Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Problem z rozruchem oraz skrzynią TCT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 Jtdm 170
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z rozruchem oraz skrzynią TCT

    Witam. Czy może ktoś z was doświadczył podobnych problemów i może się podzielić swoimi przeżyciami? Na start trochę danych o samochodzie, 2.0 Jtdm 170 TCT, w zeszłym tygodniu stuknęło 30k na blacie. Podzielę temat na 2 problemy, które łączą się ze sobą.

    1. Od czasu do czasu po starcie, dostępna jest tak jakby tylko połowa skrzyni, czyli 1.3.5 lub 2.4.6. Przy czym w tym drugim przypadku po starcie nawet łopatkami nie da się zmienić na 4 bieg. W pierwszym przypadku po solidnym rozpędzeniu do 3-4k można wbić 3 łopatkami ale skrzynia sama nie przerzuci tylko tak jakby zrzuci na luz. Czasami pomaga zatrzymanie wyłączenie/włączenie i zazwyczaj potem skrzynia działa poprawnie.

    2. Jednak czasami po wyłączeniu samochodu po problemach opisanych w punkcie pierwszym samochodu nie da się odpalić ponownie. Jedyne co się dzieje to po przekręceniu kluczyka, lampki się zaświecają (oczywiście czekam na zgaśnięcie lampki świec), przekręcam na rozruch, ale nic się nie dzieje, zero reakcji, nie słychać rozrusznika. Sytuację można powtórzyć 5-6 razy i dalej nic. Co czasem pomaga to wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki, otwarcie i zamknięcie drzwi, zamknięcie samchodu z kluczyka, otworzenie i zazwyczaj w tej sytuacji można już uruchomić samochód.

    Największym zdziwieniem wszystkich tych sytuacji jest to że nie ma po nich śladu w komputerze, gdyż był ostatnio u mechanika podpięty pod komputer i było czyściutko.

    Mam nadzieję że będziecie w stanie pomóc bo już dosłownie nie wiem gdzie się mam udać.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Czy ja dobrze zrozumiałem, przebieg to 30 tyś? To przecież nowe auto lub bardzo długo stało, bo coś ten przebieg podejrzanie mały, by tego typu usterki się zdarzały. Choć może to młody rocznik, ale auto po gwarancji. Z opisu wynika, że pracuje jakby jedno sprzęgło, bo w TCT bieg następny lub poprzedni powinienem być w stałej gotowości zgodnie opisem skrzyni działania dwusprzęgłowej.
    Sam użytkuję taką skrzynię i jest już 160 tyś z identycznym motorem. Nic Ci nie poradzę z własnego doświadczenia, bo nie miałem takich objawów. Dziwne też, że nie wykazuje żadnych błędów nawet zamrożonych. Raz mi się zaświeciła kontrolka skrzyni i zrobiłem reset kluczykiem. Ale to było przy minus 30C i co ciekawe ten błąd za pół roku przy przeglądzie był zapamiętany. Chodziło o centralkę, ale to był spowodowane ekstremalnym mrozem i elektronika trochę zgłupiała.
    Nie wiem kto robił diagnostykę komputerową, ale tu chyba udałbym się do ASO żeby swoim oprogramowaniem to sprawdzili. Chyba, że ów mechanik taki posiadał. Tak czy inaczej życzę pozytywnego rozwiązania problemu, bo często to może być drobnostka. Jeden z kolegów opisywał tu problemy z adaptacją skrzyni po wymianie w ASO, a okazało się, że na kostce nie łączył jakiś pin. Auto było jednak sprowadzane i coś już było tam grzebane.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Tylko ASO twierdzę podobnie jak kolega Zefir coś ze sprzęgłem od biegów parzystych lub nieparzystych. Może jakiś czujnik lub synchronizator. Raczej jakaś pierdoła i moim zdaniem jak najszybsza wizyta w ASO pomoże.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    mi to wygląda na sterownik/mechatronikę

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Wymień na nowy akumulator, miałem podobnie, skrzynia łapie błędy podczas rozruchu.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta Veloce 1750 TBi
    Postów
    65

    Domyślnie

    Racja GoNiuS najlepiej zacząć od błahostki sprawdzić w MES jakie są błedy na skrzyni czy da się je wykasować i voltomierzem sprawdzić napięcie na aku i ładowanie.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Post

    Czy udało Ci się rozwiązać ten problem?
    Mam identyczną sytuację w samochodzie żony. Wymieniłem akumulator, sterownik i nic nie pomogło.
    Co jakiś czas po uruchomieniu nie wchodzą biegi parzyste.
    Jak się rozpędzi, to można manualnie zmienić z 1 na 3. Po wyłączeniu nie można odpalić samochodu. Dopiero po wielu próbach się to udaje.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Siedzę tu z moją TCT ponad 7 lat i nikt nie napisał o czymś takim, a tu dwa przypadki! Jeżeli to z zimna, to może olej w skrzyni?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Poznając nieco budowę skrzyni tct powyższe objawy można w mojej ocenie wytłumaczyć niewłaściwym działaniem jednego z siłowników hydraulicznych.
    Jeden jest od biegów parzystych i jeden od nieparzystych.
    Zużyte sprzęgła to raczej szarpanie, a ja akurat niedawno wymieniałem.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Poznając nieco budowę skrzyni tct powyższe objawy można w mojej ocenie wytłumaczyć niewłaściwym działaniem jednego z siłowników hydraulicznych.
    Jeden jest od biegów parzystych i jeden od nieparzystych.
    Zużyte sprzęgła to raczej szarpanie, a ja akurat niedawno wymieniałem.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Wymieniłeś sprzęgło na oryginalny zestaw czy dawałeś do zakucia?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

Podobne wątki

  1. [156] 1.9 JTD problem z rozruchem. Sterowanie rozruchem?
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 08:34
  2. problem z rozruchem
    Utworzone przez kamil356 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:39
  3. [146] Problem z rozruchem 146 1.6TS
    Utworzone przez stefan55 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 22:18
  4. [145] problem z rozruchem
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory