Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Modernizacja audio – nieco dokształcony w temacie laik podsumowuje opcje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM, 2012 r.
    Postów
    1

    Domyślnie Modernizacja audio – nieco dokształcony w temacie laik podsumowuje opcje

    Witajcie,
    stałem się kilka dni temu szczęśliwym posiadaczem Giulietty (2012 r., 1.4, 170 KM), a będę posiadaczem jeszcze szczęśliwszym, kiedy uda mi się doprowadzić zestaw grający do stanu używalności. Radio w mojej Julce czyta mp3 tylko z płyty (brak Blue&Me i USB, wejścia AUX też nie znalazłem), i to tylko w teorii, bo w napędzie CD utknęła płyta, której nie da sie wyjąć (rzęzi, pstryka, ale jej nie wysuwa). Sporo szperałem na tym forum i zrobiłem sobie listę opcji, które po kolei eliminowałem z różnych powodów, być może niesłusznie – jeżeli tak, to naprostujcie mnie proszę. Zastrzegam od razu, że sam grzebać przy radiu nie będę, bo mam inny zestaw zdolności. Nie mam też ciśnienia na żadne kombajny multimedialne. Chcę po prostu móc wygodnie słuchać muzy ze smartfona (Android) przez Bluetootha, mając też możliwość odtwarzania mp3 z pendrajwa. Nie planuję też dalszych przeróbek systemu audio (dołożenie subwoofera czy wymiana głośników).

    Wymiana fabrycznego radia na lepszy fabryczny model i dołożenie moduły Blue&Me – z tego, co wyczytałem, jest to generalnie problematyczne, bo trzeba znaleźć odpowiednie radio, odpowiedni moduł (na Allegro widziałem kilka różniących się oznaczeniem), zamontować to wszystko i jeszcze skonfigurować to i owo w komputerze, żeby działało. Musiałbym mieć we Wrocławiu kogoś, kto ogarnąłby mi temat od A do Z – od wskazania na Allegro, co mam kupić, do zainstalowania i odpalenia systemu.
    Wymiana panelu/listwy na wersję z wycięciem pod niefabryczne radio – znalazłem jakieś takieś coś: bit.ly/2PkfRbG, ale mam bardzo ładny czerwony panel i chyba nie chciałbym wymieniać go na takie coś ani szpecić przeróbkami.
    Zmieniarka cyfrowa Yatour – widziałem dwie wersje: jedna odtwarza muzę z pendrajwa, ale nie ma Bluetootha, a druga ma Bluetootha, ale port USB służy tylko do ładowania smartfona (nie widzi pendrajwa). Lipa. Można chyba dokupić do tej pierwszej moduł Bluetooth, ale to wprowadzanie do układanki kolejny klocek. Poza tym konieczność specyficznego organizowania plików mp3 w folderach na pendrajwie (i co za tym idzie – utrudnione docieranie do wybranych albumów/utworów, których lubię mieć pod ręką mnóstwo) wydaje mi się uciążliwe.
    Zmieniarka cyfrowa Dension GW Lite Bluetooth (GBL3AF8) – znalazłem coś takiego: bit.ly/2Bov4W4 i wydaje mi się, że to optymalne rozwiązanie (pomijając organizację plików na pendrajwie), bo ma i USB, i Bluetootha, a do tego obsługuje sterowanie z kierownicy. Opinie w necie ma przyzwoite, chyba lepsze niż Yatour. Tutaj rodzi się jednak pytanie: czy będzie pasować? W opisie podana jest kompatybilność w Giulietcie z radiem „Blaupunkt typu E”. Dzwoniłem do salonu, z którego pochodzi mój samochód, i dowiedziałem się, że prawdopodobnie takie właśnie mam. Czy da się to jakoś sprawdzić bez robierania panelu i dobierania się do naklejki na radiu? A może to pewne, że mam „Blaupunkt typu E”, bo wszystkie Julki z 2012 roku bez Blue&Me mają ten model?

    Może przeoczyłem jakąś inną możliwość? Może czegoś nie rozumiem? Będę wdzięczny za sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    MiTo 1,4 TB 155KM
    Postów
    78

    Domyślnie Modernizacja audio – nieco dokształcony w temacie laik podsumowuje opcje

    Skoro radio wyjąłeś, by porównać wtyczki to możesz też podejrzeć czy masz wolne gniazdo pasujące z tego kabla od densiona. Gniazdo jest na 3 takie wtyczki, jedna od B&M, druga zmieniarka, trzecia nie wiem od czego.
    Sam posiadam w Mito. Polecam.


    //edit. Pomyliłem wątki i o wyjęciu radia nic nie mówiłeś. Przepraszam
    W takim razie nie pozostaje nic jak wyjąć. Tylko Guliettcie to tragedia jest...
    Ostatnio edytowane przez ajajajniemamjaj ; 18-08-2018 o 21:10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie

    Wyjęcie radia 3 minuty roboty.
    1. Sprawdzenie czy w schowku przed pasażerem przy światełku jest otworek i śrubka - jak jest to wykręcić a jak nie ma to nic nie szkodzi
    2. Pociągnąć za panel ozdobny - najłatwiej od strony nawiewu od strony pasażera - mocniej, powinien odskoczyć
    3. Zostaje odkręcenie 4 śrub torx i radio jest już w ręku.

    dzisiaj zapakowałem YATOUR i działa idealnie. zarówno zestaw głośnomówiący jak i muzyka po bludrucie.
    Teoretycznie nie powinien działać bo jest napisane, że tylko pasuje z Blaupunktem ale mój BOSCH sie nie obraził i współpracuje

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Modernizacja Car Audio Gulietta
    Utworzone przez marcopolo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 18:52
  2. [146] Kupno Alfy 146 - laik
    Utworzone przez pilot173 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:07
  3. Laik o obrotach
    Utworzone przez AnnaSun w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 20:29
  4. Nieco podkręcona Giulietta
    Utworzone przez koskar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 14:26
  5. Laik pyta...
    Utworzone przez Sparco123 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory