Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Wymiana foteli na sterowane elektrycznie - można ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie Wymiana foteli na sterowane elektrycznie - można ?

    Witam, w mojej Julce nie ma podłokietnika, szukając tego elementu pomyślałem, że może by tak kupić całe fotele z fabrycznym podłokietnikiem i nawet znalazłem takowe tylko, że są sterowane elektrycznie (moje nie są) i tu moje pytanie, czy jest tam może fabryczna wiązka do której można się podpiąć ? Czy nie ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    co do wiazki to niewiem ale niemożesz sie schylić i zajrzeć pod siedzenia

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    kostki będą bo przecież poduszka jest podpięta i mata (waga) ale czy w kostce będą piny- pod fotelem patrząc od przodu masz taką czarną płastikową nakrywkę - pod nią jest złacze.
    nawet jakby nie było do sterowania fotelem potrzebny jest Ci plus i minus no chyba że masz fotele z pamięcią to może być ciut gorzej.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w razie czego wszystko da sie dołożyć i aktywować. poczytaj w schematach (tu: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post1141883) co i jak, sprawdź czy masz wiązki. W ePerze (keyeper.pekidi.com) czy dla opcji foteli elektrycznych, któryś z modułów ze schematów nie jest jakiś inny - wtedy musiałbyś wymienić (z allegro szukać z jakiegoś rozbitka/demontażu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ralf-2107 Zobacz post
    Witam, w mojej Julce nie ma podłokietnika, szukając tego elementu pomyślałem, że może by tak kupić całe fotele z fabrycznym podłokietnikiem i nawet znalazłem takowe tylko, że są sterowane elektrycznie (moje nie są) i tu moje pytanie, czy jest tam może fabryczna wiązka do której można się podpiąć ? Czy nie ?

    Witam. Jak zakończyła się historia? Sam myślę nad wymianą zwykłych foteli w Giulietta z 2014r. na skórzane z podgrzewaniem. Czy da się? Jak to sprawdzić?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    sam rozkmin i tu opisz, 2 posty wyzej masz duzo potrzebnego info

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cześć Panowie. Mam teraz małą fazę na mały lifting Julki. Póki co kierownica z czerwonym obszyciem, analogicznie mieszek biegów i ręcznego.
    Rozważam jednak wymianę foteli na coś z czerwonym akcentem, bo te w standardzie nie dość, że szaro bure to jeszcze prawy popraniu lekko uszkodzony, popękane nitki,wgniotki.
    Znalazłem ofertę foteli z alcantary.
    Minus to brak schowka i otwieranego przelotu do tylnego bagażnika. Nie wiem czy powinien być jeszcze trzeci zagłówek.
    Pytanie z gatunku naiwnych, czy może być jakiś problem z wymianą?(kwestia liftu, podłączeń elektrycznych, innych mocowań) oraz jeśli ktoś użytkuje fotele tego typu jak ocenia ich jakość, wygodę estetykę. Aha i czy do tego typu foteli były dedykowane boczki.
    Pozdrawiam

    https://allegro.pl/oferta/fotel-fote...dShowitemShare

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    to do wersji 4- osobowej -dodatkowo nie ma regulacji lędźwi oraz reg wysokości fotela pasażera. reszta będzie pasować.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Może głupio to zabrzmi, ale gdzie znajduje się regulacja lędźwiowa w fotelu w nią wyposażonym?
    U mnie jest tylko regulacja wysokości i kątu nachylenia oparcia. W fotelu pasażera regulacji wysokości brak. Zakładam, więc, że tak wyposażone fotele znajdowały się w bogatszych wersjach.
    Dodatkowo pytanie z gatunku przepisów prawa. Czy mając samochód zarejestrowany na 5 osób i taką kanapę mogę mieć kłopoty podczas przeglądu lub kontroli itd.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    regulacja lędźwiowa jest elektryczna przyciskiem umieszczonym od zewnętrznej strony siedziska - mniej więcej na wysokości wajchy od regulacji wysokości fotela. Tak teraz popatrzyłem na inne aukcje oraz opcje wyposażenia może być i tak że kanapa jest 5 osobowa ale środkowy pasażer ma pas bezpieczeństwa ale nie ma zagłówka (zagłówek środkowy był też za dopłatą jako opcja) - ot włoska pomysłowość.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 08:14
  2. [146] Elektrycznie sterowane szyby tylnie w AR146
    Utworzone przez limak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 11:54
  3. [146] czy były w 146 skórzane fotele elektrycznie sterowane?
    Utworzone przez Alfista w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory