Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: BOSE, nie gra tak jak bym chciał

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie BOSE, nie gra tak jak bym chciał

    Cześć, raz jeszcze wszystkim.
    Od 3-ch tygodni mam Giuliette Veloce, z której w sumie to jestem baaaardzo zadowolony
    Niemniej mam wrażenia, że system BOSE, w który jest wyposażona jakoś dziwnie gra. Mam wrażenie, że tweteerów w ogóle nie słychać.
    Nawet regulując ustawienia Audio dla wysokich niewiele to zmienia. Średnie i niskie miodzio, wysokie dupa. Czy to ma tak być ??
    W poprzednim Bravo, zwykły system grał w wysokich dużo lepiej. Czy ktoś kto ma równiez BOSE mógłby się wypowiedziec w temacie ??
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Moim zdniem przynajmniej u mnie Bose gra rewelacyjnie przynajmniej w porównaniu do sprzetu w Bravo, czy nawet do fabrycznej navi w Scirocco. To porównnie z Bravo mnie u Ciebie zmartwiło, gdyż u mnie w Bravo było kiepsko. Także u mnie Bose gra super. Przy rozmowie telefonicznej natomiast bam buczenia ale to chyba inna sprawa i tu chyba nie ma winy audio, nie znam sie.

    - - - Updated - - -

    Jak mieszkasz gdzieś blisko mnie to służę odsłuchem u mnie a przy okazji ja bym sprawdził czy u Ciebie nie drga przy przyspieszaniu kierownica w przedziale 120-140 na 6 biegu

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź i propozycję odsłuchania. Mieszkam niestety kawałek od Ciebie (Gorzów) i już na wstępie żałuję :-).
    Co do drgań nie występują u mnie (śledzę Twój wątek). Specjalnie hulnąłem Julkę i było OK.
    Trzęsą się lusterka, ale podobno TTTM. Martwi mnie ten BOSE. Ewidentnie odsłuchując brak wysokich. Jak ruszam suwakiem, moim zdaniem, nic się nie zmienia.
    Zanim pojadę do ASO chciałbym to jakoś skonfrontować bo mi powiedzą, ze jestem głuchy :-).
    Jeszce raz dzięki za ofertę odsłuchania.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie bose

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź i propozycję odsłuchania. Mieszkam niestety kawałek od Ciebie (Gorzów) i już na wstępie żałuję :-).
    Co do drgań nie występują u mnie (śledzę Twój wątek). Specjalnie hulnąłem Julkę i było OK.
    Trzęsą się lusterka, ale podobno TTTM. Martwi mnie ten BOSE. Ewidentnie odsłuchując brak wysokich. Jak ruszam suwakiem, moim zdaniem, nic się nie zmienia.
    Zanim pojadę do ASO chciałbym to jakoś skonfrontować bo mi powiedzą, ze jestem głuchy :-).
    Jeszce raz dzięki za ofertę odsłuchania.
    Witam Cie.
    Ja tez mam bose i generalnie mam takie samo odczucie jak Ty.
    Wydaje mi sie,ze jest to spowodowane skierowaniem glosnikow wysokotonowych zbyt nisko w dol.
    A generalnie te glosniki powinny by mniej wiecej na wysokosci uszu.
    Jak sie do nich przychylisz jest o wiele lepiej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Mito TB155
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrus33 Zobacz post
    Witam Cie.
    Ja tez mam bose i generalnie mam takie samo odczucie jak Ty.
    Wydaje mi sie,ze jest to spowodowane skierowaniem glosnikow wysokotonowych zbyt nisko w dol.
    A generalnie te glosniki powinny by mniej wiecej na wysokosci uszu.
    Jak sie do nich przychylisz jest o wiele lepiej.
    Może nie julka ale mito u mnie. Też mam wrażenie że ten Bose jakiś taki zbyt basowy i stłumiony jest. Po jakimś czasie słuchania to już sie robi męczące troche i głowa zaczyna boleć. Chyba po prostu taka charakterystyka zestawu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie

    W kazdym razie rewelacji nie ma i zwyczajnie ciezko to wystroic ty co oferuje radio fabryczne.
    Mimo wszystko i tak jest o niebo lepiej niz w standarcie

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    U mnie gra ładnie i basy i soprany.
    Choć to też zależy od źródła dźwięku.
    Dodatkowo dla każdego źródła (przynajmniej w mito) masz oddzielną regulację, ale to pewnie wiesz.
    Może spalone soprany są ,skoro nie ma róznicy jak zwiększasz ilośc wysokich tonów.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie jakby wtyczka od wysokich się gdzieś wypięła. A tak na poważnie to przytykam ucho do wysokich i coś tam syczy, ale nie wiem, czy bardzie przenosi od średnich.
    Nie mniej, konfrontacja przy jakieś okazji mile widziana ;-), bo w ASO, u mnie innej Julki z BOSO nie mają . Ponadto, jak już pisałem, nie mam uwag, reszta naprawdę fajnie gra.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    BOSSE - mam i ja , w moim odczuciu jest zdecydowanie za mało tonów wysokich w porównaniu do niskich .

    Ktos tu pisał o lusterkach (tak wiem to nie temat o nich , ale ) - masakra przy 240km/h jak by chciały odpaść , ale kiedy testować jak nie na gwarancji. Telefon wyciągnięty i nagrywanie , jak by odpadły to by było nagrane . Przy 255km/h porażka telepią jak uszy zająca na wietrze .

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź i propozycję odsłuchania. Mieszkam niestety kawałek od Ciebie (Gorzów) i już na wstępie żałuję :-).
    Co do drgań nie występują u mnie (śledzę Twój wątek). Specjalnie hulnąłem Julkę i było OK.
    Trzęsą się lusterka, ale podobno TTTM. Martwi mnie ten BOSE. Ewidentnie odsłuchując brak wysokich. Jak ruszam suwakiem, moim zdaniem, nic się nie zmienia.
    Zanim pojadę do ASO chciałbym to jakoś skonfrontować bo mi powiedzą, ze jestem głuchy :-).
    Jeszce raz dzięki za ofertę odsłuchania.
    Nie ma sprawy, będziesz blisko kiedyś to zapraszam, julka lata po 250 to szybki temat . U mnie też lusterka się trzęsą i mam wrażenie ze szczególnie to lewe kierowcy, ale myślałem ze to dlatego ze je domontowali i ono trochę niestety pogwizduje. Co do bose to fakt charakterystyka jest bardziej basowa ja mam basy ustawione na O czasem nawet na -1. Ale generalnie dla mnie jest fajnie jak idzie z muzyka z plików kupionych na iphone lub z mp3 320 lub z płyty to jest bardzo czysto. Kiedyś testowałem Harman Kardon w Land Roverze i też nie było rewelacji nawet byłem rozczarowany, a tam sprzęt był za grubą kasę. Ja zaznaczę ze mam sprzęt z tym małym wyświetlaczem, nie wiem czy z tym dużym też jest nagłośnienie bose, pewnie jest.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 22:16
  2. Gdyby ktoś by chciał podłączyć Boxa ...
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:25
  3. Chciał bym kupić alfe romeo GTV 2.0 i V6 TB (202KM)
    Utworzone przez F3romoN w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 12:28
  4. [166] Kto by chciał mieć nawi - SONDAŻ
    Utworzone przez henekl w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 17:36
  5. Ktoś chciał przyjechac to ma
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-08-2006, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory