Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: wentylator

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    ALFA ROMEO MiTo 1.4 Distinctive, 78KM, rocznik 2010
    Postów
    15

    Domyślnie wentylator

    Drodzy Forumowicze,

    ja z kolei dostrzegłem w swoim mito taką o to przypadłość: wentylator raz chodzi, raz nie - co oznacza, że i klima raz działa, a innym razem można umrzeć z duchoty..

    Nie ma reguł z wentylatorem: tzn. raz zakręci od razu po postoju, raz po kilku minutach jazdy, innym razem po 30-40 km ciągłej jazdy. Przestaje działać też o rożnych porach - zdarza się, że przejadę do roboty 20 kilka km i działa przez całą drogę, a innym razem wyłączy się po kilku km.

    Oczywiście to czy działa czy nie diagnozuję poprzez klimę - albo leci fajne zimniutkie (naprawdę zimniutkie powietrze) albo nie leci.

    Byłem na pierwszej diagnozie - magik orzekł, że oring czujnika klimatyzacji był do d. i sam czujnik też - pozmieniał. Dobrze było przez 2 dni. Potem d...
    W międzyczasie pękł mi alternator (autentycznie - pękła obudowa). Po wymianie na nowy magik orzekł, że wentylator chodzi non stop i problemy powinny ustąpić. Nie ustąpiły...

    Jest jak napisałem wyżej: raz tak, raz siak.

    I teraz moje pytanie do Was - m,ieliście podobne problemy? Co zawiodło: sterowanie, moduł, sam wiatrak. Kiedyś miałem podobną przypadłość w fordzie i tam poszedł sam wiatrak: wymieniłem, co prawd na nowy ale zastępowalnik i przez 7 lat zero problemów.

    W przypadku mito mam ochotę powtórzyć to działanie. Wymienić wiatrak, a dopiero jak to nie pomoże to szukać dalej.... Tym bardziej że wiatrak mito ma 8 lat, a wiatrak w fordzie miał 3 lata.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Wyjmij wtyczkę, która przychodzi do panelu sterowania klimatyzacją i włóż. U mnie pomogło, a działo się to samo.

Podobne wątki

  1. [166 jtd] Wentylator
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 15:32
  2. [155] Wentylator
    Utworzone przez sigma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 20:38
  3. [156] Wentylator
    Utworzone przez jaro2503 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 23:32
  4. [156] Wentylator
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory