Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Wymiana foteli na sterowane elektrycznie - można ?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Darek można mieć 100% pewności, że do wersji przed liftowej 2011 rok będą pasowały? Mocowania, rozstaw, elektryka..
    Z tego co widzę to alcantara jest wsadzana do poliftu przynajmniej z tego co przeglądam net. Ta, którą chcę kupić jest bez elektrycznego sterowania i innych bajerów. I czy wymiana jest stosunkowo prosta? Wykręca się z prowadnicami i odpina kostki, następnie analogicznie?
    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    wymiania p&p- nie ma tu kłopotu z racji braku jakiejśkolwiek elektryki poza poduszkami bocznymi i mata obecności pasażera oraz czujnikami zapięcia pasów fotele które chcesz kupić sa takie same jak masz obecnie pod katem elektrycznym) na Twoim miejscu poszukałbym fotela pasażera za grosze - moze byc przedlift i zrobił regulację fotela pasażera za jednym zamachem- czas ok 1,5 godziny - przekładasz dolny stelaż

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo, bo już prawie dogadany jestem, a nie będę odbierał osobiście.
    Z tym fotelem pasażera to masz na myśli takie rozwiązanie, że do tego zestawu, który mam zamiar kupić, dobrać jakiś tani fotel pasażera z opcją regulacji wysokości i przełożyć stelaż, uzyskując w większą funkcjonalność fotela pasażera?
    Ciekawa podpowiedź.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    tak dokładnie tak około 1.5 h pracy - nic trudnego ja tak przerobiłem przy poprzedniej julce - tylko żeby było kompletna regulacja tj stelarz wajcha i plastiki ozdobne.
    - co mogę podpowiedzieć- zastrzegaj sobie zwrot, żeby tak ułożyli do transportu aby nie doszło do odkształceń tapicerki po będzie potem problem jak rzucą jedne na drugie i ścisną pasami

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Niby wysyłają to na palecie. Jeszcze rozważę może przyjazd osobisty. Zastrzeżenie zwrotu to musi być klepnięte przez Allegro. A wtedy cena wyższa. No zobaczymy. Dzięki za rady.
    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    zalecam z ostrożności odbiór osobisty

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Darek zrobiłem tak jak radziłeś. Odbiór osobisty, co prawda prawie 700 km w dwie strony, ale wydają się warte swojej ceny. Jakość i estetyka dużo bardziej atrakcyjna niż te które posiadam. Choć wiadomo alcantara ma swoje plusy i minusy.
    Chciałem zapytać jeszcze w kwestii wymiany. Z tego co zauważyłem mają chyba takie same podłączenia. Fotel pasażera zasilony dwoma żółtymi i jednym czerwonym oraz kostka która posiada trzy złącza. Fotel kierowcy chyba dwa przewody, jeden oznaczony na zielono i drugi grubszy z żółtym chyba. Sama kostka posiada dwa złącza mimo tej samej wielkości. Obie kostki posiadają jakieś zaślepki plastikowe, które jakoś mi do tych kostek nie pasują. Zakładam, że może przy podłączeniu w podłodze się przydają.
    Mam pytanie czy przed odłączeniem, podłączeniem trzeba odpiąć akumulator? I czy po podłączeniu potrzebne będzie jakieś osiowanie proxy lub coś w tym stylu? Czy komputer może wyrzucić jakieś błędy?
    Same podłączenie jak widzę znajduje się pod plastikową osłoną w podłodze zlokalizowaną pod prowadnicą.
    Czyli odkręcamy śruby, wypinamy kostki i analogicznie z nowymi fotelami?
    Jeśli na coś trzeba jeszcze zwrócić uwagę to z góry dziękuję za podpowiedź.
    Pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Wszystko poszło dość gładko, fotele zamontowane. Można mieć zonka z podłączeniem kostki gdyż trzeba nacisnąć żółty element i samo złącze się odblokowuje wyjeżdżając jakby na takich małych prowadniczkach. Nie od razu na to wpadłem

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    [MENTION=71442]Zefir[/MENTION] podziel się od kogo kupowałeś fotele? To jakaś firma gdzie mają tego więcej? Bo poszukuje do siebie fotela z podłokietnikiem + fajnie by było jakby był też grzany tyłek i sterowanie z pamięcią oraz lędźwiami.

    Poszło to u Ciebie plug and play? Miałeś wszystkie potrzebne wiązki?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Podam Ci linka bo mają akurat drugi komplet który też rozważałem, tym razem skóra z pełną elektryką, wersja europejska.
    Ale bez grzania z tego co widzę.

    https://allegro.pl/oferta/fotele-kan...dShowitemShare

    W moim zestawie były wszystkie wiązki włącznie z kostkami.
    Ostatnio edytowane przez Zefir ; 09-05-2019 o 14:00

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 08:14
  2. [146] Elektrycznie sterowane szyby tylnie w AR146
    Utworzone przez limak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 11:54
  3. [146] czy były w 146 skórzane fotele elektrycznie sterowane?
    Utworzone przez Alfista w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory