Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Gwizdy, gwizdy, gwizdy...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4 170, wcześniej 159 1.9 JTDM 150
    Postów
    70

    Domyślnie Gwizdy, gwizdy, gwizdy...

    Cześć,

    od jakiegoś czasu moja Giulietta (1.4 TB 170) strzela niemałe fochy i każe wydawać na siebie sporo kasy.
    W miniony czwartek odebrałem po ponad 2 tygodniach auto z serwisu - regeneracja turbo, uszczelnienie układu itp. Do regeneracji turbo skłoniły mnie dość mocno słyszalne gwizdy oraz to, że jadąc na trasie ok. 180 zapalił mi się check i auto przeszło w tryb awaryjny. Okazało się, że w turbo jest spory luz oraz że pogubiło już jakieś elementy. Po regeneracji w drodze powrotnej do domu (ok 40 km) praktycznie nic nie slyszalem, ale też i nie było gdzie się rozpędzić. Dopiero w sobotę kiedy robiłem trasę ok. 200 km w jedną stronę okazało się, że gwizdy nie ustały. Słychać je dość intensywnie na rozgrzanym silniki w okolicach 2,5-3k obrotów. Wiem, że niektórzy powiedzą, że regenerowane turbo tak ma i że to normalne - niemniej jednak coś mi mówi, że niekoniecznie tak będzie w moim przypadku - zarówno przed regeneracją i po słychać dokładnie to samo. Strasznie mnie to wkurza w związku z tym pytanie - co, oprócz samej turbiny, może powodować takie gwizdanie? Uszkodzona rura turbo-intercooler? Cokolwiek innego? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

    Dodatkowo mam jeszcze jeden problem, który nie zniknął po powrocie z serwisu - przy odpuszczaniu gazu, kiedy auto schodzi z obrotów (na biegu jałowym np.), słychać takie dziwne "gruchotanie". Jakby gdzieś rezonował jakich plastik lub coś się ocierało. Może to alternator? Miał ktoś podobnie?

    Pozdr

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Ogolnie turbosprezarka nie powinna "wyc", nawet po regeneracji. Z moich doswiadczen wynika ze strona zimna moze byc uszkodzona fizycznie, i w jakis dziwny sposob zawirowuje powietrze. Stad te dzwieki. Ostatecznie prowadzi to do "rozwazenia" ukladu wirujacego i oleju w dolocie,
    Ostatnio edytowane przez tzebrowski ; 17-09-2018 o 19:23

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Wiesz z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć tylko tyle na przykładzie innych doładowanych aut jakie miałem, w Alfie swojej też turbo regenerowałem ale wiem jedno to że oddaje się turbo do regeneracji nie oznacza to że taka naprawa została wykonana poprawnie i dość często pojawiają się problemy że po regeneracji turbina bierze olej i w końcu a raczej w nie długim czasie ona znowu padnie ponieważ nie wiemy jak to zrobili ''fachowcy'' rok raczej wytrzyma bo taki jest czas gwarancji najczęściej jednakże pod warunkiem że turbinę wyciągała i montowała firma która tą turbinę regenerowała a takich wiele nie ma więc w praktyce takiej gwarancji zazwyczaj się nie ma.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Ja przerabialem w swoim tdiku temat regenerownych turbo, oddawalem turbo na gwarancje i w moim przypadku skonczylo sie odrzuceniem pomimo wszystkich wymaganych kwitow.
    Ogolnie, od tamtej pory montuje tylko uzywki. Z tego co widzialem na aledrogo, niewiele jest turbosprezarek go giuliett (szczegolnie do benzyn),

    Kolego popiolovy, nagraj prosze ten dzwiek, i dolacz do tematu,
    Ostatnio edytowane przez tzebrowski ; 18-09-2018 o 07:31

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4 170, wcześniej 159 1.9 JTDM 150
    Postów
    70

    Domyślnie

    Nagrałem dziś w drodze do pracy 2 krótkie filmiki - co nieco słychać, ale nie do końca oddaje to rzeczywistość. Przy jeździe miejskiej nie było to az tak bardzo słyszalne jak w weekend na trasie. Poniżej linki:

    https://www.youtube.com/watch?v=un5DM1PsL28
    https://www.youtube.com/watch?v=QK02QSs65lM

    Generalnie najbardziej słyszalne w przedziale od 2,5 do 3k obrotów.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Na tych filmikach nie wiele slychac, faktycznie cos jest w tych obrotach, ale z mojej perspektywy ciezko ocenic czy to turbo

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Słychać i to dość dobrze okolice 3k rpm.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4 170, wcześniej 159 1.9 JTDM 150
    Postów
    70

    Domyślnie

    Na słuchawkach słychać bardzo dobrze w sumie Nie da się z tym jeździć, pod koniec tygodnia znów odezwę się do mechanika.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Może to nie T wyje a jakieś łożysko.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.4 170, wcześniej 159 1.9 JTDM 150
    Postów
    70

    Domyślnie

    A czy możliwe, że tak wyje/gwiżdże alternator? Jak gazuje do 3k obrotów na biegu jałowym, to też tak jakby było to słyszalne, aczkolwiek trochę ciszej niż w jeździe. Z tego co wiem turbina na postoju się nie załącza.

Podobne wątki

  1. [146] 146 Gwizdy przy większych prędkościach.
    Utworzone przez qazaqwe45 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory