Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Steering Corrector, hill holder,VDC not avilable, wchodzi w tryb awaryjny

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie Steering Corrector, hill holder,VDC not avilable, wchodzi w tryb awaryjny

    W czw uswiadczylem po raz pierwszy. Utrata mocy i komunikaty jak w tytule. Mocy tyle, ze tylko na pobocze mozna zjechac (tryb awaryjny?). O dziwo wystarczy zgasic silnik, odczekac chwile (przynajmniej okolo 10s), odpalic i "awaria" znika. W czw dwa razy pod rzad mi sie to przydarzylo i umowilem sie na wizyte w aso fiata na nastepny dzien. Tam podlaczyli komputer, ale z kodow eureki nie bylo: podobno albo stare, albo niezwiazane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2841.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	88.7 KB
ID:	250830

    Podejrzewali tymczasowy spadek napiecia i zalecili obserwacje. Odpalilem samochod po tygodniu bez ruchu, wiec brzmialo przekonujaco. Pojechalem w trase: 150km w jedne strone. W drodze do celu awarie mialem 2 razy, spowrotem juz co najmniej 5. Pierwsza awaria tej trasy po przejechaniu ponad 100km na autostradzie. Aukumalotor wydaje sie byc ok, sprawdzalem ze ma przynajmniej 12V po kilku minutach wlaczonych swiatel, silnik odpala wzorowo.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM
    Postów
    3

    Unhappy

    Czy udało się rozwiązać problem? Bo mam identyczne objawy. Byłam już w serwisie Fiata, Alfy i u "Pana Mietka", ale wszyscy są bezradni, nie wyłączając mnie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asienkaone Zobacz post
    Czy udało się rozwiązać problem? Bo mam identyczne objawy. Byłam już w serwisie Fiata, Alfy i u "Pana Mietka", ale wszyscy są bezradni, nie wyłączając mnie.
    Znaczy się jakieś błedy były w ECU ? Jeśli systemy sie wyłączają to z jakiegoś konkretnego powodu i jakieś błędy powinny się zapisać w pamięci . Jeśli nie ma to może wskazywać na aku ale to by trzeba sprawdzić bilans energetyczny, ładowanie, spadki napięć itp itd. Przyczyn może być bardzo wiele - ciężko wywróżyć Skąd jesteś?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wiem, że ciężko wywróżyć, bujam się już z tym problemem od co najmniej 3 m- cy.
    Mieszkam w Niemczech i wolałabym się nie wypowiadać na temat poziomu tutejszych "serwisów"
    Aku mam nowy.
    Błędy aktywne w ECU:
    B1039
    C100A
    C0051
    C0074.
    Opisów błędów nie posiadam, raport z serwisu zapodział mi się chyba u "Pana Mietka".

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Na forum Angielskim sugerują sprawdzić przewody ABS na tyle.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Mito 1,3 JTDm 90 KM
    Postów
    49

    Domyślnie

    U mnie była podobna sytuacja. Te same komunikaty i okazało się, że tłoczek hamulca nie puszczał i tylne koło nie obracało się swobodnie. Wedy wszystkie czujniki głupiały i komputer wyświetlał te komunikaty. Oczyściłem tłoczek, wcisnąłem go, przy okazji wymieniłem klocki i problem zniknął.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Jeszcze tego nie rozwiazalem. Auto stoi obecnie w warsztacie, ale na razie zadnych wiesci. Samemu troche probowalem sie bawic. Zmienilem pasek klinowy, wyczyscilem przepustnice, czujniki cisnienia, odmę, filtr multiair, zmienilem filtr powietrza, wstawilem nowy akumulator. Przyczyszczenie przepustnicy i czujnikow sprawilo, ze samochod fajniej reaguje na gaz, ale awaria nie rozwiazana.

    Ostatnio udalo mi sie nagrac awarie z podlaczonym MES. Po awarii przepustnica jest na stale otwarta na 6.38 stopnia, nie reaguje na gaz, i aktywator rozrzadu (aka modul multiair) jest w trybie Full-Lift. Chyba to nic odkrywczego, bo to pewnie parametry pracy w trybie awaryjnym.

    Asienkaone, mi to sie zaczela jak temperatura spadla w okolice 10 stopni i awaria wydaje sie czestrza, jak przez noc na dworze postoi. Normalnie w garazu podziemnym trzymam. Czy tez zauwazylas wplyw temperatury?

    DmX, mozesz dac linka do tego angielskiego forum? Z kablami abs to moze cos byc, widze, ze poprzedni wlasciciel zaczepil prawym blotnikiem o cos i moze jakies kable zostaly uszkodzone.

    Stusi, czyli u Ciebie awaria nastepowala po hamowaniu? Ja zauwazylem, ze w tylnich kołach klocki ocierają o tarczę, ale nie do tego stopnia, żeby koło blokować. W czasie awarii nie czuć tez, zeby cos hamowało. No i awarie raczej nie sa poprzedzone hamowaniem u mnie.


    Moje bledy odczytane przez MES:

    Scanning ...

    Engine
    Magneti Marelli IAW 8GMF CF5/EOBD Injection (1.4 16V)
    ISO Code: 7A 07 1F 8A 7F

    Body
    Body Computer Marelli (940)
    ISO Code: 40 83 4A 08 EA
    Errors found:
    B1039 - Dynamic control selector input
    B10AA - PROXI configuration control

    ABS
    Continental MK60EC ABS
    ISO Code: EC 07 8A 07 D9
    Errors found:
    C0051 - Steering angle sensor (NGE)
    C1221 - Engine control (NCM)
    C0074 - Torque requested on steering wheel from CAN (module DST)

    Electric Steering
    ZF Electric Steering
    ISO Code: 31 83 A1 8A 34
    Errors found:
    C1221 - Engine control unit
    C100A - DST module not available
    C1201 - Battery error

    COMPLETED
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 22-11-2018 o 15:48

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najtaniej i najszybciej będzie podmienić akumulator na próbę bo kilka z tych błędów wskazuje na brak prądu przy rozruchu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Belfer, przeoczyles: napisalem, ze wymienilem aku. Na nowy, full naladowany. Nie pomoglo.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntain Zobacz post
    Belfer, przeoczyles: napisalem, ze wymienilem aku. Na nowy, full naladowany. Nie pomoglo.
    Rzeczywiście. Czytałem kody i jakoś mi umknęło.

Podobne wątki

  1. [MiTo] 1.6 jtdm błąd p2135 + steering corrector+vdc+hill holder itp.
    Utworzone przez bentley.polska w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-01-2019, 17:15
  2. [MiTo] Wchodzi podczas jazdy w tryb awaryjny.
    Utworzone przez martams w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-10-2018, 13:58
  3. [Giulietta] Pojawiajace sie bledy ABS, ASR, VDC, Hill Holder, Sterring Corrector
    Utworzone przez micek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 09:07
  4. [159] Check engine Hill holder vdc abs not avilable
    Utworzone przez rafallw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 08:49
  5. [159] Czasami pojawia się błąd p2013 na examinerze i samochód wchodzi w tryb awaryjny
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory