Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Silniczek tylnej wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4MA/170KM
    Postów
    13

    Domyślnie Silniczek tylnej wycieraczki

    Witam,
    Silniczek tylnej wycieraczki jest z natury tak głośny? jak to u was wyglada?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    U mnie, oprócz tego że nie działa jak powinien (zatrzymuje się gdzie chce) to nie zauważyłem by pracował jakoś głośniej niż w innych autach.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    U mnie, oprócz tego że nie działa jak powinien (zatrzymuje się gdzie chce) to nie zauważyłem by pracował jakoś głośniej niż w innych autach.
    A u kogo działa jak powinien

    Swoją drogą stawiałem u siebie na wiązkę, ale kable są całe więc chyba podejrzenia spadają na silnik.

    Raczej nie jest głośniejszy niż w innych autach.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ja też mam kable całe a silnik żeruje swoim życiem, ale w necie piszą że czasem ECU jest do przeprogramowania... Po tych cyrkach

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    Ja też mam kable całe a silnik żeruje swoim życiem, ale w necie piszą że czasem ECU jest do przeprogramowania... Po tych cyrkach
    Też o tym słyszałem, ktoś nawet ponoć bodycompa wymieniał za coś koło 1700zł. Za 1700zł moja wycieraczka może świrować.
    Chcę jeszcze podjechać gdzieś do kogoś co to ma do sprzedania silnik wycieraczki i dogadać się z nim że podłącze u niego do siebie i jak zadziała to biorę. Taka opcja bo wiązkę też mam na 100% ok.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Myślę, że silniczek. Albo wymiana albo rozebranie , wyczyszczenie i nasmarowanie. Częsty problem w 159SW. Ja wymieniałem i działa ok. W Julce na razie jest ok od 6 lat.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Też o tym słyszałem, ktoś nawet ponoć bodycompa wymieniał za coś koło 1700zł. Za 1700zł moja wycieraczka może świrować.
    Chcę jeszcze podjechać gdzieś do kogoś co to ma do sprzedania silnik wycieraczki i dogadać się z nim że podłącze u niego do siebie i jak zadziała to biorę. Taka opcja bo wiązkę też mam na 100% ok.
    błedów żadnych nie masz czy nie sprawdzałeś? U mnie się pojawiły niedawno dwa błędy przerywane - błąd krzywki silnika oraz błąd sygnału zwrotnego - mimo że wycieraczka działała poprawnie . Bywały momenty że tez sie zatrzymywała w połowie albo nie dawało się jej wyłączyć ale wtedy błędów nie było i wiązka tez była na pewno ok - cuda na kiju

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Też mam te błędy. Silnik oglądałem i jest na nity więc zabawy ciut więcej ale da się zrobić. Niestety nie mam ciepłego garażu więc dla mnie zabawa na wiosnę...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Czytałem że za świrowanie silniczka wycieraczki często odpowiedzialny jest przycisk otwierani klapy ,ale czy to prawda.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    błedów żadnych nie masz czy nie sprawdzałeś? U mnie się pojawiły niedawno dwa błędy przerywane - błąd krzywki silnika oraz błąd sygnału zwrotnego - mimo że wycieraczka działała poprawnie . Bywały momenty że tez sie zatrzymywała w połowie albo nie dawało się jej wyłączyć ale wtedy błędów nie było i wiązka tez była na pewno ok - cuda na kiju
    No jak? Pewnie ze mam. Dokładnie te same dwa plus czasem pojawia się błąd can-u, ale za niego odpowiada prawdopodobnie słaby już aku. Podobne problemy z Tobą wycieraczka miałem w 159. Tam wymienialem silniczek - bez zmian. W końcu wymieniłem przełącznik pod kierownica bo nie wiedziałem wtedy jeszcze, że za takie problemy może być odpowiedzialny body komp no i pomogło. W julce po przejrzeniu wiązki chyba się powoli poddaję. Ręce opadają jak można spieprzyc tak prosta rzecz w aucie aspirujacym niby do premium.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory