Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 90

Temat: Nowa Giulietta 2019/2020

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No i hybryda też by się przydała. Zawsze to więcej mocy przy podobnym spalaniu. A po mieście jeżdżąc spokojnie 50 km/h można spalanie trochę ograniczyć.

  2. #62
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Ale nie przy podobnej cenie.
    Więc ograniczenie spalania nie zrekompensuje kosztu zakupu.

  3. #63
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dla mnie modernizacja julki powinna iść w kierunku poprawy akustyki auta obniżenia spalania czy jakości materiałów wnętrza - jak widzę współczesną modernizację w wydaniu tabletowym z różnej maści "asystentami" większości których przydatność jest mniej więcej taka jak umarłemu kadzidło to mnie po prostu odpych. Macie prosty przykład na Giulii i Stelvio gdzie w zakresie postępu cyfryzacji góra urodziła mysz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Zmiana karoserii to ogromny koszt, wymianę plastików można zrobić przy cyklicznej wymianie form wtryskowych.
    Giulietta ma już prawie 9 lat, za trzy będzie miała 12. Nawet Fiat 500, który jest jeszcze dłużej dostaje chociażby nowe lampy czy cyfrowe zegary.
    Asystent hamowania to już jest niemal standard nawet w Corolli, bez elektronicznego sterowania hamulcami to jest nie do zrobienia.
    Wymagany jest chociażby nowymi przepisami UE, Giulietta broni się przed nimi tylko dawno otrzymaną homologacją.
    Zapoznaj się z zasadą działania asystenta hamowania bo chyba nie masz kompletnie podjęcia jak to działa to raz a dwa- elektroniczne zegary- chmmm czemu ma to służyć? jest to w rodzinie w passacie i.. oprócz kompletnego chaosu na zegarach i natłoku nikomu niepotrzebnych informacji nie widzę zalet. a może postępom jest np sterowanie klimą wentylacją z poziomu... .tabletu? bez odrywania wzroku nie do obsłużenia - takie coś nie powinno mieć dopuszczenia do ruchu. co jest złego w pokrętle regulacji dmuchawy czy temperatury?
    dla mnie ilość tych zbędnych gadżetów prowadzi do rozproszenia kierowcy i odwrócenia jego uwagi.
    o wielu rzeczach piszemy tutaj jako "must be" ale w większości przypadków kompletnie tego w życiu codziennym nie potrzebujemy- tylko kit wciskany nam jako konsumentom że bez tego czy tamtego nie da się żyć.
    owszem postęp jest konieczny ale w dziedzinie poprawy jakości, obniżenia spalania, hałasu -a tu od lat jest to samo. Co więcej - wydawało się że czasy korodujących aut odeszły w niepamięć a tu nagle wiele samochodów także i z tym ma kłopot- to jest "postęp". Mami nas się świecidełkami i tyle.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    dla mnie modernizacja julki powinna iść w kierunku poprawy akustyki auta obniżenia spalania czy jakości materiałów wnętrza - jak widzę współczesną modernizację w wydaniu tabletowym z różnej maści "asystentami" większości których przydatność jest mniej więcej taka jak umarłemu kadzidło to mnie po prostu odpych.
    Zgoda, zgoda oraz zgoda. Jeżdżę swoją już 6 lat, czas powoli w jakiejś skończonej perspektywie myśleć o czymś kolejnym.
    Ponieważ na moje potrzeby wystarcza ten segment aut co Giulietta i od ponad 12 lat jestem z Alfą,
    to chyba warto byłoby zatrzymać czymś klienta. Kolejne liftingi Julki niczego nowego nie wnoszą, chciałoby się jednak dostać coś nowego i na czasie.
    To nie czasy FSO, kiedy dużego Fiata tłuczono ponad dwadzieścia lat liftując co najwyżej lampy i zderzaki.
    Nie ciągnie mnie gdzie indziej, bo wszędzie teraz zaczyna się moda na nadmuchane jeździdełka do miasta z 3-cylindrowymi warczydłami.
    Nie potrzebuję asystenta parkowania, hamowania, utrzymania na pasie. Ale zdaje się, że klamki wewnętrzne można ciągle urwać, zawieszenie jest głośne (i nie tylko dlatego, że takie rozbudowane), plastiki dolnej części deski wyglądają jak z recyklingu butelek. To, co oferuje Giulia/Stelvio w zakresie jakości wykonania jest chyba jednak te parę lat do przodu.
    I przy całej sympatii do auta, to przód jest do przeprojektowania już dawno. Szczególnie, że już chyba prawie nikt nie pamięta ile jest w Julce inspiracji Alfą 8C.

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Zgadzam się z Wami Panowie. Mnie poniekąd cieszy to "zacofanie" Alfy, jako że nie lubię wielu elektronicznych gadżetów/wspomagaczy, autonomicznych samochodów, hybryd/elektryków itd, a w tym kierunku zmierza dzisiejsza motoryzacja.

    Wg mnie tu jest pole do popisu dla Alfy - iść swoją ścieżką, oferować klasyczne auta, w których chodzi przede wszystkim o to, żeby jeździły - na tyle na ile durne przepisy UE pozwolą.

    A fanboye audi czy volvo niech sobie jeżdżą nafaszerowanymi elektroniką maszynkami, co kto lubi.
    Od razu dodam że nie mam nic do audi czy volvo, robią świetne auta - to nie moja bajka po prostu.

  6. #66
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Mnie się podoba minimalistyczna deska rozdzielna, bez żadnych udziwnień rodem z transformersów. Nie wyobrażam sobie jeździć czymś takim. Jak jadę służbowym to mnie mdli i jak najszybciej chcę stamtąd wysiąść. I co z tego, że ma jakieś asystenty dla idiotów. Niedługo warunkiem otrzymania pięciu gwiazdek będzie posiadanie asystenta kierowania albo mózgu, bo tak sobie zażyczy jakiś alkoholik z eurokołchozu.

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mnie do szewskiej pasji doprowadza piszczenie samochodu. W Giulii dramat występuje przy parkowaniu - potrafię osiągnąć trzy różne piski jednocześnie! Pisk, że kluczyk poza autem. Pisk, że rozpięty pas. Pisk, że coś czujnik parkowania czuje. I zamiast się skupić na parkowaniu w garażu trafia mnie wkurw. To tak a propos asystentów wszystkiego.

    Im więcej sterowania dotykowego, a mniej "fizycznego", tym więcej trzeba odrywać wzrok od drogi. No i potem pojawia się konieczność asystenta hamowania, pasa i cholera wie czego jeszcze, skoro kierowca zamiast prowadzić, bawi się w DJa. To jest patologia naszych czasów. 15 lat temu potrafiłem napisać smsa, telefonem w kieszeni, bez wyjmowania... Teraz mania dotykania. Zgadzam się z [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] - Julka ma większe niedobory niż te, które można rozwiązać przez wpychanie do niej hybrydy, elektronicznych zegarów (moda na nie wynika z ich niższej ceny dla producenta), asystentów wszystkiego.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Wracając do tematu... bardziej prawdopodobne jest zakończenie produkcji Giulietta już w czerwcu niż jej lifting.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Wracając do tematu... bardziej prawdopodobne jest zakończenie produkcji Giulietta już w czerwcu niż jej lifting.
    Bo? Co przemawia za tą tezą?

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Bo? Co przemawia za tą tezą?
    To są moje spekulacje:
    1. FCA rządzą teraz Amerykanie, a Alfa dla nich to jakieś margines.
    2. Od września silniki muszą spełniać nowe/ stare normy. Mogli wprowadzić jak w 500X i Renegade nowe silniki, a tego nie zrobili.
    3. Giulietta ma już prawie 10 lat.

    - - - Updated - - -

    MiLykie cytujesz jakiegoś durnia Adriana?

    Jakie lobby wprowadziło żarówki Led? Przecież jest z tysiąc producentów. Trzeba być wyjątkowym ..., aby twierdzić, że to jest złe.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nowa Giulietta
    Utworzone przez MissMarfa w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 08:57
  2. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory