Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wirtualne oględziny zakupionej MiTo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie Wirtualne oględziny zakupionej MiTo

    Alfa MiTo zaliczkowana i można powiedzieć że kupiona... Ale jednak nie do końca jestem przekonany czy była to z całą pewnością dobra decyzja. Otóż jest ona z prywatnych rąk,chodź wcześniej była sprowadzona z Niemiec. Może ktoś z własnego doświadczenia podzieli się swoimi sugestiami choć już mleczko w moim przypadku się rozlało.
    Kilka rzeczy które mnie nurtuje i czy mogą świadczyć o wypadkowości tego samochodu:
    -malutki wykwit rdzy(a w zasadzie tzw. parch) na tylnej klapie przy samym znaczku firmowym Alfy
    -wytłumienie klapy silnika nie jest przymocowane oryginalnie tylko opaskami kablowymi
    -spora warstwa w jednym miejscu szpachli około 2000 mikronów/2mm ( na tylnym górnym słupku u góry,między szybą tylną a szybą tylną boczną) jest to niewielki fragment 10x10 i to u góry więc dziwna sprawa. Resztę lakieru mierzona,uważam że do akceptacji max 200 mikronów,być może ponownie nałożony lakier. Dodam że wszystkie szyby są z jednego roku i oryginalne. Czy jesteście w stanie napisać swoją opnie,oczywiście mogę dorzucić zdjęcia czy też dodatkowy opis. Samochód z 2011 roku.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Mito 1.4 MA
    Postów
    43

    Domyślnie

    Akurat na klapie z tylu to i u mnie wychodzi rdza, mój samochód oczywiście bezwypadkowy z polskiego salonu a co do reszty to nie wiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje power1997 za tą uwagę,już coś rozjaśnienia wniosła że mają te samochody z tym problem.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Nie wiem jak może wyjść w tym miejscu rdza, jak blacha ma fabryczny ocynk?
    Ja też mam od nowości z salonu Miciaka i nie mam ani grama rdzy.
    Pokaż zdjęcie to zobaczymy. Być może był wymieniany przycisk od otwierania klapy bagażnika.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Mito TB155
    Postów
    32

    Domyślnie

    Rdza na klapie to normalna bolączka wszystkich alf/fiatów z tego okresu, choć nie w okolicach emblematu. Możliwe że ktoś tam coś grzebał. O wytłumienie sie nie martw, po prostu takie spinki są zazwyczaj jednorazowe oraz ciężko dostępne i drogie. Dziwne że ludzie jeszcze zostawiają to wygłuszenie bo szczury i kuny bardzo lubią tam spędzać zimę. Co do tej szpachli to faktycznie dziwne, ale ludzie czasami w dziwne stłuczki/kolizje się pakują.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dziękuje panowie za wpisy. Byłem jeszcze dzisiaj teoretycznie po odbiór samochodu,przemierzyłem jeszcze raz miernikiem. Rozmawiałem ze znajomym lakiernikiem i spore prawdopodobieństwo że szpachla między tylną szybą a boczną-tylną na słupku może wynikać że była tam przeszłość kolizyjna czy też wypadkowa bo praktycznie cała ta sama strona była lakierowana. Może wydawać się że miernik to narzędzie dla laików ale uważam że rzeczywiście pomógł w tym przypadku bo wydaje mi się że na prawdę fachowe oko mogło by dostrzec że tam było coś robione.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Kilka pytań odnośnie nowo zakupionej Giulietty
    Utworzone przez ShogunNH w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2018, 17:40
  2. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06
  3. Oględziny 156
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 21:04
  4. Prośba o oględziny GT
    Utworzone przez Jony88 w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory