITO 1.3 JTDM 85 (955_) 199B4000
    Postów
    18

    Domyślnie

    dzięki za info. wszystko poukładane zostało już w głowie, będę adoptował części z innych modeli bo mam do nich dostęp za darmo, więc może się uda

Podobne wątki

  1. [159] Ciekawa alternatywa dla standardowej gałki biegów.
    Utworzone przez piter_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-08-2017, 13:19
  2. napełniłem klimę i problem
    Utworzone przez 0ki w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 15:05
  3. Wydech do standardowej 156 2.5 V6.
    Utworzone przez Amadi90 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 22:13
  4. Jak samemu nabić klimę ?
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 22:50
  5. warto zamontować klimę??
    Utworzone przez damianeq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory