Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Sprint do 100 w 1.4 TB 170 TCT

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Nie mam jakiegoś sprzętu do pomiaru. Wiem że było szybko głośno i na czasomierzu było 5,8 w co jestem w stanie uwierzyć Co do LC to napisałem że "chyba" więc nie wiem o co ta spina Panie arecki240. A poza tym myślę że LC w 1.4 MA 170 i 2.0 JTDm 175 to trochę śmiech.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiessio Zobacz post
    Nie mam jakiegoś sprzętu do pomiaru. Wiem że było szybko głośno i na czasomierzu było 5,8 w co jestem w stanie uwierzyć Co do LC to napisałem że "chyba" więc nie wiem o co ta spina Panie arecki240. A poza tym myślę że LC w 1.4 MA 170 i 2.0 JTDm 175 to trochę śmiech.
    Zadna spina Panie Wiessiu po prostu przytoczyłem instrukcje obsługi, aby nie było jakichkolwiek niejasności , bo później krążą mity po forum.
    Ostatnio edytowane przez arecki240 ; 10-08-2018 o 03:16

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Coś mi nie wychodzi ta funkcja w JTDM2. Wszystko zgodnie z instrukcją, tryb sekwencyjny, gaz do oporu, "-" na łopatce i szarpie a potem hamuje gwałtownie, albo rozpędza się i nie zmienia biegów, kręci cały czas na maxa na jednym biegu, a niby powinien zmieniać sam biegi mimo trybu sekwencyjnego. Jest jeszcze jedna rzecz, mam cały aktywowany tempomat. A przy jednej z prób pojawił mi się komunikat Cruise Control. Być może tempomat musi być wyłączony..
    Jest jeszcze taki dylemat, czy taka zabawa jest zdrowa dla skrzyni, miałem wrażenie, że coś wyczułem jakby coś się przegrzało, coś tak mi zalecało, choć może mi się wydawało.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Coś mi nie wychodzi ta funkcja w JTDM2. Wszystko zgodnie z instrukcją, tryb sekwencyjny, gaz do oporu, "-" na łopatce i szarpie a potem hamuje gwałtownie, albo rozpędza się i nie zmienia biegów, kręci cały czas na maxa na jednym biegu, a niby powinien zmieniać sam biegi mimo trybu sekwencyjnego. Jest jeszcze jedna rzecz, mam cały aktywowany tempomat. A przy jednej z prób pojawił mi się komunikat Cruise Control. Być może tempomat musi być wyłączony..
    Jest jeszcze taki dylemat, czy taka zabawa jest zdrowa dla skrzyni, miałem wrażenie, że coś wyczułem jakby coś się przegrzało, coś tak mi zalecało, choć może mi się wydawało.
    Najłatwiej sprawdzić czy masz LC po tym jak wciskasz " - " na łopatce - jeśli obroty nie wzrosną to LC nie dziala, albo go nie ma.
    TCT zawsze samo zmieni bieg jak za wysoko kręcisz silnik - bez względu na tryb . Także chyba masz coś nie teges .

    Taka zabawa na pewno nie jest zdrowa dla skrzyni , ale nie należny przesadzać z ta ostrożnością , wszystko kiedyś padnie . Jest ryzyko jest zabawa

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Obroty właśnie wzrosły, natomiast nie zmieniał biegów potem lub hamował. A czy nie można tego przeprowadzić w pozycji skrzyni na auto? Nie wszędzie pisze wyraźnie, że trzeba przejść w tryb sekwencyjny, natomiast wciśnięcie manetki "-" spowoduje niejako uruchomienie manualu na czas startu. Przetestuję dziś różne warianty, bo to bardzo ciekawa funkcja :-)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiessio Zobacz post
    Nie mam jakiegoś sprzętu do pomiaru. Wiem że było szybko głośno i na czasomierzu było 5,8 w co jestem w stanie uwierzyć
    Piękny wynik, a czy można to zmierzyć np po obd? Mierzyłem po obd II programem na mobile w Scirocco i wyszło mi na równej drodze (tylko kierowca) 7,0 sek ale tam jest wg hamowni 211 ps (nie ma chyba LC, skrzynia była ustawiona moim zdaniem na standard, gdyż zapomniałem o sporcie)) - fabryka podaje przy dsg 7.1 i przy seryjnych 200 ps auto ma 10 lat i 129 tys. W AR zapewne jest inne obd, nie sprawdzałem tego.

    - - - Updated - - -

    tak w celu poprawy humoru, to ostatnio jeździłem z wypożyczalni bmw x2 2.0 192 ps i 280 nm 7 bieg dwusprzedłowa (cena powyżej 200 tys) nowa skrzynia bmw i w trybie comfort dynamika przy predkościach ponad miejskich słaba a w trybie sport i skrzynia sport dynamika zadowalająca ale w porównaniu do Veloce to straszna bieda, dodam ze napęd był tylko na przód. W tej cenie mamy stelvio FE i to jest przy tym mega rakieta

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Obroty właśnie wzrosły, natomiast nie zmieniał biegów potem lub hamował. A czy nie można tego przeprowadzić w pozycji skrzyni na auto? Nie wszędzie pisze wyraźnie, że trzeba przejść w tryb sekwencyjny, natomiast wciśnięcie manetki "-" spowoduje niejako uruchomienie manualu na czas startu. Przetestuję dziś różne warianty, bo to bardzo ciekawa funkcja :-)
    LC działa tylko w położeniu lewarka + - , w innym położeniu po wciśnięciu " - " nie wzrosna obroty.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Niestety coś chyba u mnie nie tak. Wszystko się zgadza do momentu startu po puszczeniu pedału hamulca. Silnik wyje, obroty ok 5000 a biegi się nie zmieniają. Dopiero po zmianie lewarka na auto jest ok. Może powinienem dłużej przytrzymać, choć na filmikach widać, że to odbywa się szybciej. A może po prostu nie mam tej funkcji. Może niech wypowie się ktoś, kto testował w JTDM2 do ilu kręci na pierwszym biegu. Trochę się boję, żeby nie przedobrzyć. Była też niedawno robiona aktualizacja oprogramowania skrzyni i może to też ma znaczenie.
    Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    U mnie LC działa w ten sposób: tryb auto lewarek na D. Jednocześnie wyciśnięty hamulec i gaz do oporu. Manetka - przy kierownicy podciągnięta do siebie. Tryb jazdy oczywiście dynamic. Obroty 3500 do 4000. Puszczenie jednoczesne hamulca i manetki powoduje chwilowe zawieszenie się auta (dziwne uczucie jakby auto zbierało całą noc do wystrzału) Nagle taki silny odrzut pisk i ryk niesamowity i oczywiście dym spod kół. Tak to wygląda u mnie.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Czyli jak rozumiem nie przechodzisz w tryb sekwencyjny?
    Czyli są różne opcje LC z tego wynika. Dziękuję za podpowiedź.

Podobne wątki

  1. Giulietta Sprint
    Utworzone przez bobryt w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 21:56
  2. AR Sprint 1.5 QV (poprz. Alfasud Sprint)
    Utworzone przez mackul w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 19:03
  3. Sprint booster
    Utworzone przez rafter w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 13:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory