Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Zakup nowej Giulietty Veloce

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Chyba wygłupiłem się...
    To coś mniej więcej jak w skuterze. Obroty silnika nie wzrastają a samochód przyspiesza. Oczywiście w jakimś tam przedziale. Nie podoba mi się mocno taka skrzynia.

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris70 Zobacz post
    O, to to...
    I minimalistyczne radio wciąż z CD, bo mam kolekcję płyt a nie potrzebuję telewizora 70" w konsoli.
    I normalną dźwignię ręcznego... I brak asystentów wszystkiego co tylko możliwe, a co sprawia że człowiek albo wykona "procedurę startową", albo czuje się traktowany jak nierozgarnięty ;-) Jadę i wiem, ze nie przywalę głową w kierownice tylko dlatego, że mój samochód uzna iż stojący na skraju chodnika słup zamierza właśnie wtargnąć na jezdnię (przypadek kolegi)

    Pozdr
    K
    Z tymi płytami CD to się nie zgodzę. Ja mam Alpine u siebie i brak CD, a mam ze 150 krążków, kt można przegrać na pendriva i mieć wszystko od razu pod ręką. Nie ma problemu z wozeniem CD, noszeniem miedzy domem a autem. Super rozwiązanie!

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wątek do zamknięcia, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Serce wybrało... i Veloce S Stromboli Grey stoi już w garażu

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Chyba wygłupiłem się...
    Delikatnie :-).
    Ważne to naukę z pokorą przyjąć i szerzyć zdobytą wiedzę i doświadczanie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Wątek do zamknięcia, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Serce wybrało... i Veloce S Stromboli Grey stoi już w garażu
    Daj foto albo sie nie liczy :-).

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam ponownie, zdjęcie wrzucę niebawem

    Teraz z innej beczki... Dzisiaj zauważyłem, że przy zmianie biegów z pozycji R na P i z powrotem oraz podczas postoju na P po naciśnięciu hamulca słychać takie pyknięcie w okolicach lewarka oraz jest wyczuwalne pod pedałem. Nie sądzę, żebym tego wcześnie nie zauważył... Natomiast dzisiaj, nie wiem czy to ma związek zaparkowałem samochód, zostawiłem na P bez ręcznego, ale po puszczeniu hamulca lekko stoczył się, bo koło było na jakiejś mini koleinie czy studzience i coś wtedy "pyknęło".
    Macie jakiś pomysł co to jest, no bez jaj auto ma 700 kilometrów najechane i takie rzeczy...

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Witam ponownie, zdjęcie wrzucę niebawem

    Teraz z innej beczki... Dzisiaj zauważyłem, że przy zmianie biegów z pozycji R na P i z powrotem oraz podczas postoju na P po naciśnięciu hamulca słychać takie pyknięcie w okolicach lewarka oraz jest wyczuwalne pod pedałem. Nie sądzę, żebym tego wcześnie nie zauważył...
    Moja sztuka jest w ASO, oraz jest to jedna z rzeczy jakie zgłosiłem do "poprawy"/"sprawdzenia". Jak dostanę odpowiedź to powiem Ci czego się dowiedziałem.


    Natomiast dzisiaj, nie wiem czy to ma związek zaparkowałem samochód, zostawiłem na P bez ręcznego, ale po puszczeniu hamulca lekko stoczył się, bo koło było na jakiejś mini koleinie czy studzience i coś wtedy "pyknęło".
    Macie jakiś pomysł co to jest, no bez jaj auto ma 700 kilometrów najechane i takie rzeczy...
    Nie rób tak więcej. Samochód nie ma elektromechanicznego hamulca po wejściu na P. Więc oparł się na elemencie mechanicznym skrzyni, a że automat (każdy) to jest delikatne urządzenie to nie rób tak. W instrukcji jest napisane żeby na "pochyłym" terenie zawsze używać ręcznego. W praktyce po prostu zawsze go używaj (po ostrym pałowaniu, zaciągnij go jak już wystudzisz turbinę, żeby klocków do gorącej tarczy nie dociskać)

    Poza tym, jak się zatrzymujesz to przyciskaj hamulec pewnie, a nie tylko "delikatnie". Żeby się zawsze 'wysprzęglił', chodzi żeby nie dopuścić do sytuacji kiedy Ty delikatnie przytrzymujesz samochód hamulcem, a on chce jechać bo się nie wysprzęglił. To też jest generalna zasada do automatów (chyba poza Mazdą 6, gdzie jest taki ficzer).
    Kolejną zasadą jest "dopóki się koła toczą, nie tykaj lewarka", jak zmienisz położenie lewarka kiedy się koła toczą to masz duża szanse na lawetę.
    Kolejną zasadą jest "zmieniaj olej", mimo że ASO może twierdzić inaczej.
    Kolejną zasadą jest "nie nadużywaj procedury startu", generalnie każdej jednej która chcesz wyrwać możesz zrobić taką "niespodziankę" na światłach (no ale to raz na każdą ). Np. w Nissanie GTR jest to ograniczone do 5 użyć na cykl życia samochodu. (kickster na youtube tak mówił).
    Kolejną zasadą jest "zmieniaj położenie lewarka zdecydowanym ruchem, a nie pojedynczo powoli przez każdy tryb", żeby skrzynia nie przełączała trybów pracy bez potrzeby (to też od kickstera na tubie).

    "nie pałuj zimnego" oraz "olej w skrzyni nagrzewa się dłużej niż w silniku" jest chyba oczywiste.

    Tyle z moich "nie fachowych" porad ('nie fachowe' bo nie zajmuje się mechaniką, tyle co poczytałem przed kupnem automatu, czytałem jak tym jeździć, oraz kilku znajomych mnie poinstruowało, więc jak gdzieś są jakieś farmazony to mile widziane jest żeby ktoś z kulturą sprostował)



    Daj znać czy przy zamkniętych wszystkich drzwiach, oraz oknach, klapie bagażnika . Jak wbijesz obroty na ok 1500 rpm na jałowym biegu (ja sprawdzałem N + ręczny), słyszysz delikatne brzęczenie z prawej przody z prawej strony silnika (u mnie tak jest, oraz widziałem wpis na forum że ktoś też ma taki problem).
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 17-12-2018 o 21:28

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Super, dzięki za odpowiedź. Gdzieś czytałem, ze to pyknięcie jest całkowicie normalne - to elektromagnes, który blokuje/zwalnia skrzynie przed wrzuceniem biegu, a ja ponoć tego po prostu nie zauważyłem...

    U mnie, przy 1.5 tys. obrotów nic takiego nie występuje z prawej strony silnika, cisza!
    Ostatnio edytowane przez irmin ; 17-12-2018 o 22:11

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Hmmm więc ciekawe jak działa blokowanie na "P" w tych skrzyniach. Ja raz na pochyłym terenie (z ciekawości), nie zaciągnąłem ręcznego samochód się trochę stoczył (jak u Ciebie), no i później wbicie trybu "D" wymagało jednak trochę więcej siły. Nie było to przyjemne. W jednej z Julek jakie oglądałem przed zakupem właściciel mi powiedział po jeździe "wbij P, samochód się trochę stoczy, tak ma być". W tej którą kupiłem na pytanie "po co tu jest ręczny?" właściciel odpowiedział "nie wiem, ale zaciągam skoro jest". (Wsiadałem na placu stacji benzynowej za kółko, a on siedział obok mnie)

    Brzęczenie sprawdzałeś jak siedziałeś w samochodzie? U mnie to jest dość ciche, ale słychać bardziej niż silnik. Dopytuje ponieważ wyżej nie napisałem żeby w samochodzie siedzieć :-), a jednak chciałbym mieć pewność .

    [edit]
    BTW. Jak możesz to daj znać jeszcze jak Ci działa wskaźnik temperatury oleju (jak dobrze pamiętam to trzeba na komputerze przeklinać app->uconnect->performance->ikonka z pachołkami->oraz suwakiem w dół do czwartego widoku).
    U mnie jest tak że pokazuje się jak dobrze pamiętam, "cold", później "60 stopni", później "90 stopni" (czyli ma 3/4 stany), natomiast wskaźnik temperatury wody idzie normalnie, gładko co 1 stopień.
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 18-12-2018 o 00:04

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    u mnie pokazuje cold potem 65 i jak jest autko mocniej ciśnięte to 85 - nie zmienia się płynnie jak w przypadku temp wody.

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    u mnie pokazuje cold potem 65 i jak jest autko mocniej ciśnięte to 85 - nie zmienia się płynnie jak w przypadku temp wody.
    A jak jest u Ciebie ze skrzynią? Masz to samo?

Podobne wątki

  1. zakup nowej Alfy 159
    Utworzone przez robeem w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2021, 10:50
  2. [Giulietta] Zakup Giulietty
    Utworzone przez basti5674 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2017, 22:05
  3. [Giulietta] Zakup nowej Giulietty- polecane salony i rabaty
    Utworzone przez Zelandia w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory