Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Strzlił podnośnik (żaba) i (nie)szczęście gotowe

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    Panowie pytanie jest jedno, czy z zawieszeniem mogło się coś stać i lepiej jechać na diagnostykę, sprawdzić zbieżność?
    Jeżeli nagle gruchneło o zol to lepiej sprawdż.
    Ale jak podnośnik się odkształcał i dość łagodnie położył auto to raczej nic nie powinno się stać.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Co to za podnośnik, jakiej firmy i gdzie kupiony?
    Wiesz już dlaczego zawiódł?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Podnośnik to zwykły "płaski" podnośnik typu żaba, ale miał TUVa, przynajmniej według oznaczeń. Nie wiem dlaczego zawiódł, ale wiem, że nie da się go podpompować wyżej niż na 10cm więc prawdopodobnie coś z hydrauliką, chociaż olej nigdzie się wylał. Dzisiaj pojeździłem trochę autem na wyższych i niższych prędkościach, raczej nie czułem żeby było coś nie tak, nie czułem ściągania kierownicy ani przy przyspieszaniu, ani hamowaniu, ale z racji, że od kupna jeszcze nie sprawdzałem zbieżności i tak miałem zamiar je skontrolować. Niestety nie mam zdjęć z tego wydarzenia, bo ostatnie co mi przyszło na myśl to dokumentować - byłem tak wkurzony, że jedyne na co miałem ochotę to skończyć zmianę kół i zamknąć auto w garażu. Chyba mam zbyt osobiste podejście do tego auta, muszę wyluzować :-)
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Przepraszam, że piszę post pod postem, ale dzisiaj zrodził mi się jeden problem. Jako, że trochę pojeździłem w korkach to zauważyłem, właściwie poczułem, że w momencie kiedy jadę powoli około 30-40km/h z tylniego zawieszenia a właściwie z kół czuć bicie. Nie jest ono zauważalne na kierownicy, budą nie trzęsie, tor jazdy jest utrzymywany, ale tak jakby pod tyłkiem w momencie pełnego obrotu koła jest odczucie jakbym przejechał po małej gałęzi. Czy powinienem to łączyć z moim wypadkiem czy też raczej jest to złe wyważenie kół (opony mam nowe) ?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    Czy powinienem to łączyć z moim wypadkiem czy też raczej jest to złe wyważenie kół (opony mam nowe) ?
    Może weź oglądnij dokładnie te nowe opony. Nowe nie znaczy bez wad. Może gdzieś buła wyszła?

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    Przepraszam, że piszę post pod postem, ale dzisiaj zrodził mi się jeden problem. Jako, że trochę pojeździłem w korkach to zauważyłem, właściwie poczułem, że w momencie kiedy jadę powoli około 30-40km/h z tylniego zawieszenia a właściwie z kół czuć bicie. Nie jest ono zauważalne na kierownicy, budą nie trzęsie, tor jazdy jest utrzymywany, ale tak jakby pod tyłkiem w momencie pełnego obrotu koła jest odczucie jakbym przejechał po małej gałęzi. Czy powinienem to łączyć z moim wypadkiem czy też raczej jest to złe wyważenie kół (opony mam nowe) ?
    Wyważenie to byś czuł progresywnie coraz bardziej przy dużych szybkościach, przy toczeniu się uczucie przejeżdżania przez gałązkę to nie to. Możesz przełożyć koła przód na tył i zobaczyć czy się pojawi na przodzie ten efekt, a na tyle osłabnie, ale raczej bym stawiał na coś tam ugięte/uszkodzone w tylnym zawieszeniu jednak czy zwrotnicy/łożysku itp. Będziesz jeździł i ciągle wysłuchiwał czy tam wszystko gra, to żadna jazda. Oddaj auto do kogoś kto zna te zawieszenia, żeby gruntownie sprawdził.

    Nie napisałeś jakiej firmy konkretnie to podnośnik ?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Jednak okazało się, że opona jest walnięta (wyszła buła) i co ciekawe w tym samym kole co strzelił podnośnik. Auto oczywiście dam do sprawdzenia, ale najpierw muszę zrobić porządek z tą oponą. Podnośnik był firmy Germann o ile cokolwiek to znaczy, pewnie zjechał z tej samej chińskiej linii co reszta jemu podobnych :-/ Dzięki za pomoc Panowie póki co.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziz Zobacz post
    Jednak okazało się, że opona jest walnięta (wyszła buła) i co ciekawe w tym samym kole co strzelił podnośnik. .
    Jakiś wir magnetyczny kurde

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory