Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Giulietta 1.75 TBi drgania kierownicy, świsty lusterka i ubytki płynu hłodniczego

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Dzięki, czyli serwis Carserwis robi mnie w ciula
    Może spróbuj u Dukiewicza, ja ostatnio mam z nimi dość dobre doświadczenia, lepsze niż z CS.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Dzięki, czyli serwis Carserwis robi mnie w ciula, pan z serwisu jeździł ze mną i twierdzi, ze lekkie drgania to normalne przy przednim napędzie i on nie wyczuwał większych drgań ale jechał krótko. Muszę ich przycisnąć i chyba użyję niestety FB jak mnie oleją bo tylko obsmarowanie na FB pomaga. Co do ubytku płynu to kazali mi obserwować gdyż nie widzą nigdzie wycieku ale nie byli w stanie sprawdzić pod deską i martwi mnie to jak będą mi po raz 3 demontowali deskę.

    Dodatkowo przy słupku B drzwi pasażera na rancie przy uszczelce na górze od strony dachu na tym czarnym matowym chropowatym lakierze zaczynają delikatnie rdzewieć a po drugiej stronie od szyby tak jakby wytarł sie ten czarny chropowaty lakier.

    Dodam, ze mierzona była czujnikiem, mam ją od nowości podobno nigdy nie była lakierowana, powłoka ma grubość oryginalną.

    - - - Updated - - -


    U Ciebie wcale nie drży kierownica, jak przyspieszasz, w tych prędkościach co podałem na 6 biegu? Na innych biegach tego nie wyczuwam. Najbardziej trzęsie około 130. Ogólnie kierownica tych prędkościach 12-140 przenosi sporo drgań także z jezdni jak ma chropowatą i nierówną powierzchnie, co jest też dość dziwne.

    - - - Updated - - -



    Drgania były bardzo duże? Jak ich do tego przekonałeś? Moim zdaniem jak nie wyrywa z rąk kierownicy to nie widzą problemu. Chyba muszę jechać do innego serwisu.
    Drgania były takie że przy dodaniu gazu od 120 km/h-140 km/h widziałeś jak się telepie kierownica. Wystarczyło puścić gaz i bicia nie było. Na początek- o ile nie masz kierunkowych opon zamień przednie fele miejscami i sprawdź ciśnienie w kołach. czasem to pomaga.
    Diagnoza na podnośniku- złapać za półoś i poruszać góra dół- jak masz jakikolwiek luz to wewnętrzne kielichy i krzyżaki do wymiany.
    Nie pomoże - infolinia FCA i po kłopocie.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Właśnie chcę podjechać do Dukiewicza, podobno dużo lepszy serwis, ale za to za przegląd biorą 1200 a w CS 850. Poproszę by sprawdzili luzy półosi.

    Wczoraj ponownie przetestowałem tylko natchnęło mnie aby zmienić tryby DNA posadziłem też za kierownicą innego kierowcę i co się okazało na ustawieniu Neutral są drgania, a jak odpuścisz gaz znikają a na Dynamic nie ma drgań. To jest możliwe? Tak jakby soft silnika przy obniżonych parametrach dawał drgania, gdyż przy Dynamic jest ok, co by zapewne wykluczało luzy półosi, chyba ze sie mylę.

    Coś w tym temacie ktoś mi może podpowie pls

    Dareek, czy u Ciebie też może tak było? lub czy te zgłoszenia z MA o których była mowa wcześniej też miały zależność od ustawień DNA?

    Dodam, ze felgi były sprawdzane a ciśnienie jest takie jak zaleca producent.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moim zdaniem w trybie Dynamic po prostu przyrost momentu obrotowego jest inny i być może drgania się znoszą. Drgania tylko występują przy przyspieszaniu puszczenie gazu - spokój.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dzięki Dareek, udam sie do Dukiewicza zobaczymy czy mnie zbędą jak w CS.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Auto przyspiesza płynnie i nie drga kierownica nawet na moment. Na dynamiku auto przyspiesza bardzo równo i gładko aż do odcięcia, jeżeli depnę do podłogi. Jeżeli ktoś Ci mówi że jest dobrze to Cię kłamie. Powiedz że jak pokryją koszty dojazdu to mogę podjechać i pokazać im że u mnie wszystko jest jak powinno. Jeżeli kolor oleju na bagnecie jest brunatny lub masz biały osad na korku wlewu oleju to znaczy że płyn Ci się miesza z olejem i masz nieszczelność w głowicy między kanałami olejowymi a wody. Stąd możliwe zanikanie płynu.
    Ostatnio edytowane przez wiessio ; 29-07-2018 o 23:34

  7. #17
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Nic nie ma prawa drgać ! płyn nie może ubywać - korek zbiorniczka czesto do wymiany - u mnie na gwarancji wymienili . jak nierówno to czuć drgania ale ja mam tasme izolacyjną zamiast opon i sie przyzwyczaiłem Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o drgania kierownicy to zaobserwowałem je również u siebie i mają miejsce właśnie w zakresie prędkości ok. 120-140 km/h. Przy mniejszych bądź większych prędkościach nic nie drga. Moja QV ma 57tyś przebiegu. Jakby udało się zlokalizować przyczynę tych wibracji z chęcią się dowiem. Porozmawiam tez jutro ze swoim mechanikiem, zobaczymy co powie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Drgania lusterka wewnętrznego to chyba dość typowe zjawisko w Julkach. U mnie też ono występuje. Wystarczy przytrzymać ręką i jest ok. Nic z tym nie robiłem, auto po gwarancji. Trochę to wkurza, ale po prostu przyzwyczaiłem się do tego. Być może jest jakiś sposób - patent, by to wyeliminować na własną rękę.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał baton Zobacz post
    Jeżeli chodzi o drgania kierownicy to zaobserwowałem je również u siebie i mają miejsce właśnie w zakresie prędkości ok. 120-140 km/h. Przy mniejszych bądź większych prędkościach nic nie drga. Moja QV ma 57tyś przebiegu. Jakby udało się zlokalizować przyczynę tych wibracji z chęcią się dowiem. Porozmawiam tez jutro ze swoim mechanikiem, zobaczymy co powie.
    odpowiedź masz kilka postów wyżej

Podobne wątki

  1. Ubytki płynu chłodniczego
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-12-2020, 16:07
  2. [159] Ubytki płynu chłodniczego.
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 11:53
  3. [159] Drżenie lusterka - świsty w kabinie (chyba)
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 23:24
  4. Ubytki płynu chłodzącego
    Utworzone przez mrlukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:09
  5. UBYTKI PŁYNU CHŁOCĄCEGO
    Utworzone przez rebellion1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 11:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory