Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Luz na wejściu półosi do skrzyni 2.0jtdm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie Luz na wejściu półosi do skrzyni 2.0jtdm

    Cześć, od zakupu czyli od roku borykam się z dwoma problemami:

    -stukanie (klikanie) przy dodaniu, odejmowaniu sprzęgła/gazu
    -drgania budy przy prędkościach 120-130

    Prześledziłem już chyba wszystkie tematy z tym związane, były sprawdzone poduszki, przeguby, aż w końcu chyba znalazłem

    Luz góra/dół dość DUŻY na wejściu półosi do skrzyni (lewa strona) wydaje mi się, że nie ma prawa być czegoś takiego - wrzucam filmik https://youtu.be/Esq0vmSX2Ko (polecam oglądać Z GŁOSEM) to już chyba dość zaawansowane stadium.

    Teraz pytanie, wymieniać półoś czy ze skrzynią też coś będzie nie tak? Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez krosser ; 15-10-2018 o 15:21

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    sucha beskidzka
    Auto
    alfa romeo 159 sportwagon, 1.9jtdm 150KM, 2008r
    Postów
    69

    Domyślnie

    Wymiana półosi nic Ci nie da. Przerabiałem ten temat w 159. To jest luz w dyfrze. Powstaje on pomiędzy kołami planetarnymi a satelitami lub też satelity podcięły już kosz. Generalnie taki luz nie powoduje drgań tylko malutkie wibracje które ciężko wyczuć w kabinie. Jeśli koniecznie chcesz się tego pozbyć to rozbierz dyferencjał i poprostu zamień miejscami satelity i koła planetarne. Opcja dwa: zakup nowe zębatki dyfra i patyk i wymień wraz z podkładkami. Opcja najdroższa: wymień cały dyfer.
    Z doświadczenia wiem że to nie powoduje drgań które odczujesz przy dużych prędkościach. To jest minimalny luz a przy 130km/h naprężenia osi są duże więc wówczas go nie ma. Lepiej szukać luzu w zawieszeniu , maglownicy oraz wyważeniu kół, zawieszeniu silnika.
    Najlepiej zrób test: rozpędza się do wibracji i wcianij sprzęgło, zobacz czy drgania się zwiększa, ustaną czy bez zmian. Wtedy można wykluczać poszczególne elementy. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, nie wiem czy jest sens już teraz się za to zabierać.

    Odnośnie drgań. Na 100% nie pochodzą od kół. Sprawdzane na dwóch kompletach felg i trzech kompletach opon. Robiłem też test z rozpędzaniem się i wciskaniem sprzęgła. Po wciśnięciu bez zmian. Auto zwolni do tych niecałych 120km/h i wtedy drgania ustają.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mam to samo... Do tego nie wchodząca jedynka i czasem szybka trójka... Nauczyłem się z tym jeździć, stuki z dodawaniem i ujmowaniem gazu są większe na dynamicu niz na normalu i tak jak [MENTION=35378]lukaszg[/MENTION] pisał, jest to luz w dyfrze. Ja akurat mam w planie zakup skrzyni pozmianowej, czyli bodajże 2012 czy bezpieczniej po 2013r ale to dopiero przy okazji sprzęgła. Co do wibracji to też mam przy tej prędkości- kupiłem nowe opony, wyważałem felgi, wymieniłem kompletny zawias po za tylnymi wahaczami i pozostaję magiel lub dyfer, a że on ma luz to dalej nie brnę. Skrzynia z 2010r i tak jest do wymiany. Twoja Julka jest z 2011, więc teoretycznie masz tą samą wadę co ja i zestaw 1 i 2 biegu do wymiany- chyba, że załapałeś się na akcję serwisową i masz to ogarnięte. Jak nie, to nie rób dyfra, tylko czekaj na sprzęgło i upiecz 2 pieczenie na... jednym sporym wydatku
    147 jeździłem 2 lata z luzem w dyfrze i taką dalej sprzedałem i ona dalej jeździ z tym luzem.

    Co do cen skrzyń- na alle jest coraz więcej i zaczynają się od 1000 w górę. Najlepiej po nią jechać a nie wysyłkową. Co do regeneracji swojej... W okolicach 3miasta krzykneli mi 2300 przy zdaniu swojej...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    a moim zdaniem częstą usterka półosi w Giuliettach - wyrobione wewnętrzne kielichy i krzyżaki półosi.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Marzy mi się, żeby był to krzyżak, ale panowie wyżej chyba wyczerpali temat.

    Tak, z wbijaniem jedynki też mam nieraz problem. Widzę identyczne objawy, również z drganiami przy większych prędkościach. Na Dynamicu jest bardziej odczuwalne bo wtedy jest większy "strzał". Jeżdżę tak od roku i nie jest ani lepiej ani gorzej. Planuje użytkować swoje auto jeszcze dwa lata. Jak dwumas/sprzęgło się nie rozleci do tego czasu to trzeba będzie sprzedać odpowiednio taniej, a jak rozleci to odżałować w sumie z 6k pln. Przynajmniej mamy diagnozę.
    Jakby doszło u Ciebie [MENTION=26049]gramian[/MENTION] do wymiany skrzyni pamiętaj, o tym temacie, daj znać czy pomogło na oba objawy.

    Pozdrowienia

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    wiesz- na diagnozy przez neta lepiej uważać- każdy miał nieco inny topic- sprawdź u siebie - podnośnik, złap półoś i poszarp góra/dół przy kielichu wewnętrznym - jak masz luz góra dół to masz diagnozę. Przerabiałem temat w obu moich julkach - objawy jak u ciebie - telepanie kiera pomiędzy 120-130

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wiesz- na diagnozy przez neta lepiej uważać- każdy miał nieco inny topic- sprawdź u siebie - podnośnik, złap półoś i poszarp góra/dół przy kielichu wewnętrznym - jak masz luz góra dół to masz diagnozę. Przerabiałem temat w obu moich julkach - objawy jak u ciebie - telepanie kiera pomiędzy 120-130
    Sprawdzałem dwa razy, półosie góra dół ani drgną ile siły bym nie użył. Jedyny luz to ten na filmie, na wejściu do skrzyni.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wiesz- na diagnozy przez neta lepiej uważać- każdy miał nieco inny topic- sprawdź u siebie - podnośnik, złap półoś i poszarp góra/dół przy kielichu wewnętrznym - jak masz luz góra dół to masz diagnozę. Przerabiałem temat w obu moich julkach - objawy jak u ciebie - telepanie kiera pomiędzy 120-130
    W obu przypadkach winne były kielichy i krzyżaki?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    [MENTION=26049]gramian[/MENTION] trochę czasu minęło, robiłeś coś w tym temacie?

Podobne wątki

  1. Uszczelniacz półosi w skrzyni 156 1.8
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2020, 16:49
  2. Luz kielicha półosi lewej w skrzyni
    Utworzone przez fatal1ty w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-11-2017, 15:22
  3. Alfa 166 2.4 140 KM luz na półosi - skrzyni
    Utworzone przez marek_igor w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 10:03
  4. Wymiana uszczelniacza półosi w skrzyni v6
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 15:50
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory