Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa MiTo czy Fiat Bravo?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie Alfa MiTo czy Fiat Bravo?

    Jestem zmuszony kupić auto (poprzednie zostało rozbite nie z mojej winy). Zawsze lubiłem auta ze stajni Fiata (Bravo I i Stilo przez długi czas jeżdżone), więc po ostatniej przygodzie z Citroenem C4 postanowiłem wrócić do starych sympatii. Pierwszy wybór padł na Fiata Bravo II, ale zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście potrzebuję auta klasy kompakt. Rodzina dwuosobowa, bez widoków na zmianę sytuacji. Jeżdżę 90% po mieście, za to dość sporo (ze 20 tys. km rocznie). Czasem trafi się trasa rzędu 200-300 km.
    Ostatnio trochę km zrobiłem wynajętym Seatem Ibizą i w sumie nawet zrobienie nim jednorazowo 300 km nie sprawiło problemu.
    W sumie to do aut miejskich zrażało mnie zawsze, to że najczęściej są tandetnie wykonane. Inna sprawa, że zawsze chciałem mieć Alfę, jednak opinie o problemach jakie potrafią sprawiać zawsze trzymały mnie na dystans. Aż gdzieś wyczytałem, że Alfa to tak na dobrą sprawę po prostu ładniejsze Punto (szczególnie w słabszych opcjach silnikowych).
    W sumie tak sobie myślę, że mogłaby to być jakaś alternatywa dla Bravo.
    Mam pytanie do Was. Czy gdyby zaszła potrzeba, da się tym samochodem zrobić wypad w dwie osoby powiedzmy 600 km nad morze, bez przeżywania po drodze katuszy?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Mito spokojnie podróż ogarniesz, choć mam niemalże na codzień dostęp do własnych aut ja bym wybrał bravo. Raz za plastiki są przyjemniejsze w dotyku 2 niewiele większe auto ale zdecydowanie wygodniej się nim jeździ. wszystko też zależy od twojego budżetu, które roczniki aut interesują i które silniki.
    To oczywiście subiektywna opinia.
    Mito 105 km to dolna granica, bravo polecam 150. Dla mnie tylko benzyna wchodzi w grę [emoji6]

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zamierzałem wydać około 20 tys. zł. Da się w tej cenie spokojnie coś znaleźć niezamęczonego i przyzwoicie wyposażonego z początku produkcji. Nie jestem fanatykiem mocy. Najmocniejsze auto jakie miałem to 105 konne Bravo. Nie lubię diesli, więc w grę wchodzi tylko benzyna. Myślę, że zarówno w przypadku Mito 78 KM jak i w przypadku Bravo 90 KM spokojnie mi wystarczą. Tym bardziej, że pewnie je zagazuję.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Mito na pewno będzie twardsze i mniej komfortowe, szyby bez ramek dodatkowo zwiększają głośność. Tak jak kolega wyżej pisał, Bravo jest wykonane z lepszej jakości plastików.
    Jak dla mnie Mito to mały gokart, fajne i zwarte auto ale do miasta, najlepiej na równe drogi. Kiedy przesiadam się z auta żony do mojej Giulietty, różnica w komforcie jazdy jest zdecydowanie na plus dla Julki. Podejrzewam, że z Bravo będzie podobnie.
    Kolejna sprawa to silniki, jeździłem Mito 1.4 78KM i ten silnik to porażka. Optymalny motor to 1.4 TB 120 KM, jeżeli chcemy się dynamicznie poruszać. Wersja 150 KM to już szybkie Bravo, a 155 KM to "latające" Mito. No i zawsze jest opcja LPG dla oszczędnych...
    O dieselach się nie wypowiadam bo miałem/nie lubię/nie chcę/nie potrzebuję

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Moja druga połówka ma bravo 90km i na prawdę to dyliżans... Przyspieszenie woła o pomstę, a jak się nie mylę to T-jeta też zagazujesz (musisz się upewnić) w spalaniu nie ma dużej różnicy między 90 a 150 km. Ja mam Julkę 170 i dopiero od kiedy nią jeżdżę zrozumiałem co to jest w miarę dynamiczne auto ale z 25-30KM mi brakuje (a w zasadzie momentu im towarzyszącego)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    fiat Bravo to minimum 1,4 T-jet 120KM, zużywa prawie tyle samo co silnik 90KM a lepszy komfort jazdy.
    Silnik można śmiało zagazować Ja mam ten silnik w fiacie linea z instalacją Tartarini siedem lat i poza wymianą filtrów gazu i kasowaniem serwisu żadnych
    kłopotów.
    Mam też fiata bravo 1,9 Jtd wersja sport i tu środek jest super nie zniszczalny silnik ale kultura pracy nie powala idealny na trasy.
    Sam od roku jeżdżę giuliettą 1.4 MA 150KM z instalacją Tartarini bez uwag ale żałuje że nie kupiłem Velocze 240KM to było by spełnienie marzeń.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, to trochę mnie wyleczyliście z MiTo. Tym bardziej, że rynek używanych Fiatów jest zdecydowanie większy i łatwiej znaleźć coś ciekawego. Oczywiście za MiTo nadal się będę rozglądał, ale już bez takiego napalenia.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    To też nie tak, MiTo to na prawdę fajne auto ale zdroworozsądkowo więcej argumentów przemawia za bravo w moim rozumieniu, czy choćby 147 ale to nie była era aut benzynowych

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    A może skoro zrezygnowałeś z Mito a ciągnie Cię do Alfy... rozważ Julkę. Dołożysz trochę i kupisz ładne, dość funkcjonalne auto. W Twoim przypadku 1.4 120KM powinno wystarczyć- silnik dość pancerny i wystarczający do normalnej jazdy.
    Julka to takie ładniejsze Bravo- niewiele miej funkcjonalne za to subiektywnie o wiele ładniejsze, choć i Bravo brzydkie nie jest.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał z_mazur Zobacz post
    Jestem zmuszony kupić auto (poprzednie zostało rozbite nie z mojej winy). Zawsze lubiłem auta ze stajni Fiata (Bravo I i Stilo przez długi czas jeżdżone), więc po ostatniej przygodzie z Citroenem C4 postanowiłem wrócić do starych sympatii. Pierwszy wybór padł na Fiata Bravo II, ale zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście potrzebuję auta klasy kompakt. Rodzina dwuosobowa, bez widoków na zmianę sytuacji. Jeżdżę 90% po mieście, za to dość sporo (ze 20 tys. km rocznie). Czasem trafi się trasa rzędu 200-300 km.
    Ostatnio trochę km zrobiłem wynajętym Seatem Ibizą i w sumie nawet zrobienie nim jednorazowo 300 km nie sprawiło problemu.
    W sumie to do aut miejskich zrażało mnie zawsze, to że najczęściej są tandetnie wykonane. Inna sprawa, że zawsze chciałem mieć Alfę, jednak opinie o problemach jakie potrafią sprawiać zawsze trzymały mnie na dystans. Aż gdzieś wyczytałem, że Alfa to tak na dobrą sprawę po prostu ładniejsze Punto (szczególnie w słabszych opcjach silnikowych).
    W sumie tak sobie myślę, że mogłaby to być jakaś alternatywa dla Bravo.
    Mam pytanie do Was. Czy gdyby zaszła potrzeba, da się tym samochodem zrobić wypad w dwie osoby powiedzmy 600 km nad morze, bez przeżywania po drodze katuszy?
    Sam długo zastanawiałem się nad MITO czy Bravo, a może Julka?. Poprzednio miałem 147 1,6 TS 120KM 5 drzwi i nie żałuję, że zmieniłem na MITO 135 KM z TCT.
    Trasy spokojnie śmiga, nawet nie męczy... po przejechaniu wielu razy naszego pięknego kraju wzdłuż i szerz...
    5 drzwi niekoniecznie potrzebuję...
    Na chwilę obecną uważam że Mito to bardzo dobry wybór dla mnie... Bravo trudno w porządnym wyposażeniu znaleźć, Julka jest znacznie droższa, a Mito to rozsądek nad ceną zakupu/utrzymania/części i do tego super wygląd!!!
    Ja mam Mito na mega wypasie i nie żałuję....
    Następne też pewnie będzie Mito tylko nowsze... oczywiście gdy będę chciał zmienić...
    A materiały w środku nie są najgorsze...
    Polecam MITO powyżej 105 KM a najlepiej od 120 KM w górę...
    Jakby co, pisz, postaram się udzielić odpowiedź ...
    Pozdrawiam...
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

Podobne wątki

  1. Czy Fiat Bravo 2 jest tańszy w utrzymaniu niż Alfa 156 lub 159?
    Utworzone przez kobe83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory