Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Pakiet Tech: Radio Alpine a nawigacja?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    145, 145, 166, 952
    Postów
    14

    Question Pakiet Tech: Radio Alpine a nawigacja?

    Cześć,

    W katalogach fabryczne radio Alpine do Giulietty jest kompatybilne z Android Auto. Radio posiada również przycisk wywołania nawigacji z podłączonego przez kabel telefonu oraz własną antenę GPS. Czy udało się komuś odpalić taką nawigację z telefonu z androidem na wyświetlacz radia? Mimo wielu prób nie udaje mi się tego zrobić. Czy w jakiś inny sposób można uruchomić jakąś nawigację w tym radiu? Proszę o podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Nie uruchomisz żadnej zewnętrznej navi oprócz google map lub waze. Jest navi Sygic Car Navigation ale u mnie nie działa. Czekam na ruch Apple bo ponoć iOS 12 ma dopuszczać navi firm zewnętrznych. A kto ci powiedział że twoje Alpine ma podpiętą antenę GPS.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    145, 145, 166, 952
    Postów
    14

    Domyślnie

    A możesz mi podpowiedzieć, jak uruchomiłeś google maps? Czy jest możliwe, że niektóre telefony z androidem nie są kompatybilne i dlatego nie mam obrazu na radiu? Tu jest info o antenie: (www) .alpine-electronics.gr/p/Products/SingleView/iLX-702D (nie mogę jeszcze wstawiać linków).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Masz zainstalowane w telefonie android auto bo to podstawa? Napisz jeszcze jaki masz telefon.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    145, 145, 166, 952
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mój telefon to Xiaomi Redmi 4A. Android auto zainstalowane na telefonie, urządzenia parują się po bluetooth. Po podłączeniu kablem usb radio obsługuje komendy głosowe google, ale nawigacja się nie wyświetla, wskazówek nawigacji nie puszcza też przez głośniki auta, naciśnięcie przycisku nawigacji na panelu radia skutkuje tylko głuchym dźwiękiem, ale nic się nie uruchamia

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Xiaomi w tym redmi ma problem ze współpracą z Android Auto Smartfony Xaomi mają trochę zmodyfikowanego androida i w tym cały problem Zainwestuj w inny telefon i zainstaluj w nim android auto A zobaczysz że pozbędziesz się problemu z brakiem google map

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    145, 145, 166, 952
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, poszukam innego telefonu.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Do autora wątku. Tak. Alpina powinna mieć antenę GPS zamontowana na desce rozdzielczej po prawej stronie w narożniku pod szybą i dodatkowy mikrofon montowany po stronie kierowcy na osłonie przeciwsłoneczne. Tak jest kompletowany ten model Alpina jak chcesz sobie co kupić normalnie w sklepie. Chciałem się od polskiego dystrybutora dowiedzieć jak jest z tą Alpina z pakietu tech, ale póki co mi nie raczyli mi odpowiedzieć. Tak traktują klienta. It wybrał pakiet tech za gruba kasę i chce się dowiedzieć czy czasem nie zaplacil za wybrakowany zestaw. Ktoś ma u siebie w pakiecie tech antenę GPS w miejscu jak wyżej i dodatkowy mikrofon?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Jest to model alpine ilx 702d.
    Antena GPS zamontowana jest w antenie na dachu.
    Telefony Xiaomi Redmi nie maja żadnego problemu z parowaniem podłączasz albo przez USB lub załanczasz bluetooth WI-Fi i przesył danych internetowych i AA idzie po WI-Fi ( warunek AA wyższe niż 3,0 i obsługa google voice).
    Jak julka wróci jutro z LPG to zrobię wam filmik jak to smiga.
    Co do miktrofonu masz opcje w jednostce albo ustawiasz fabryczny mikrofon ten przy oświetleniu lub zamontowany na panelu czołowym jednostki.

    Instrukcja do jednostki.


    OM_INE-W710D_INE-W710DC_X802D-U_X802DC-U_PL.pdf
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 10-12-2018 o 15:17

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czy te informacje powyżej są sprawdzone? Skąd masz info, że antena GPS jest montowana na dachu? Bo zgodnie z instrukcją montażu ILX 702D to powinna być montowana tam gdzie pisałem już wyżej, czyi na podszybiu. Cos mi się nie wydaje, żeby Alpina robiła specjalny zestaw montażowy dla Giulietty, bo to raczej mało opłacalny interes. To samo się tyczy mikrofonu dodatkowego. Gdzie dokładnie on miałby być? Z góry dzięki za odpowiedź. Ja po prostu nie dotarłem do takich info, a ci od polskiego dystrybutora nabrali wody w usta i nic się nie odzywają. Gdyby było tak jak piszesz, to byłby super. Jedna zagadka rozwiązana No i oczywiście zainteresowani czekają na filmik. Porównam czy to cacko działa tak samo jak u mnie. U mnie z Samsunga S7 nie czyta SMSÓW, choć z innego telefonu czyta. Sam nie wiem co powinien ustawić z tym telefonie, żeby czytało...
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 10-12-2018 o 18:28

Podobne wątki

  1. Radio Alpine cde-175r
    Utworzone przez as700 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 18:31
  2. Radio Alpine ida-x300
    Utworzone przez morsio w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 04:09
  3. Fabryczne radio Alpine 932
    Utworzone przez slawex1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 16:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory