Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Temat: Nowa mniejsza tablica rejestracyjna

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    No i proszę.
    Zachciało mi się śmieć uważać, że Giulietta nie ma miejsca z przodu na standardową, dużą tablicę, tzn. trzeba tworzyć jakieś monstrum by taką tam przymocować (ale to nie podchodzi pod kategorię "wieś tuning", bo wszyscy tak robią, ponieważ "inaczej się panie nie da" (?)
    Tak, żałuje, ze nie ma innego rozwiązania (pomniejszona na przód, standardowa z tyłu). Ale lepiej tak, niż wozić pług z przodu, szpecąc piękny wóz.
    Skorzystałem z okazji że są małe blachy i zostałem wrzucony do kategorii wieśniaków, buców i lanserów. Podeptać, dowalić.
    Jak zwykle - polskie piekiełko.

  2. #22
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    A ja uważam, że nie ma miejsca na żadną tablicę. I co, mam jeździć bez?
    To co uważasz nikogo nie interesuje. Masz się dostosować do istniejących przepisów i norm współżycia społecznego.
    Jeszcze raz: te tablice są przeznaczone do wyjątkowych przypadków dla właścicieli samochodów sprawdzanych z USA/Japonii.
    Używając ich w Giulietcie zabierasz komuś taką możliwość.
    Ta tak jakbyś będąc zdrowym zarejestrował się do wszystkich specjalistów w Polsce "w razie czego".
    Są tacy co tak robią i między innymi z tego powodu są kolejki. Czy to legalne? Tak. Czy to moralne? Raczej nie.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Wiesz Jan, byli tacy, którzy uważają, że bez przedniej można jeździć w Alfach i w np. Maździe MX-5. Uważają tak, aż trafią na policjanta, który CHCE im dać mandat i wlepia. Przykręcają szybciej niż jeżdżą. (In before "jeżdżę tak 10 lat, miałem 100 kontroli i nic". Tablica z przodu na zderzaku ma być, takie są przepisy - jest zderzak, a na nim tablica i koniec.)

    Kris, chcę też zwrócić uwagę, że zasadniczo w caaaałej Europie tablice mają taki wymiar jak u nas, poza wyjątkami. Czyli tak - mniejsze to wyjątek, a nie reguła. Czyli ktoś projektując GIuliettę musiał się spodziewać, że będzie tablica o normalnych europejskich wymiarach. I jest na nią miejsce. Jak ładnie zamocować podkładkę pod ramki do zderzaka, i wszystko ładnie dogiąć, to wcale nie mam wrażenia, żeby robił się pług. Dla mnie np. miejsce z tyłu nie jest przystosowane do mniejszej zupełnie i dopychanie okolicy tablicy jakimiś grafikami/ozdóbkami, byle tylko zachować poprawną proporcję jest słabe. Wygląda jak samochód obklejony JP2/JP100%/PWna200%/itp.

    A samochody z USA często mają zagłębienie pod tablicę i tam faktycznie nie można bez zaginania boków włożyć normalnej, jak wszyscy wiemy.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Kris, chcę też zwrócić uwagę, że zasadniczo w caaaałej Europie tablice mają taki wymiar jak u nas, poza wyjątkami. Czyli tak - mniejsze to wyjątek, a nie reguła. Czyli ktoś projektując GIuliettę musiał się spodziewać, że będzie tablica o normalnych europejskich wymiarach. I jest na nią miejsce. Jak ładnie zamocować podkładkę pod ramki do zderzaka, i wszystko ładnie dogiąć, to wcale nie mam wrażenia, żeby robił się pług. Dla mnie np. miejsce z tyłu nie jest przystosowane do mniejszej zupełnie i dopychanie okolicy tablicy jakimiś grafikami/ozdóbkami, byle tylko zachować poprawną proporcję jest słabe. Wygląda jak samochód obklejony JP2/JP100%/PWna200%/itp.
    Nie mam zamiaru brnąć dalej w ten temat. Zakończę swoją obecność w tym wątku 4 uwagami:

    1. "Dopchałem" tył grafikami choć nie musiałem. Po prostu taki miałem pomysł. Mogłem po prostu wstawić samą blachę. Ludzie obklejają wóz róznymi rzeczami i nikogo to tak nie szczypie w oczy.
    2. Zaczynasz mi tłumaczyć ze brzydkie jest ładne pisząc o dognianiu blach do pługa.
    3. Liczba kombinacji liter i cyfr jest wielka nawet na tej małej blaszce. Zaczynacie się pochylać na problemem, ktory moze wcale nie zaistnieć.
    4. Nie muszę wnikać w sedna i intencje rozporządzeń. Od tego są urzędnicy. Zaraz po tym gdy zamówiłem Alfę doszły mnie wieści, ze będą mniejsze tablice dostępne. Pomyślałem sobie "świetnie się składa". Pani w okienku wydała mi małe tablice bez zadawania pytań itp itd.

    Chcecie ponarzekać na system czy rozmawiać o gustach ? To już beze mnie :-)
    Ostatnio edytowane przez kris70 ; 03-09-2018 o 10:59

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris70 Zobacz post
    Nie mam zamiaru brnąć dalej w ten temat. Zakończę swoją obecność w tym wątku 4 uwagami:

    1. "Dopchałem" tył grafikami choć nie musiałem. Po prostu taki miałem pomysł. Mogłem po prostu wstawić samą blachę. Ludzie obklejają wóz róznymi rzeami i nikogo to tak nie szczypie w oczy.
    2. Zaczynasz mi tłumaczyć ze brzydkie jest ładne pisząc o dognianiu blach do pługa.
    3. Liczba kombinacji liter i cyfr jest wielka nawet na tej małej blaszce. Zaczynacie się pochylać na problemem, ktory moze wcale nie zaistnieć.
    4. Nie muszę wnikać w sedna i intencje rozporządzeń. Od tego są urzędnicy. Zaraz po tym gdy zamówiłem Alfę doszły mnie wieści, ze będą mniejsze tablice dostępne. Pomyślałem sobie "świetnie się składa". Pani w okienku wydała mi małe tablice bez zadawania pytań itp itd.

    Chcecie ponarzekać na system czy rozmawiać o gustach ? To już beze mnie :-)
    Odniosę się tylko do meritum, żeby nie rozmawiać o gustach

    Patrząc po Wortalu Polskie Tablice Rej. aktualnie w Warszawie wydawane są tablice zmniejszone z IV zasobu, i były już wydawane z poprzednich zasobów. Czyli skrótowo rzecz ujmując - same cyferki, oraz 2 cyferki i 1 literka. To oznacza, że zostały nietknięte zasoby V-VII, łącznie 10800 tablic.

    Za Wikipedią łączna pojemność rejestracyjna dla tablic zmniejszonych to 17 379 kombinacji dla każdego wyróżnika województwa.

    Tablice wydawane są bodajże od początku lipca, czyli... 2 miesiące. Czyli, trochę oczywiście zaokrąglając, w Warszawie wydano ok. 6000 tablic w 2 miesiące, z łącznej możliwej liczby 17000.

  6. #26
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    I w sumie to nawet dobrze. Im szybciej się skończą tym lepiej.
    A że co drugi samochód wieśtjunera i tak pójdzie na złom w perspektywie kilku lat, to szybko znikną z naszego krajobrazu.
    Ciekawe tylko do kogo będą mieli pretensje ci, którzy będą potrzebować tych tablic za rok, dwa.

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    A ja uważam, że nie ma miejsca na żadną tablicę. I co, mam jeździć bez?
    To co uważasz nikogo nie interesuje. Masz się dostosować do istniejących przepisów i norm współżycia społecznego.
    Jeszcze raz: te tablice są przeznaczone do wyjątkowych przypadków dla właścicieli samochodów sprawdzanych z USA/Japonii.
    Używając ich w Giulietcie zabierasz komuś taką możliwość.
    Ta tak jakbyś będąc zdrowym zarejestrował się do wszystkich specjalistów w Polsce "w razie czego".
    Są tacy co tak robią i między innymi z tego powodu są kolejki. Czy to legalne? Tak. Czy to moralne? Raczej nie.
    nie pisz bzdur- w giulietcie fabrycznie z przodu jest wytłoczka na małą tablice rozmiarów włoskich- rzesza to tylko druciarstwo na potrzeby dużej czyli ta plastikowa gigantyczna podkładka. Na siłe mocujemy i duża pasuje jak świni siodło. Podobnie jest w Giulii gdzie nawet czasem duża powoduje zakłócanie pracy czujników przednich.

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    A Tipo nie ma żadnej wytłoczki, czyli jest dostosowane do jazdy bez tablicy rejestracyjnej.

    https://stock.fiat.pl/imagefly/w1280...c06fc541c5.jpg

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    chyba masz kłopoty ze wzrokiem jeśli nie rozróżniasz przedniego zderzaka Giulietty od Tipo! Nie znam bardziej dysponowanych samochodów do tego typu tablic z przodu jak alfa romeo popatrz na 4C, Giulie Giuliettę, Stelvio- montowanie tam takiej płetwy szerokiej totalnie szpeci auto. Oczywiście są inne auta głownie meega sportowe które mają podobny kłopot z umieszczeniem w sensowny sposób tablicy rejestracyjnej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kris70 Zobacz post
    Nie mam zamiaru brnąć dalej w ten temat. Zakończę swoją obecność w tym wątku 4 uwagami:

    1. "Dopchałem" tył grafikami choć nie musiałem. Po prostu taki miałem pomysł. Mogłem po prostu wstawić samą blachę. Ludzie obklejają wóz róznymi rzeczami i nikogo to tak nie szczypie w oczy.
    2. Zaczynasz mi tłumaczyć ze brzydkie jest ładne pisząc o dognianiu blach do pługa.
    3. Liczba kombinacji liter i cyfr jest wielka nawet na tej małej blaszce. Zaczynacie się pochylać na problemem, ktory moze wcale nie zaistnieć.
    4. Nie muszę wnikać w sedna i intencje rozporządzeń. Od tego są urzędnicy. Zaraz po tym gdy zamówiłem Alfę doszły mnie wieści, ze będą mniejsze tablice dostępne. Pomyślałem sobie "świetnie się składa". Pani w okienku wydała mi małe tablice bez zadawania pytań itp itd.

    Chcecie ponarzekać na system czy rozmawiać o gustach ? To już beze mnie :-)
    dobrze zrobiłeś - ta tablica do Julki się nadaje i tyle a tym co to przeszkadza polecam nerwosol.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie pisz bzdur- w giulietcie fabrycznie z przodu jest wytłoczka na małą tablice rozmiarów włoskich- rzesza to tylko druciarstwo na potrzeby dużej czyli ta plastikowa gigantyczna podkładka. Na siłe mocujemy i duża pasuje jak świni siodło. Podobnie jest w Giulii gdzie nawet czasem duża powoduje zakłócanie pracy czujników przednich.
    Tak, przeszkadza czujnikom jak jest z podkładką, a do tego oferowane podkładki nie pasują pod nasze tablice - u dealera były 2 rodzaje albo jest dużo krótsza i wtedy ramka wystaje, albo ciut dłuższa i wystaje po 1cm podkładki spod ramki - w obu przypadkach dla mnie nie do zaakceptowania, stąd w Giulii przykleiłem na taśmie dwustronnej - trzyma jak diabli, wygląda akceptowalnie (o niebo lepiej niż na niedopasowanej podkładce):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6FD7zpSNDfk1iMcMlap2seYQB1KPdfV_4EBFwm3yIKdeizcvE8Um_NHiCyihvA9HzwR4Bt4HPM3ieG68p1YMHz2sLH-9BFYZ.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	84.8 KB
ID:	249942Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rlTR9D6ECpdaWko7PT8O-uL89XfBIcy8h4_uEF0CoCLXDhGfbxW87V0nM3RYNlM7kq5bNbU5xmxGDqnkQAnFi1uKguFR4cGe.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	62.9 KB
ID:	249943Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S_AOcVYPWurNIGNzBX0ZeKQuBlqpfvv5WvRY42mYmO681Ek2IPVMtN1LrlSTfUZSYagUoo4j_vZRU2ct1n3PknRKvn35bgzk.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	102.7 KB
ID:	249944
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Przednia tablica rejestracyjna
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 11:17
  2. [156] 156 TS Tablica rejestracyjna
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory