Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Silniczek tylnej wycieraczki

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Po jakim czasie od wyprodukowania auta pojawiły wam się te kłopoty z tylną wycieraczką?

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    U mnie pierwsze objawy są od niedawna - rocznik 2k10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał denyk1 Zobacz post
    Witam,
    Silniczek tylnej wycieraczki jest z natury tak głośny? jak to u was wyglada?
    W mojej Julce z 2010 silniczek zaczął głośno chodzić jakoś latem. Ale nigdy jako specjalnie nie używałem jej w trybie ciągłym w trakcie deszczu. Jedynie machnąłem co jakiś czas, żeby oczyścić szybę, no i przy cofaniu.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    W ramach wolnego czasu postanowiłem zająć się tematem wycieraczki. Prawa wiązka u mnie wygląda jak z fabryki - zero uszkodzeń przewodów. Jak dotąd naprawiałem tylko wiązkę lewą a wycieraczka tylna idzie prawą stroną. Być może znalazłem gdzie indziej przyczynę problemów - ale to się okaże za jakieś kilka tyg czy nie będzie świrować bo może to być błędny trop. Swoją drogą - jak ktoś wymieniał silnik to jak go potem zamocować? Wygląda mi to na stalowe nity - można rozwiercić ale co potem?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Znitowac ponownie albo skręcić śrubami [emoji6]

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    W ramach wolnego czasu postanowiłem zająć się tematem wycieraczki. Prawa wiązka u mnie wygląda jak z fabryki - zero uszkodzeń przewodów. Jak dotąd naprawiałem tylko wiązkę lewą a wycieraczka tylna idzie prawą stroną. Być może znalazłem gdzie indziej przyczynę problemów - ale to się okaże za jakieś kilka tyg czy nie będzie świrować bo może to być błędny trop.
    Gdzie znalazłeś tę przyczynę? Pochwal się proszę

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nie ma się czym chwalić bo jak pisałem na razie to tylko faza testów dlatego nie potwierdzam ani nie zaprzeczam że to dobry trop . Generalnie patent styków w silniczku jest słaby , blaszki ledwie się stykają i mają lipny docisk - zlutowałem na stałe 4 takie punkty pod pokrywką +dogięcie środowego styku we wtyczce bo to on odpowiada za sygnał zwrotny . Na razie parę dni i działa bez problemu jak powinna- zobaczymy dalej

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Po 2 tyg testów mogę powiedzieć że póki co wycieraczka ani razu nie świrowała

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    A czy mógłbyś bardzo dokładnie opisać swoją teorię tak aby spokojnie to odtworzyć?

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Po pierwsze musimy mieć pewność że przewody w prawej wiązce są ok , w szczególności cieńki od sygnału zwrotnego.
    Zdejmujemy plastikową pokrywkę z silniczka , pod nią są 3 blaszki , niektóre wypadną bo one są luzem- tylko na wcisk. Dwie z blaszek są połączone są na końcu ze stykami silnika. Ponadto dwie z tych blaszek są połączone pod spodem z płytką sterującą- takie malutkie ledwie wystające styki. Ja wszystkie te punkty połączeń polutowałem na stałe . Do tego wyczyściłem kontaktem styki gniazda oraz podgiąłem nieco piny we wtyczce żeby ciasno siedziała. Nie wiem co bardzej ale coś chyba pomogło bo od tamtej pory jak ręką odjął problem się nie powtórzył

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory