Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Jakość/wyposażenie 2018

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie Jakość/wyposażenie 2018

    Dziś oglądałem w salonie Veloce240 KM 2018 r. Mam takie spostrzeżenia:
    - brak wyściółki materiałowej schowka, która widziałem w rocznikach 2017,
    ten element deski, który kiedyś był aluminiowym, potem chyba aluminiowy (jest aluminiowy czy nie?), ale czarny i taki drapany, w tej Veloce był zastąpiony normalnym plastykiem o zupełnie gładkiej fakturze, dlaczego tak zrobili? Przecież lepsze już to drapowane?
    - elementy karbonowe na boczkach drzwi są twarde, pewnie to normalne, bo jak zrobić je, aby były miękkie, ale one zastępują właśnie jedyne miękkie elementy boczków w podrzędnych wersjach Giulietty, co powoduje, że cały boczek jest twardy,
    - Veloce nie ma elektrycznego regulacji podparcia odcinka lędźwiowego tylko ręczną,
    - radio Uconect 5", ale tak spasowane, że widać przez szpary na obwodzie radia jakieś białe wyściółki deski.

    Pytanie: Czy tak było zawsze czy coś z tym konkretnym egzemplarzem jest nie tak?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Jeśli oglądana przez Ciebie VELOCE miała klasyczne siedzenia od VELOCE, to pewnie siedzenia nie mają elektrycznej regulacji lędźwiowej.
    Mnie udało się kupić Julkę z innymi siedzeniami, powiedzmy normalnymi, tyle, że całkowicie ze skóry. Siedzenia od VELO nie przypadły mi do gustu.
    Mam za to elektryczną regulację i podłokietnik.

    Karbony w drzwiach zupełnie mi nie przeszkadzają. Są twarde owszem, ale wyglądają fajnie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dziś oglądałem w salonie Veloce240 KM 2018 r. Mam takie spostrzeżenia:
    - brak wyściółki materiałowej schowka, która widziałem w rocznikach 2017
    [gindek] mam materiałowe obicie w środku oraz przyjemnie powoli się otwiera.
    - ten element deski, który kiedyś był aluminiowym, potem chyba aluminiowy (jest aluminiowy czy nie?), ale czarny i taki drapany, w tej Veloce był zastąpiony normalnym plastykiem o zupełnie gładkiej fakturze, dlaczego tak zrobili? Przecież lepsze już to drapowane?
    [gindek] mam gładkie, plastikowe, twarde jak fix, ale miłe w dotyku (chyba że głową ktoś przypieprzy).
    - elementy karbonowe na boczkach drzwi są twarde, pewnie to normalne, bo jak zrobić je, aby były miękkie, ale one zastępują właśnie jedyne miękkie elementy boczków w podrzędnych wersjach Giulietty, co powoduje, że cały boczek jest twardy,
    [gindek] Boczki są twarde, najdalej jechałem jakieś 3h, nie przeszkadzało mi to. Prawdę mówiąc nie pamiętam o tym. Takie wątki mi przypominają. Ale też trzeba oddać że u mnie nie są twarde jak deska, uginają się trochę, oraz są głaskie/miłe w dotyku. Natomiast górna część, która jest ponad "carbon look like" jest wykonana z papieru ściernego nałożonego na dębową deskę. Ale ani razu tego nie dotknąłem przez 2 msc.
    - Veloce nie ma elektrycznego regulacji podparcia odcinka lędźwiowego tylko ręczną,
    [gindek] u mnie też jest "manualne"
    - radio Uconect 5", ale tak spasowane, że widać przez szpary na obwodzie radia jakieś białe wyściółki deski.
    [gindek] ja mam akurat 6.5 więc nie mam żadnego porównania. (

    Pytanie: Czy tak było zawsze czy coś z tym konkretnym egzemplarzem jest nie tak?
    Moje komentarze są "inline" wyżej w cytacie.

    Z rzeczy które bym poprawił gdybym projektował deskę i wnętrze :-).
    - podgrzewania foteli, jest chamskie na przycisk, dla mnie za gorące, a nie ma regulacji. Ale zobaczę jeszcze po zimie, może to będzie największy ficzer który pokocham jak po zejściu z gór posadzę dupke na tak ciepłym fotelu. (czas pokaże). ( 0 )
    - mało schowków, nie mam co z kluczami zrobić, wrzucam w drzwi, na szmatkę, zeby nie latały. (-1)
    - miejsca na kubki są za blisko siebie, nie da się 2 wsadzić (2 sztuk z Orlenu). (-3)
    - jak podepnę telefon do ładowania, to przełącza mnie na źródło dźwięku z bluetooth na USB. Na wybojach dzieje się tak bardzo bardzo często. (nie podepnę telefonu pod zapalniczkę, bo mam tam wpiętą kamerkę) (-2)
    - brak podłokietnika (-1)


    Ale generalnie to jestem zadowolony i szczęśliwy . Najpopularniejsze komentarze pasażerów.
    - 'o **** ale się drogi trzyma'
    - 'kupiłeś już AC?'
    - 'zbiera się lepiej niż mój' (a tez 240 kunia w mondeo)
    - 'jedziemy se depnąć ?'
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 30-10-2018 o 21:35

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał gindek Zobacz post
    - jak podepnę telefon do ładowania, to przełącza mnie na źródło dźwięku z bluetooth na USB. Na wybojach dzieje się tak bardzo bardzo często. (nie podepnę telefonu pod zapalniczkę, bo mam tam wpiętą kamerkę) (-2)
    '
    Polecam kupić rozgałęziacz na długim kablu. Zrobiłem tam u siebie. W gnieździe zapalniczki jest jedynie wtyczka, kabel leci od razu w dół i wchodzi pod plastik środkowego kanału. Dalej leci pod nim, do schowka dołem - plastik po lewej stronie nóg pasażera można zdjąć bez problemu i nad nim puścić kabel. Wtedy w schowku taki trójnik można sobie przykleić czy przykręcić do którejś ze ścianek schowka. Do niego mam wpiętą ładowarkę do telefonu - od niej kabel usb wyprowadzony nad obudową schowka i wychodzi w jego rogu po lewej stronie. Zostawiłem tyle ile potrzebuje do uchwytu na kratce nawiewu. Za to zasilacz kamerki również wpiąłem w trójnik i sam kabel wyprowadziłem na prawo dołem schowka, dalej pod prawym bocznym plaskiem, wyżej za gumowa uszczelką pod podsufitkę, aż do kamerki za lusterkiem centralnym. Nic nie wisi i nie przeszkadza.

    Nie mam tego teraz na zdjęciu, ale narysuję na jakiejś fotce z neta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulietta_Interior.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	107.6 KB
ID:	251876

Podobne wątki

  1. Wyposażenie Alfa 166
    Utworzone przez misio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 25-11-2020, 13:37
  2. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  3. [159] Wyposażenie dodatkowe
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:13
  4. [156] wyposażenie modelu
    Utworzone przez _carlos- w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 13:45
  5. VIN a wyposażenie.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory