Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Strzały z wydechu - Giulietta Quadrifoglio Verde

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 2011
    Postów
    3

    Post Strzały z wydechu - Giulietta Quadrifoglio Verde

    Cześć!
    Jestem świeżym posiadaczem Julki QV z 2011 roku.
    Nurtuje mnie, czy ktoś próbował może modyfikacji, które spowodowałyby "strzały z wydechu".
    Słyszałem o tym, iż w niektórych autach da się to osiągnąć poprzez modyfikacje elektroniczne, w znacznej większości uzyskuje się to jednak poprzez modyfikacje wydechu.
    Dodam, że moja wersja jest ze skrzynią manualną.
    Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na podobne pytanie na forum i zastanawia mnie, czy ktoś może próbował osiągnąć taki efekt i w jaki sposób mu się to udało?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

  2. #2
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A tak poważnie to ja też tak chcę.

    Oryginalnie strzały z wydechu powinny się brać z nadmiaru paliwa, które się nie spaliło w cylindrze, tylko wybucha gdzieś dalej.

    Strzały skutecznie blokuje katalizator, bo zasadniczo za nim nie powinno już być paliwa, więc nie ma co strzelić. Moja rada - nowy DP, 3" bez kata, potem max. jeden tłumik, albo fajny przelot i strzały murowane.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 2011
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    A tak poważnie to ja też tak chcę.

    Oryginalnie strzały z wydechu powinny się brać z nadmiaru paliwa, które się nie spaliło w cylindrze, tylko wybucha gdzieś dalej.

    Strzały skutecznie blokuje katalizator, bo zasadniczo za nim nie powinno już być paliwa, więc nie ma co strzelić. Moja rada - nowy DP, 3" bez kata, potem max. jeden tłumik, albo fajny przelot i strzały murowane.
    Też właśnie się nad takim „układem” zastanawiałem, dzięki za radę!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Bo chce i to jego auto. Po co takie wywody? Jak będzie chciał to pomaluje je na różowo z puchem. Co więcej NIC DO TEGO MNIE, TOBIE I INNYM OSOBOM.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    Mam wrażenie, że cechy najstarszych egzemplarzy QV już spadły na tyle, że zaczynają trafiać pod strzechy. Smutne
    Że niby kiedykolwiek był to samochód "elitarny"? No proszę Cię. I tak jak napisał kolega wyżej. Nie Tobie oceniać słuszność tego co chce zrobić właściciel takiego czy innego auta. To taka przypadłość Polaków, że uwielbiają wtykać nos w cudze sprawy:/ Co do samych strzałów wydechu i w ogóle modyfikacji. Niektórzy kupią auto i będą nim jeździć takim jakim fabryka wydała na świat, a inni chcą czegoś więcej. Lepiej czy gorzej to już indywiduwalna sprawa - owszem może się Tobie to podobać lub nie.

    A same strzały, no cóż, mi się to też podoba. Nie jakieś odgłosy jak z kałacha z ogniem i fajerwerkami, ale delikatny strzał przy odpuszczeniu gazu to fajna sprawa. Idealnie robi to, i to fabrycznie, Focus GT. Oglądałem swego czasu dokument pokazujący jak to auto powstawało. To właśnie jednym z ostatnich czynników, które miało odróżnić go od wersji ST były strzały przy odpuszczaniu gazu. Tak rozwiązywali to samym oprogramowaniem (bo wydech już był sportowy w porównaniu do niższych modeli).

    Ze spraw czysto technicznych, to tak jak pisali wyżej, DP, bo kat głównie stopuje cały efekt. No i dalej zapewne pozbycie sie środkowego na rzecz przelotówki. Plus ewentualnie zamiana końcowego na coś bardziej rasowego co przepuści te częstotliwości.
    Ostatnio edytowane przez lookash ; 16-11-2018 o 11:51

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Powodzenia przy przeglądzie z wyciętym katem. I sama jego obecność nie ma takiego wpływu na strzały, jakby co poniektórym chciało się wydawać.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jeśli uważasz że nasze metody 'opiniowania' są takie same to pozwolę się nie zgodzić ale to nie ma wpływu na rozwiązanie problemu kolegi

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Powodzenia przy przeglądzie z wyciętym katem. I sama jego obecność nie ma takiego wpływu na strzały, jakby co poniektórym chciało się wydawać.
    nawet nie koniecznie przegląd , wystarczy ekipa drogówki z analizatorem spalin i mandat albo pożegnanie z dowodem rej.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...-samochod.html

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    A od jakiej ceny zaczyna się samochód "elitarny", na który już nie stać posiadacza średniej krajowej?
    Cena to tylko jedna składowa tego czy dany samochód jest "elitarny". Mimo, iż ceny QVek nowych i starych są wyższe niż wersji standardowych, to nie nazwałbym tego auta jakimś wyjątkowym. A już na pewno nie szedł tak daleko w ocenianiu tego, że nagle się rzucą na to wiejscy tuningowcy. Alfa jest mało popularna w tej "branży" w porównaniu do Opla, BMW itd.

    A co do Twoich słabych uwag na temat strzałów z wydechu to może kwestia tego, iż wrzucasz do jednego wora jakieś kiepskie przeróbki gdzie wydech napieprza jak z karabinu, z tymi, które są fabrycznie w autach typu AMG, Focus GT, Audi S/RS itd.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta 1.4 TB Pop And Bangs - Strzały z wydechu
    Utworzone przez adrian014 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2018, 15:59
  2. [MiTo] Emblemat Quadrifoglio Verde do Mito/Giulietta - różnice?
    Utworzone przez Bartolini_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 18:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory