Pokaż wyniki od 1 till 4 med 4
    Användaren Maniac resoraków
    Gick
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Meddelanden
    25

Domyślnie Wymiana aku Giulietta 1.4 170 - adaptacja?

Hej alla

Mam takie pytanie - czy w Julce 1.4 170k trzeba robic adaptacje/kodowanie akumulatora po wymianie?

Wiem, ze musi tam byc aku EFB. Planuje kupic varte blue efb. Przy wymianie o ile sie nie myle najpierw odpinam czujnik, pozniej minusowa kleme a na koncu plusowa?

I tak off top - czy wsadzenie zwyklego akumulatora uzywanego - moze powodowac, ze po odpaleniu auto lapie roznego rodzaju bledy? Dodam, ze nabylem auto ze zwyklym akumulatorem, nie ladowalem go po zakupie. Tydzien wszystko bylo ok do wczoraj. Odpala od strzala ale wczoraj datorn zwariowal i pokazal na desce chyba wszystkie mozliwe bledy. Po skASOwaniu ich urzadzeniem diagnostycznym wszystko bylo w normie. Dzisiaj przy 3 odpaleniu znowu to samo, zresetowalem bledy i wszystko ok a pozniej dla testu odpalilem go i zgasilem 5 razy pod rzad i znowu choinka akumulator podlaczylem pod prostownik i generalnie ewidentnie byl niedoladowany.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Gick
    10 2005
    Bor i
    SV
    Auto
    Alpha bryter på dagen för köpet, och detta tillstånd varar fram till dagen för avyttring.
    Meddelanden
    5,441

Domyślnie

Ingen behöver.
    Nic się nie stanie.
    Jedynie trzeba zrobić adaptację szyb i pokręcić kierą w prawo w lewo aby znikły kontrolki pomarańczowe.
    Vem vill strävar efter vägen,
    vem vill inte ser skäl.
    GASOL 155 V6-163 HP-var
    156 V6 LPG-190 KM-var
    147 2.0 TS, 150 HP Selespeed och TIS.-var
    166 2.0 V6 TB -215 KM - TIS-var
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Användaren Maniac resoraków
    Gick
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Meddelanden
    25

Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedź

problem z tymi błędami jest tego typu, że mnie wyskakuje za każym razem to samo i prócz błędów szyb,wspomagania etc mam jeszcze Check Engine oraz błąd START/STOP, który działa bez problemu. Błędy pojawiają się zawsze razem - cała choinka, nie odłączałem aku ani nie ruszałem klem. Nagle wczoraj po odpaleniu wyskoczyły kontrolki, które kasują się tylko pod datornem. W sterowniku błąd cewki zapłonowej i czujnika poziomu paliwa - objaw za każdym razem jak pojawi się choinka przez jakies 10 sek motor szarpie a wskazówka pokazuje zero paliwa mimo, że jest zatankowane. Po 10sek wszystko wraca do normy ale błędy bez skASOwania nie znikają. Podobnie było po odpaleniu auta poprzez kable rozruchowe na padnietym na amen akumulatorze - jak pisałem w tej chwili mam zwykły używany ale na dniach kupuję nowy EFB. Ładowanie w normie - pod obciążeniem 14.03, aku po podłączeniu pod prostownik 12.6v ale pokazywało, że jest 1 kreska na 4 w skali 1 minimum 4 maksimum naładowania. Pali za każdym razem od strzału.. Choinka zaczęła wracać po ponad tygodniu użytkowania bez najmniejszego problemu a teraz wraca co parenaście odpaleń. Ma ktoś może pomysł?

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Gick
    10 2005
    Bor i
    SV
    Auto
    Alpha bryter på dagen för köpet, och detta tillstånd varar fram till dagen för avyttring.
    Meddelanden
    5,441

Domyślnie

Czas sprawdzić instalację,masa, klemy itd.skoro jak twierdzisz akumulator jest sprawny.
    Vem vill strävar efter vägen,
    vem vill inte ser skäl.
    GASOL 155 V6-163 HP-var
    156 V6 LPG-190 KM-var
    147 2.0 TS, 150 HP Selespeed och TIS.-var
    166 2.0 V6 TB -215 KM - TIS-var
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Liknande ämnen

1. [Giulietta] Wymiana modułu Blue&Me
    Skapad lookash i avsnitt DIY
    Svar: 0
    Senaste inlägg författare: 20-05-2018, 21:35
  2. [Julia] Ersättning högtalare Giulietta
    Skapad barnio avsnitt MiTo/Giulietta
    Svar: 13
    Senaste inlägg författare: 17-04-2018, 09:59
  3. [Julia] Giulietta wymiana żarówek na Philips H7 LED
    Skapad barteq95 avsnitt MiTo/Giulietta
    Svar: 55
    Senaste inlägg författare: 05-01-2018, 20:52
  4. [Julia] Giulietta QV-oljebyte
    Skapad Gerard avsnitt MiTo/Giulietta
    Svar: 19
    Senaste inlägg författare: 17-04-2016, 18:07
  5. [Julia] Giulietta 170 KM kamrem byte?
    Skapad Quadrifoglio156 avsnitt MiTo/Giulietta
    Svar: 4
    Senaste inlägg författare: 04-11-2013, 10:54

Taggar för detta tema

Befogenheter

• Du kan inte skapa nya trådar
  • Du kan inte att skriva meddelanden
  • Du kan inte för att lägga till bifogade filer
  • Du kan inte för att redigera dina inlägg
  •  
Stötdämpare