Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Kilka pytań odnośnie nowo zakupionej Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ShogunNH
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta
    Postów
    8

    Domyślnie Kilka pytań odnośnie nowo zakupionej Giulietty

    Cześć wszystkim Po 2 Subaru i szukaniu następnego, wybrana sercem (i trochę rozumem) została wybrana czerwona (jedyny słuszny kolor) Alfa Romeo Giulietta w wersji bieda edyszyn Progression z silnikiem 1.4 T-Jet o teoretycznej mocy 105 KM, ale o tym później. Rocznik 2013, sprowadzony z Belgii od pierwszego właściciela z niskim przebiegiem. Auto miało jeszcze oryginalne Pirellki z fabryki. Skoro to wersja podstawowa, która w zupełności wystarcza, to jednak parę rzeczy można poprawić i tu przechodzimy do pytań.

    1. Zacznijmy od rzeczy prostej i w sumie podstawowej: jak zmienić intensywność podświetlenia zegarów?
    2. Jako, że klima jest manualna, to żeby mieć wentylację z tunelu na tył, to wystarczy dołożyć tunel w środku i kratkę i tyle?
    3. Jak już wyczytałem to żeby dodać AUX radio musi je obsługiwać, więc jest sprawa jasna, ale chodzi mi o wejście USB, które jest w schowku, (którego nie mamy) to one jest podłączone do radia i obsługuje pendrivy z muzyką czy ma inną funkcję?
    4. Dodanie tweeterów do tylnych drzwi wymaga gimnastyki czy wystarczy kupić głośniki i podłączyć kabelkami?
    5. Jak zdejmuje się i jak jest zamontowany panel przedni na desce rozdzielczej?
    6. Dodanie wielofunkcyjnej kierownicy. Większość tutaj tematów dotyczyło 147/159, znalazłem jeden z Mito, ale nie mogę go znowu znaleźć, ale z tego co pamiętam to wystarczy kierownica i inna listwa i powinno działać. Prawda to i czy poduszka też będzie pasować?
    7. Teraz sprawy mechaniczne. Jakiś czas po zakupie zaczęła stukać skrzynia biegów przy zmianie biegów i przy puszczaniu gazu zwłaszcza na niższych biegach. Przewertowałem cały gorący temat na forum co powstał zaraz po wejściu Julki i oczywiście problemem nie był element zrobiony przez Fiata/Alfę, tylko przez Łopla, ale ostatecznego rozwiązania problemu tam nie ma. Podejrzenia moje i innych padają na dwumasę, łożyska, wybierak i tak samo jest jak jeździliśmy po kilku warsztatach, którzy mówią, że tak ma być i nic mu nie jest, że może łożyska, wybierak, albo coś innego, ale bez rozbierania skrzyni nie wiadomo do końca. To jak to w końcu jest? Jak coś wyjdzie poważnego to o koszta zawsze można się zwrócić do handlarza jako wada ukryta.
    8. Chcemy zrobić mu czipsa, ale na razie wstrzymuje tatę z tym dopóki nie rozwiążemy sprawy skrzyni. Inna rzecz samochód powinien mieć 105KM, ale na hamowni wypluł 113,5 KM i 207Nm Chcemy go rozbić na jakieś 150 KM, bo ten silnik spokojnie to wytrzyma. Inna rzecz: na jakim trybie go hamować modzić? Normal, Dynamic czy on ma 3 różne mapy, czy jedną główną, którą sobie modyfikuje w zależności od trybu? I gdzie w Krakowie najlepiej zrobić czipsa?

    Z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał ShogunNH Zobacz post
    Cześć wszystkim Po 2 Subaru i szukaniu następnego, wybrana sercem (i trochę rozumem) została wybrana czerwona (jedyny słuszny kolor) Alfa Romeo Giulietta w wersji bieda edyszyn Progression z silnikiem 1.4 T-Jet o teoretycznej mocy 105 KM, ale o tym później. Rocznik 2013, sprowadzony z Belgii od pierwszego właściciela z niskim przebiegiem. Auto miało jeszcze oryginalne Pirellki z fabryki. Skoro to wersja podstawowa, która w zupełności wystarcza, to jednak parę rzeczy można poprawić i tu przechodzimy do pytań.

    1. Zacznijmy od rzeczy prostej i w sumie podstawowej: jak zmienić intensywność podświetlenia zegarów?
    2. Jako, że klima jest manualna, to żeby mieć wentylację z tunelu na tył, to wystarczy dołożyć tunel w środku i kratkę i tyle?
    3. Jak już wyczytałem to żeby dodać AUX radio musi je obsługiwać, więc jest sprawa jasna, ale chodzi mi o wejście USB, które jest w schowku, (którego nie mamy) to one jest podłączone do radia i obsługuje pendrivy z muzyką czy ma inną funkcję?
    4. Dodanie tweeterów do tylnych drzwi wymaga gimnastyki czy wystarczy kupić głośniki i podłączyć kabelkami?
    5. Jak zdejmuje się i jak jest zamontowany panel przedni na desce rozdzielczej?
    6. Dodanie wielofunkcyjnej kierownicy. Większość tutaj tematów dotyczyło 147/159, znalazłem jeden z Mito, ale nie mogę go znowu znaleźć, ale z tego co pamiętam to wystarczy kierownica i inna listwa i powinno działać. Prawda to i czy poduszka też będzie pasować?
    7. Teraz sprawy mechaniczne. Jakiś czas po zakupie zaczęła stukać skrzynia biegów przy zmianie biegów i przy puszczaniu gazu zwłaszcza na niższych biegach. Przewertowałem cały gorący temat na forum co powstał zaraz po wejściu Julki i oczywiście problemem nie był element zrobiony przez Fiata/Alfę, tylko przez Łopla, ale ostatecznego rozwiązania problemu tam nie ma. Podejrzenia moje i innych padają na dwumasę, łożyska, wybierak i tak samo jest jak jeździliśmy po kilku warsztatach, którzy mówią, że tak ma być i nic mu nie jest, że może łożyska, wybierak, albo coś innego, ale bez rozbierania skrzyni nie wiadomo do końca. To jak to w końcu jest? Jak coś wyjdzie poważnego to o koszta zawsze można się zwrócić do handlarza jako wada ukryta.
    8. Chcemy zrobić mu czipsa, ale na razie wstrzymuje tatę z tym dopóki nie rozwiążemy sprawy skrzyni. Inna rzecz samochód powinien mieć 105KM, ale na hamowni wypluł 113,5 KM i 207Nm Chcemy go rozbić na jakieś 150 KM, bo ten silnik spokojnie to wytrzyma. Inna rzecz: na jakim trybie go hamować modzić? Normal, Dynamic czy on ma 3 różne mapy, czy jedną główną, którą sobie modyfikuje w zależności od trybu? I gdzie w Krakowie najlepiej zrobić czipsa?

    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Nawet nie wiedziałem że był tam taki silnik
    1 po lewej str kierownicy masz menu, tam się to ustawia
    3.ja usb nie mam ale mam coś co nazywa się zmieniarką mp3 Yatour działa też jako zestaw głośnomówiący i mogę polecić, działa że sterowaniem z kierownicy jeśli się je ma.

    Jak będziesz szukał kierownicy że sterowaniem a ja znajdę przedlift veloce to będę się swojej pozbywal skóra z czerwonym szyciem.
    Wiecej pomoc nie potrafię w kwestii pytań

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ShogunNH
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta
    Postów
    8

    Domyślnie

    Silnik to zwykły T-Jet, ale ma ograniczoną moc, co jest popularne na zachodzie, gdzie ubezpieczenie płaci się od mocy silnika, ale widzę, że w tym przypadku coś nie do końca pykło
    Co do podświetlenia zegarów to wiem, że jest meno po lewej stronie, ale jak i gdzie się to ustawia, bo nie mogę znaleźć. U siebie w Stilo mam osobne przyciski na to, a tu mnie Alfa pokonała

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    1. przyciski po lewej stronie od kierownicy które odpowiadają za regulację lamp. Wejdz w menu- instrukcje pobierz i poczytaj.
    2. brakuje środkowego odcinka miedzy gałką zmiany biegów i kratki tył. Musisz wyjąc jeszcze przy panelu na dole gumowy korek lub plastik i gotowe- koszt ok 50 pln i ok godzina pracy. był wątek - szukaj
    3. nie wiem- miałem w poprzedniej i tu mam Uconnect
    4. tweetery OE po ok 20 pln szt w ASO brakuje koszyczków do osadzenia ale wystarczy gąbka i będzie ok- wiązkę ciągniesz od dolnego głośnika który tez polecam wymienić na taki jak z przodu ok 35 pln w ASO szt -sporo poprawi się dźwięk - też ten mod robiłem w obu Julkach.
    5. Nie wiem mam polifta.
    6. nie do końca -na 99% będzie brakować 3 lub 4 kabli które z body należy przeciągnąć do wtyczki przełącznika zespolonego. kierownica z polifta wymaga modyfikacji (zamiany miejscami) pinów w kostkach sterujących kierownicy- poduszka pasuje. tu główny problem to pozyskanie konektorków do wtyczek- nie do kupienia.
    7. Może być dwumas skrzynia półosie -wszystko
    8. to zwykłą z120 ze zmienionym softem. wszystkie TJET-y mają gratis niektóre nawet pod 140 ps. Czipsowanie wiele nie da bo nie wytrzyma malutkie turbo ( pękają czasem muszle) należy wrzucić zamiast IHI Garetta 1446 i zrobić soft.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171017_202914.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.7 KB
ID:	248159Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171017_194446.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	113.8 KB
ID:	248160Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160917_125438.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	248161Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160905_202644.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	115.9 KB
ID:	248162Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160905_185534.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	63.8 KB
ID:	248163Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160819_221800.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	88.4 KB
ID:	248166
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 18-07-2018 o 09:29

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ShogunNH
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta
    Postów
    8

    Domyślnie

    Znalazłem w końcu regulację podświetlenia. Wcześniej jak geniusz chciałem je ustawić na wyłączonych światłach i wtedy ta opcja nie pokazuje się w menu.
    Dzięki za pomysł i info odnośnie głośników, a tweetery z tylu podłączam do głośników i do radia to idzie jednym kablem?
    Kierownicę odpuszczam, a raczej podłączanie przycisków, bo chyba tak czy inaczej ją wymienię, bo zwykła jest brzydka, a do tego wykonana z nieprzyjemnego w dotyku plastiku, a obszycie kosztuje 300 zł, a używki o jakiej mówi domin są za 150 na alledrogo.

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedź

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wiązkę ciągniesz od dolnego głośnika który tez polecam wymienić na taki jak z przodu ok 35 pln w ASO szt
    W którym ASO takie ceny? Zachęcony Twoim postem wysłałem wczoraj maila do ASO ale odpowiedź mało zadowalająca - głośnik 51830230 kosztuje 108 zł/szt. w Krakowie.
    A przyznam, że chętnie bym wymienił tylne głośniki, bo potrafią czasami nieźle charczeć.

    Cytat Napisał ShogunNH Zobacz post
    Znalazłem w końcu regulację podświetlenia. Wcześniej jak geniusz chciałem je ustawić na wyłączonych światłach i wtedy ta opcja nie pokazuje się w menu.
    U mnie ta opcja dostępna jest cały czas, można ustawić 2 różne wartości podświetlenia, inną gdy włączysz światła i inną przy wyłączonych.
    Ja np. mam maksymalne podświetlenie przy wyłączonych światłach (aby lepiej było widać m.in. panel klimatyzacji w dzień) oraz zredukowane dla włączonych - zegary nie świecą tak mocno po oczach podczas nocnej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek1983 ; 19-07-2018 o 19:57

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    51893601 GŁOŚNIK - 48 pln z VAT to jest ten sam głośnik niskotonowy co podałes tylko inne oznaczenie do liftu w 2013 r.
    51896526 GŁOŚNIK - 24 pln z VAT - wysokotonowy
    Oba głośniki ma też Stelvio i Giulia

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ShogunNH Zobacz post
    8. Chcemy zrobić mu czipsa, ale na razie wstrzymuje tatę z tym dopóki nie rozwiążemy sprawy skrzyni. Inna rzecz samochód powinien mieć 105KM, ale na hamowni wypluł 113,5 KM i 207Nm Chcemy go rozbić na jakieś 150 KM, bo ten silnik spokojnie to wytrzyma. Inna rzecz: na jakim trybie go hamować modzić? Normal, Dynamic czy on ma 3 różne mapy, czy jedną główną, którą sobie modyfikuje w zależności od trybu? I gdzie w Krakowie najlepiej zrobić czipsa?
    na benzyne Pb95 raczej tyle nie wyciągniecie z tej turbiny. Moja 120HP miała w serii 129HP a po chipowaniu na Pb98 147HP i 265Nm. Turbina nie daje rady uzyskać większej mocy - bardzo szybko się kończy jej wydajność (przy bodajże 3 tyś obr spada moment po chipowaniu u mnie). Z tego co wiem to najłatwiej założyć większą IHI, ją dawali do wersji Bravo 150HP (chyba miała przycisk Sport), wtedy 170HP gdzieś sobie wykręcisz spokojnie (o ile nie więcej) z tego co oglądałem jakieś kreski na stronie Cinsoftu kiedyś (poszukaj na ich facebooku, to będzie chips gdzieś z 2014r).

    Wersja 120HP miała tylko zmienioną reakcję na gaz jeśli chodzi o ECU i tryby DNA (to widać po parametrach max moc i moment, gdzie np dla 170HP są podane inne wartości). Wiem że Cinek robił wszystko na N (bo był błąd ESP na hamownii), na N sprawdził sobie ustawienia dla D, shamował, posprawdzał AFR//EGT itp a potem te ustawienia wgrał dla D a dla N wgrał delikatniejsze ustwienia i teraz N i D u mnie się różni.
    Tu wykres przed i po na stockowej turbinie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Chip.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	131.4 KB
ID:	248212
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ShogunNH
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    U mnie ta opcja dostępna jest cały czas, można ustawić 2 różne wartości podświetlenia, inną gdy włączysz światła i inną przy wyłączonych.
    Ja np. mam maksymalne podświetlenie przy wyłączonych światłach (aby lepiej było widać m.in. panel klimatyzacji w dzień) oraz zredukowane dla włączonych - zegary nie świecą tak mocno po oczach podczas nocnej jazdy.
    Tylko tak jak mówiłem mam wersję bieda edyszyn z manualną klimą, ty z automatyczną, więc pewnie dlatego u mnie nie było to widoczne.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    51893601 GŁOŚNIK - 48 pln z VAT to jest ten sam głośnik niskotonowy co podałes tylko inne oznaczenie do liftu w 2013 r.
    51896526 GŁOŚNIK - 24 pln z VAT - wysokotonowy
    Oba głośniki ma też Stelvio i Giulia
    Dzięki na pewno się przyda
    A mocowanie tweetera z tyłu będzie takie samo jak z przodu?

    Co do czpisa. O pękających turbo słyszałem, ale jest to podobno losowe. To też nie ma być rakieta, więc raczej nie ma sensu bawić się w zmianę turbo, bo są inne wydatki jak np. kupienie alusów, bo jest na stalówkach Wyciśnie się z niego ile będzie możliwe i tyle
    Ostatnio edytowane przez ShogunNH ; 20-07-2018 o 17:01

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    z tyłu brakuje takiego koszyczka na tweeter co jest w przodu - nie do kupienia osobno - dlatego zastosowałem gąbkę i jest ok

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie 156
    Utworzone przez featmilka w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 11:47
  2. Kilka pytań odnośnie AR 166 2.0 TB
    Utworzone przez dzida84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 22:46
  3. [145] kilka pytań odnośnie ABS?
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 20:35
  4. [33] Kilka pytań odnośnie 33.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory