Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Alfa MiTo czy Fiat Bravo?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dla mnie MiTo to auto pełne skrajności. Raczej wszyscy się zgodzimy, że jest to auto miejskie, natomiast jest ogromnie dużo rzeczy, które utrudniają poruszanie się właśnie w mieście.
    Dla przykładu:
    - Długie drzwi, utrudniają wysiadanie na ciasnym parkingu
    - Duży promień skrętu (ale z drugiej strony ponadprzeciętne w tej klasie prowadzenie)
    - Co najwyżej przeciętne tłumienie nierówności i głośne tylne zawieszenie (pozapadane studzienki, śpiący policjanci - wiemy jak jest)
    - Słaba widoczność do tyłu (ja nie mam czujników i za cholerę nadal nie wyczułem gdzie się kończy zderzak)
    - Niski zwis przedni, a jak masz jeszcze osłonę silnika to...

    Powiem tak, zweryfikuj swoje potrzeby. Przede wszystkim postawiłbym pytanie o jakość dróg w okolicy, bo nie ukrywam, że to mnie trochę u siebie dobija. MiTo jest tym fajniejsze im szybciej można nim pojeździć. Mały, fajny gokart, na wyjazdy za miasto. W takiej codziennej eksploatacji, bywa trochę męczące. Jeśli chodzi o dalekie trasy to nie zauważyłem żadnych problemów. Fotele są wygodne a pozycja za kierownicą co najmniej bardzo dobra. Naprawdę, uważam, że to auto za miastem się czuje lepiej. Najlepiej na krętych powiatówkach - ale dobrej jakości. Miciak, to moje pierwsze w 100% auto. Też chciałem Alfę i w sumie dopiero w MiTo zderzyłem się w praktyce z pojęciem "twarde zawieszenie". Aczkolwiek też nie przesadzajmy, bo 16-calowe koła to nic wielkiego. Mam porównanie do GrandePunto i tam, jeździ się zupełnie inaczej pod względem komfortu. Chociaż układ kierowniczy, niestety też nie ten. Tak więc, coś za coś.

    Jak ma się komfort jazdy w MiTo względem Giulietty? Jest znacznie lepiej? Bo poważnie zastanawiałbym się nad tym, co kupić jako kolejny samochód.
    Ostatnio edytowane przez Lone Wolf ; 16-11-2018 o 13:27

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dla mnie między MiTo a Julka jest przepaść, choć MiTo jeździ mi się dość przyjemnie.
    Co do dołożenia, za sensowna Julkę trzeba policzyć 30kilka tys. ( Nie patrz na 'perelki' na OtoMoto tylko na realne ceny zadbanych egzemplarzy, popatrz na forum, na te z polskiego salonu, albo jakieś zadbane. Ja mojej mimo kilku Wad jak wycieraczka z tyłu do poprawki nie sprzedałbym za mniej jak 37-38k (po negocjacji), a to 2011 rocznik i TB MA która 'teoretycznie' trudniej sprzedać. Ubezpieczyciel chyba na 38k do AC ja wycenił (czyli poniżej wart. Rynkowej).

    Moim zdaniem lepiej dopłacić kupując niż budując auto od nowa, chyba że to klasyk [emoji6]

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jednak to nie jest takie proste. Po obejrzeniu paru Alf w mojej okolicy strasznie mi się podoba te autko. Ostateczna decyzja na razie nie zapadła, ale serce podpowiada Alfę, a głowa Fiata.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    To ja tez dodam od siebie 3 grosze.
    Mam mito 155km, obnizone, do tego 18tki lato, 17tki zima. Auto jest sztywne. Dziury? Panie ja nawet szyszke czuje. Do tego jeszcze modyfikowany tlumik to juz od 120 jest glosno. Ogolnie auto dla mnie to mega gokart. Ma sprawiac mnostwo frajdy i sprawia. Ze spalaniem nie zszedlem nigdy ponizej 10l, bak przewaznie starcza na 370-400 km. Oczywiscie w trasie da rade jechac 90km i spalic 6l bo testowalem ALE...
    Do zestawu mozna dolozyc:
    - szerokie drzwi (ja co prawda auto garazuje i nie mam problemu z parkingiem ale jadac do kina/ na basen wybieram odosobnione miejsca)
    - pod krawezniki nawet nie podjezdzam bo kilka razy to robilem i 18tki maja kilka fajnych zadrapan
    - tylna zawiecha nawet seryjna jest sztywna

    a tak to czysta frajda. Dla auta typowo dla 2 osob mnostwo miejsca. 4 osoby zmieszcza sie i dadza rade ale nie bedzie to komfort limuzyny. Testowane na trasie poznan-krakow, poznan-karpacz wszyscy przezyli nie potrzebowali przerwy na rozprostowanie Jedyny minus to glosno jak w samolocie.
    Ostatnio edytowane przez Strzalka ; 19-11-2018 o 10:25

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jednak ostatecznie padło na MiTo. Autko już kupione. Jestem zadowolony, chociaż oczywiście nie obyło się bez pewnych problemów jak np. nie odbijające kierunkowskazy, o czym piszę w innym wątku. Dzięki za wszystkie sugestie.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Pochwal się chociaż jakaś fotka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Taka śliczność.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181208_094040.jpeg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	78.6 KB
ID:	252810

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Gratuluję. Fajny kolor. A z jakim silnikiem kupiłeś?

    - - - Updated - - -

    Lone Wolf ja się z Tobą raczej nie zgodzę. Czy Mito do miasta, czy uniwersalne to zależy od silnika.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dzięki.
    Silnik ten benzynowy 1,4 95 KM. Takiego w sumie szukałem. W porównaniu z moim ostatnim samochodem i tak jest przyrost mocy.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 10-12-2018 o 20:41

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Rzeczywiście ciekawi kolor jakiś taki 'szampanski'

Podobne wątki

  1. Czy Fiat Bravo 2 jest tańszy w utrzymaniu niż Alfa 156 lub 159?
    Utworzone przez kobe83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory