Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Zmiana kierownicy - jest sens czy nie warta gry zachcianka?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Odpowiadam

    Kierownica jest zamienna tak jak przyciski.

    ze starej zdejmujesz plastik srebrny z przyciskami i masz ,oddzielnie plastik i przyciski oraz samą kierownicę.
    z nowej zdejmujesz plastik srebrny potem przyciski i masz goła nową kierownice ,która cały czas pasuje do mito.

    teraz montujesz swoje przyciski ze starej kiery do nowej z użyciem obudowy(te małe czarne trójkąty ,w starej za obudowę robi cały srebrny panel.
    masz teraz nową kierownicę ze starymi przyciskami ,nic nie trzeba przekładać ,zmieniać pinów ,programować.

    Montujesz teraz nowy srebrny trójkąt ponownie w nową kierownicę ze starymi przyciskami.

    zakładasz na auto i masz stare mito z nową kierownicą z nowym srebrnym trójkątem i swoimi starymi przyciskami.

    zakładasz swoją starą poduszkę ,jest zamienna.

    I możesz teraz otworzyć piwko bo własnie założyłeś nową kierownicę do starego mito.

    Pffffff też mi wyzwanie..........

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Oczywiście wymiana kierownicy to nie jest zdobycie kosmosu praktycznie zmieniałem w każdej mojej alfie / 147 , 156 i znowu w 147 / w Julce nie zdążyłem .. kupiłem graty ale sprzedałem Julkę.Warto pamiętać aby nie kręcić kierownicą i wyciągać taśmy bo zmieniają się ustawienia czujnika skrętu i naciągnięcia taśmy .. ale to wiadomo i widać po kołach .Dla kolegi czurylo .. jeśli nie masz to kilka podstawowych narzędzi- linków z których rozszyfrujesz sobie części przed i po lifcie ..podstawowy to :

    http://keyeper.pekidi.com/navi?SBMK=...E=0&GUI_LANG=3

    Przyciski występują w różnych numerach fabrycznych 71775499 stara kiera i 71775501 nowa.Wiadomo czym się różnią ale czy na 100 % są zamienne / myślę że jest trochę inny owal może być szpara, dolne klawisze wyglądają na mniejsze ..ale może to złudzenie i się mylę..nie miałem w łapie więc sie nie spieram /. Innym podstawowym narzędziem jest obd2 i kilka programów diagnostycznych / Alfaobd na androida i win oraz Multiecuscan / .. znajdziesz wszystko na chomiku albo koledzy Ci podeślą.Witamy na forum ..powodzenia
    http://keyeper.pekidi.com/navi?CAT_C...&DRW_NUM=1%7C0Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	248522Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA_ROMEO__GIULIETTA__TB_MULTIAIR_DISTINCTIVE__PETROL__WHITE__2015__FN65KPO-e07_md.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	209.5 KB
ID:	248523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA_ROMEO__GIULIETTA__TB_MULTIAIR_DISTINCTIVE__PETROL__WHITE__2015__FN65KPO-e08_md.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	221.5 KB
ID:	248524Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1fc3348644b40659ff89974806b7593a.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	58.1 KB
ID:	248525
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71754841-3935-1-800.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	53.9 KB
ID:	248521  
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 25-07-2018 o 16:48

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Andrzeju masz rację ,tylko ja wychodzę z założenia że wszystko co zrobił człowiek ,można rozebrać ,przerobić itp...

    Kiedyś w 2009 roku dorwałem fiata 500 bez halogenów ,w Aso i fachowcy mówili że się nie da......i tak można mnożyć,ja nigdzie nie napisałem że odbędzie się bez potknięć gdzieś tam ,to tylko kwestia determinacji.

    Założyłem do seicento z 2008 roku wspomaganie elektryczne gdzie jeszcze nie było to nawet w ofercie wtedy i też bez potknięć się nie obeszło.

    Świat należy do odważnych a nie do tych nie da sie.

    Obiecuję że jak uda mi sie kupić sensowną kierownice od Veloce to ją założę lub polegne ale na pewno o tym tu napiszę.

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    daje frajdę coś co zrobisz sam pierwszy na forum
    z moich projektów zrobiłem kamerę cofania w 147 przerabiając nawigację :
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...ia_itp_-2.html
    założyłem w Julce czujniki zbliżeniowe z przodu w wersji przed liftem / fabryka jeszcze tego nie robiła / :
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ed_liftem.html
    w Julce zrobiłem układ zamykający / składający / lusterka po zamknięciu auta z pilota
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ka_pilota.html
    ... " wszystko co zrobił człowiek ,można rozebrać ,przerobić itp... "
    .. a to tylko na tym forum.. na forum meganki 3 też parę projektów powstało

  5. #25
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Mam takie pytanie dotyczące kierownicy w mito czy po numerze VIN można sprawdzić w eperz e czy jest multifunkcyjna, bo wpisałem VIN do epera i na obrazkach pokazuje że jest kierownica multifunkcyjna a w aucie jest bez przycisków. Z góry dzięki za info
    Wersja wyposażenia mojego auta to Distinctive
    Nr przełącznika zespolonego 156105935 czyli bieda edition z tego co wyczytałem tu na forum
    Ostatnio edytowane przez mario1974 ; 11-05-2019 o 18:37

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar slawek1987
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/129975-pierwsza_alfa_czarna_159_a.html
    Postów
    52

    Domyślnie

    Witam mam pytanie kupiłem mito ale ma.kierownice bez miltifunkcji co potrzebuje zrobić i kupić oprucz nowej multifunkcyjnej kierownicy do mito ? Jakiś sterownik? I jak to skonfigurować moja mito jest z 2009 roku pozdrawiam

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Jak się nie mylę to trzeba wymienić przełącznik zespolony i do tego kierownica. Jak się mylę to proszę mnie poprawić

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Mito TB155
    Postów
    32

    Domyślnie

    Wie ktoś czy kierownica z polifta ma mniejszą średnice od kierownicy z przedlifta? Polift mi lepiej w dłoniach leży, a jakby miał mniejszą średnice to byłby miód

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120@145 KM 2012
    Postów
    37

    Domyślnie

    Chcę wymienić w Giuliettcie z 2012 kierownicę na poliftową z wersji QV ze ściętym dołem. Mam manualną skrzynię, a znalazłem kierownicę z manetkami. Czy da się w jakiś sposób pozbyć się tych manetek i na ich miejsce użyć jakichś zaślepek tak, żeby nie zostały paskudne dziury? Jest w ogóle dostępne coś takiego?

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    można kombinować np oddając do obszycia - fabrycznie jest tam gumowy nadlew.

Podobne wątki

  1. ile warta jest 156
    Utworzone przez dominik0016 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:08
  2. Ile warta jest moja AR 156
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 11:28
  3. Ile jest warta używana sekwencja
    Utworzone przez Aster156 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 01:56
  4. Ile warta jest wasza 3.0v6?
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 01:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory