Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Migająca kontrolka świec żarowych po około 10 sekundach od odpalenia silnika

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie Migająca kontrolka świec żarowych po około 10 sekundach od odpalenia silnika

    Cześć,

    Wczoraj rano wsiadam do samochodu przed pracą odpalam a tam po 10 sekundach kontrolka świec żarowych miga i na komputerze komunikat żeby sprawdzić świece żarowe. Musiałem jechać więc odpuściłem temat ale po pracy wsiadam i dalej to samo. W serwisie stwierdzili że to nie koniecznie wina świec tylko może jakiejś elektroniki w silniku i mam podjechać na diagnostykę komputerową, Sam sobie podłączyłem komputer i mam już pewną informacje. Wyświetla się błąd taki jak w załączniku. Zawsze (czy to lato czy zima) miałem wrażenie że samochód nie łapał tak jak powinien. Jak np włączałem zapłon i w międzyczasie chciałem zapiąć pasy (około 10-15 sekund przerwy) i dopiero chciałem odpalić silnik to rozrusznik kręci po 4-5 razy zanim złapie. Problem nie występuje jak odpalam samochód normalnie. Byłem w serwisie z tym to stwierdzili ze to całkowicie normalne i dramatyzuje. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na ten temat? Czy to świece czy może coś poważniejszego? Nie chce się dać naciągnąć serwisowi

    Czytałem inne wątki podobne z działu 156 ale nie wiem czy mogę się odnosić czy w MiTO coś inaczej komputer pokazuje niż tam.

    Dzięki za pomoc.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	60.1 KB
ID:	252039  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cześć! Miałem podobnie w 159 2,4 JTDM. Było podejrzenie na centralkę sterowania świec, ale były to 2 świece żarowe. Wymieniłem komplet na Beru (2 ukręcone i trzeba było odwiercać;( ale od tej pory problemu nie ma. Stawiam na świece. Wymień komplet i nie baw się w pojedyncze wymiany, bo to jest bez sensu. Bedzie spokój na kolejne 10 lat. Pisałem na forum w 159 - wymiana świec żarowych, jest dużo wątków.
    Tutaj masz temat ze 159. Poczytaj.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...available.html
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 12-11-2018 o 14:53

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    No z leksza mi ulżyło bo faktycznie miałem już te świece wymienić. Ok wymienię i zobaczę a orientujesz się ile taka centralka kosztuje?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Centralka to droga sprawa. Nie pamiętam już ceny. Dopasuj sobie Beru po numerze i wymień wszystkie.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...available.html
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 12-11-2018 o 14:53

  5. #5
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    No i wszystko się wyjaśniło. Świeca na 2 cylindrze padła. Na niedomiar złego akurat ta była zapieczona. No i 4 stówki z głowy za wykręcenie i wymianę jednej świecy reszta też wymieniona. Problem znikł..

Podobne wątki

  1. migająca kontrolka świec
    Utworzone przez dominik0016 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 00:28
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 12:13
  3. Migająca kontrolka świec żarowych przy uruchamianiu silnika
    Utworzone przez icekiller2121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:28
  4. Migająca kontrolka świec żarowych- przekaźnik świec?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:23
  5. Migająca kontrolka świec żarowych w alfie 156 2.4 JTD
    Utworzone przez mc_demons w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 12:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory