Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 81

Temat: Nowa mniejsza tablica rejestracyjna

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    masz coś takiego jak wyobraźnia? chłopie - pomyśl! pisałeś o ustnych oświadczeniach? teraz coś ci się namotało w kopule o zasadzie pisemności - zdecyduj się - ustnie chcesz się oświadczać (bo przecież pisałeś wyżej że ponoć można) czy pisemnie?
    no to lecimy na przykładzie bo inaczej raczej nie trafia i zaczynasz jakąś polityką wyjeżdżać.
    przychodzisz do Pani Krysi i oświadczasz jej ustnie że masz miejsce na małą tablice rejestracyjną i taką chcesz.
    Ty uważasz że ok. Tylko Pani Krysia obsługuje dziesiątki osób dziennie setki osób tygodniowo i tysiące rocznie- wpadłeś na to że może twojego "doustnego oświadczenia" nie zapamiętać? co zrobisz jak cię wezwą do kolejnego oświadczenie? powiesz, że spowiadałeś się w dniu takim a takim Pani Krysi?

    mam prośbę - niech każdy wypowiada się w tym na czym się zna - wszyscy będą zdrowsi
    walnij sobie piweczko - będzie Ci lżej.

  2. #72
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Nie, kolego.
    Ty napisałeś "ZASADA PISEMNOŚCI w administracji!!!"
    Teraz się z tego wytłumacz.

    Ja nie piję jak piszę i nie piszę jak piję.

    Jednym słowem – nie trzeba będzie składać dokumentów potwierdzających twierdzenia zawarte we wniosku, a wystarczy nasze ustne zapewnienie.
    Jednym słowem – nie trzeba będzie składać dokumentów potwierdzających twierdzenia zawarte we wniosku, a wystarczy nasze ustne zapewnienie.
    Jednym słowem – nie trzeba będzie składać dokumentów potwierdzających twierdzenia zawarte we wniosku, a wystarczy nasze ustne zapewnienie.
    Jednym słowem – nie trzeba będzie składać dokumentów potwierdzających twierdzenia zawarte we wniosku, a wystarczy nasze ustne zapewnienie.
    Ostatnio edytowane przez Jan Marek ; 12-10-2018 o 21:57

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    buahaha - z czego mam się tłumaczyć?
    napisałem wyraźnie że przy rejestracji pojazdu na wszystko musi być papier (zasada pisemności a jakże), a ty pierdzielisz o ustnych oświadczeniach, zapewnieniach , wrzucając wyrwane z kontekstu internetowe wpisy o proponowanych w bliżej nieokreślonej przyszłości ogólnych zmianach! ogarnij się! Idż do wydziału komunikacji i się doinformuj a nie wypisujesz kompletne głupoty wylewając jad na posiadaczy małych tablic rejestracyjnych i tworząc na poczekaniu jakieś nowe prawne zasady przy rejestracji samochodów i wrzucając wyrwane z kontekstu fragmenty stron internetowych.
    Teraz czekam na wpis, że w Pl na przysłowiową "gębę" zarejestrowałeś auto "zapewniając" panią w okienku ustnie, że takie auto posiadasz.

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Tak informacyjnie a Wy sobie roztrząsajcie i rozbierajcie na czynniki pierwsze/prawne. Przy rejestracji (wniosku) była kratka do zaznaczenia (proszę o wydanie zmniejszonych tablic) podpis pod wnioskiem. A dodatkowo oświadczenie z jakimiś paragrafami o braku możliwości zamontowania dużych tablic - data i podpis. Tak było u mnie w mieście. Tak że pewnie mogą ścigać i karać, jeśli będzie im się chciało albo naciski będą duże lub w drodze nakazu z "góry".
    P.S. Nie jestem wieśtunerem mam mustanga....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    bardzo dobrze że ktoś wpadł na pomysł tablic np do Mustanga z rynku US, nie trzeba kombinować ani doginać tablic

    co do aut z miejscem na normalną tablicę z zamontowanymi małymi tablicami... mam nadzieję że będą ściągane z ulic z wnioskiem o cofnięcie rejestracji + ukaranie właściciela za podanie nieprawdy i tyle
    http://prawosamorzadowe.pl/odpowiedz...ji-publicznej/

    "Takie oświadczenie może być jednak od ciebie odebrane wyłącznie na Twój wniosek i korzysta z domniemania prawdziwości
    W kodeksie postępowania administracyjnego ustawodawca przewidział tylko jeden przypadek składania oświadczeń pod rygorem odpowiedzialności karnej.

    Są to oświadczenia składane przez stronę, co do faktu lub stanu prawnego, który nie wymaga potwierdzenia urzędowym zaświadczeniem."

    wytłumaczę tłumokom którzy nie są w stanie zrozumieć - rejestracja pojazdu odbywa się na drodze postępowania administracyjnego na wniosek właściciela pojazdu, należy do wniosku złożyć
    oświadczenie nie wymagające zaświadczenia o fakcie posiadania takiego a nie innego miejsca na tablicę, co za tym idzie - jak najbardziej podanie nieprawdy podlega odpowiedzialności karnej
    nie trzeba uprzedzać oświadczającego o odpowiedzialności a nieznajomość prawa nie chroni przed odpowiedzialnością
    jest jednak furtka - sąd może odstąpić od wymierzenia kary - cóż, widząc półgłówka może się nad nim zlitować w zamian serwując stosowne ustne uzasadnienie - czy półgłówek zrozumie zupełnie inna sprawa

    https://epoznan.pl/news-news-89329-U..._i_groza_sadem

    taki mój prywatny wniosek na koniec - nieładnie jest będąc zdrowym parkować na miejscu dla niepełnosprawnego - nigdy nie zająłbym takiego miejsca, analogicznie - źle bym się czuł
    zabierając numer ze ściśle ograniczonej puli, pula się skończy, ktoś naprawdę będzie potrzebował tego numeru... a numer będzie na aucie idioty z miejscem na duże tablice
    niestety to Polska właśnie gdzie ludzi głupich jest jednak sporo :/
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 13-10-2018 o 19:01
    ...

  6. #76
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości
    https://youtu.be/ZXuvsVMU6Lc

  7. #77
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

  8. #78
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    obawiam się że nie takie ktoś.. coś... skoro urzędy się biorą za to- takie są fakty
    https://natemat.pl/251943,male-tabli...wdza-to-urzedy
    tu masz oświadczenie do podpisu w urzędzie
    http://cartests.net/2018/10/05/urzed...h-samochodach/
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 22-01-2019 o 15:09

  9. #79
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    żadnego takiego oświadczenie w moim WK nie widziałem na oczy- wklej coś świeżego albo dajmy sobie spokój z biciem niepotrzebnej piany
    - jak widziałem samochody na tych tablicach tak widzę dalej ani ich nie przybywa ani nie ubywa.

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Daj już spokój z tym "biciem piany" bo powtarzasz to w kółko jak jakąś mantre. Mnie to ani nie grzeje ani nie ziębi. Jak ktoś chce niech sobie zakłada- będzie się wyróżniał w tłumie choćby przez te kilka dni/tygodni/miesięcy . Podstawowymi konsekwencjami za posiadanie tablic zmniejszonych w pojeździe przystosowanym do standardowych tablic są zatrzymany dowód rejestracyjny oraz negatywny wynik badania technicznego. Jest to informacja świerza - prosto od naczelnika WK w moim mieście (jak jest w innych nie wiem-nie pytałem). Tyle w temacie

Podobne wątki

  1. [Giulia] Przednia tablica rejestracyjna
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 11:17
  2. [156] 156 TS Tablica rejestracyjna
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory