Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Klikające sprzęgło Giulietta

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Klikające sprzęgło Giulietta

    Witam
    W mojej Alfe 1,4 170km zaczęło klikać sprzęgło - dokładniej pedał sprzęgła. Kliknięcie to zdarza się tylko przy puszczeniu pedału jak wciskam wszystko jest normalnie. Puszczam = klik. Dodam że fizycznie sprzęgło jest nowe, a problemem jest ewidentnie pedał. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2b3 Zobacz post
    Witam
    W mojej Alfe 1,4 170km zaczęło klikać sprzęgło - dokładniej pedał sprzęgła. Kliknięcie to zdarza się tylko przy puszczeniu pedału jak wciskam wszystko jest normalnie. Puszczam = klik. Dodam że fizycznie sprzęgło jest nowe, a problemem jest ewidentnie pedał. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?
    W alfie 159 to było sprężynka i pęknięte plastikowe mocowanie, ale jak jest w Julce to nie wiem - tu się z tym nie spotkałem.
    P.S. Lepiej napisz na grupie dotyczącej Julki i Mito

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki czytałem ten temat o 159 ale to jest zupełnie inaczej zbudowany pedał. Dodam jeszcze, że klikniecie jest na samym końcu w momencie zupełnego zdjęcia stopy z pedału.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    U mnie klikało w połowie odpuszczania... Od nowości przez jakieś pół roku. Potem przeszło samo.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    U mnie też klikało, ale okazało się że to odkleiła się etykieta samoprzylepna z pedału sprzęgła i zawadzała o pedał hamulca

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    U mnie to samo, walczę z tym od roku i nie znalazłem rozwiązania. Nasmarowałem wszystko co się dało, czasem przestaje klikać ale na krótki czas.
    Niestety dostęp tam jest tak kiepski, że ciężko wybadać skąd pochodzi ten dźwięk a spędziłem tam już z głową na dywaniku i "do góry nogami" sporo czasu.

    Filmik z klikaniem:
    https://youtu.be/NClWe1kX8E4
    Ostatnio edytowane przez Piotrek1983 ; 10-08-2018 o 19:56

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    A nie masz luzu pedału sprzęgła jak wciskasz na samym początku, tak z cm, dwa?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Piracik
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kleczew, Poland
    Auto
    była 156 1,9 JTD 16V 2003r, jest Giulietta 2,0 JTDM 2012r
    Postów
    223

    Domyślnie

    Podobno to wina pompki wysprzęglika, tam wyrabia się ta kuleczka i tulejka w któej ona chodzi i gdy brakuje smaru to strzela i trze. U mnie to sie nasila gdy auto się rozgrzeje i smar pewnie jest luźniejszy i trzaski zaczynąją sie przy wysprzeglaniu na górnej granicy sprzegła. Jeśli ma ktoś na to sposób to podajcie info bo bardzo denerwujące te trzaski są, szczególnie w korkach. https://allegro.pl/pompa-sprzegla-al....html#imglayer

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Ostatnio pojawił się efekt klikania/trzeszczenia przy puszczaniu sprzęgła, najbardziej w samej końcówce ruchu pedału. Przy wciskaniu nic się nie działo.
    Wydaje mi się, że mam winowajcę. To połączenie kulki na osi pompy sprzęgła z plastikiem w samym pedale. Użyłem lusterka, żeby zobaczyć jak wygląda to połączenie przy naciskaniu pedału.
    Widać było wyraźne przeskoki kulki w plastiku.
    Stosowanie oleju smarnego typu WD40 może rozwiązać sprawę na 5 minut. Zresztą w plastiku było widać resztki smaru stałego.
    Dostęp jest taki, że najlepiej jest coś tam wstrzyknąć. Ja użyłem białego smaru w sprayu. Zanim wyparuje rozpuszczalnik jest on bardzo płynny i wciśnie się gdzie trzeba.
    Właściwe smarowanie uzyskuje dopiero po wyschnięciu rozpuszczalnika. Ja zostawiłem to na noc i rano cisza! Pedał pracuje bezszelestnie.
    Myślę, że dobrze byłoby gdyby plastikowe gniazdo było częścią zamienną (jest z innego tworzywa niż sam pedał), chcąc nie chcąc to połączenie się zwyczajnie wyciera i łapie luz i wgłębienia.

  10. #10
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    U mnie też trzeszczało, to mi wymienili na gwarancji pompkę sprzęgła i przestało.

Podobne wątki

  1. [159] klikające sprzęgło
    Utworzone przez lookas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 19:04
  2. [Giulietta] Giulietta - sprzęgło, wysprzęglik, dwumas
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 18:52
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory