Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa romeo mito ciężko odpala

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie Alfa romeo mito ciężko odpala

    Witam, mam problem z moją alfą 1.6 jtd.
    Ostatnio była na wymianie filtrów i olejów. Ostatnio po nocnym postoju ciężko odpala, długo kręci aż załapie i chwilę wariują obroty. Jak się silnik rozgrzeje to pali od "sztycha" przez resztę dnia nawet po 8śmo godzinnym postoju. Oddałem do mechanika na sprawdzenie świec ale stwierdził że wszystkie są sprawne. Dodałem dodatek do oczyszczania wtryskiwaczy, natomiast mój zaufany mechanik wykluczył problem z wtryskami. Zastanawiam się czy to kwestia akumulatora, czy może inna przyczyna ? Po odpaleniu auto nie kopci i jeździ ładnie jak zawsze, nie ma też żadnych niepokojących stuków itp
    Co to może być ?
    Tak na mój chłopski rozum wszystko by wskazywało że to świece, ale sprawdzał i niby grzeją...
    PS. piszę z konta żony

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie

    Tak się jeszcze zastanawiam czy akumulator jest odpowiedni? Posiadam OPTIMA 12V 62AH 510A i czy te 510 a na rozruch to nie mało na diesla 1.6?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    W mojej Cromie 1,9 JTDM mam 74Ah - 750A, w Mito nie pamiętam, a jest w trasie.

    https://znajdzakumulator.pl/

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie

    No właśnie tak sądzę że to co mam jest za słabe. Alfa rano kręci z 6-7 sekund zaczyna łapać, łapie, łapie, łapie i cyk odpala i chodzi normalnie.
    Zacznę od wymiany aku

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Do dzisiaj dalej bez zmian, ciężko kręci odpala dopiero za 4-5 kręceniem po ok 7 sek. Lekko szarpie.
    Na dzisiejszy ranek pożyczyłem akumulator od znajomego, 720 a, 70 Ah. Niestety akumulator jest dość stary ale działa.
    Rano o 6 zacząłem kręcić na moim starym - standard 7-8 sekund kręcenia i nie odpalił.
    Potem poczekałem do godziny 9 rano, przepiąłem akumulatory i na tym pożyczonym chwycił ale tak nie za pięknie, po 3 sekundach kręcenia. Zgasiłem, odpalił już od "sztycha". Przepiąłem swój, wyczyściłem klamry i na tym moim chwycił od razu ale to już przez to że przez te kręcenia się silnik rozgrzał.
    Dziadek (mechanik samouk) twierdzi że coś będzie z układem paliwowym. Założony mam miesiąc temu nowy filtr UFI 24.ONE.01. Układ w tych autach sam się odpowietrza tak?
    Jaki dźwięk wydaje pompa paliwa w mito ? Bo po przekręceniu kluczyka nie słychać szumu, chyba że ona się załącza dopiero przy kręceniu ?
    No i dlaczego na mocnym ale starym akumulatorze auto pali ? Dodam że jak odpalił na mocnym aku to mi nic nie szarpało.
    Sam już nie wiem doradźcie coś

    Dodam jeszcze że dzisiaj w między czasie podpięliśmy moj akumulator do vectry b 1.7 cdti i odpaliła na strzał, tylko że to auto jest stare i nie wiem czy to ma cos do rzeczy ??
    Ostatnio edytowane przez Natalinka ; 26-08-2018 o 09:54

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie

    ktoś coś ?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ja bym sprawdził jeszcze alternator ponieważ nie zawsze problem z ładowaniem wyświetla się na desce rozdzielczej a ponoć obudowy alternatorów lubią pękać

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.6
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki kudłaty ale to nie to.
    Problem rozwiązany szkoda że nikt za bardzo się tematem nie zainteresował, ale ja nie będę taki i dla potomnych napiszę
    Winnym okazał się czujnik temperatury płynu chłodzącego, nie dawał sygnalu do przekaźnika co skutkowało brakiem prądu na swiecach. Obecnie mam odpięty i czekam na wymiane 12 września.
    Taka pierdoła za 20 zł a tyle mi krwi napsuła...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalinka Zobacz post
    Dzięki kudłaty ale to nie to.
    Problem rozwiązany szkoda że nikt za bardzo się tematem nie zainteresował, ale ja nie będę taki i dla potomnych napiszę
    Winnym okazał się czujnik temperatury płynu chłodzącego, nie dawał sygnalu do przekaźnika co skutkowało brakiem prądu na swiecach. Obecnie mam odpięty i czekam na wymiane 12 września.
    Taka pierdoła za 20 zł a tyle mi krwi napsuła...
    Dzięki za podzielenie się wiedzą, może się przydać potomnym :-) . Szczęście w nieszczęściu, że to pierdoła i w dodatku zdiagnozowana

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Czujnik rozwalał dawki paliwa dlatego źle odpalał.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 08-09-2018 o 17:30 Powód: Dopiero teraz się z orientowałem ,że to diesel
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 17:58
  2. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 09:54
  4. Alfa ciężko odpala, świece nie grzeją
    Utworzone przez ThunderS w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 10:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory