Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Pasujące felgi na Brembo

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Dlatego zastosowałem Dystanse 8mm
    to Was ja nie rozumiem.
    chodzi nam o to że myliłeś pojęcie ET i coś źle zrozumiałeś odnośnie wystawania.

    wracając do tematu. chciałbym się Ciebie zapytać, o wymiary centrowania w Giulietcie, ile wystaje, ile jest zfazowane, ile masz fazy w centrowaniu na feldze. Martwię się że przy tych 8mm dystansu doprowadziłeś do sytuacji w której centrowanie działa na bardzo małej powierzchni (czy głębokości). Będę zgadywał, taka średnia ze 159 i Giulii - Z piasty centrowanie wystaje na 15mm ale jest faza 2mm, zostaje 13mm; felga ma fazę 3mm, zostaje 10mm. Dołożyłeś dystans 8mm, zostało 2mm wspólnego kontaktu pomiędzy felgą a piastą na centrowaniu. Wg opinii z forum bezpieczne minimum to 5mm. Pytanie czy wymiary są jakie podałem. W 159 było ciut lepiej (chyba 16mm i 1mm fazy, za to w Giulii jest 15mm i aż 3mm fazy, jeśli chodzi o felgi to też różnie, w 159 bodajże 3mm, dało się włożyć dystans powiedzmy do 7mm; w GIulii gorzej, bo przy ori felgach jest faza 7mm, więc nie da się dołożyć ani 1mm)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    mówię nie o tym co Ty rozrobiełś sobie sam na zlecenie znając się na materiałach, ale co ludziska kupują np w necie- nie wiesz co trafisz. uwierz, że ludzka pomysłowość a raczej głupota nie ma granic.
    jeszcze jedno - nie wiem co masz z tyłu w julce ale ja mam wielowahacz
    a co do kątów pracy zawieszenia pozwolisz że przemilczę to co napisałeś.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Dystanse zastosowane sa w przodzie bo tam jest tylko problem i tu mamy klasyczny zawias.
    Co do konta pracy zawieszenia przedniego proszę o wyjaśnienie nie milcz. ( bo tutaj po za zbieżność nic nie ustawiasz)
    Po drugie jeśli dystans mieści się w tolerancji przewidzianej przez producenta nic Twojemu zawiasowi nie grozi (zużycie łożyska podzespołów zawieszenia itp)

    - - - Updated - - -

    Ferzing zrobiony jest na 3 mm felga spokojnie siedzi na osadzeniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dyst.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	156.4 KB
ID:	252816

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Ferzing zrobiony jest na 3 mm felga spokojnie siedzi na osadzeniu.
    Nie znam takiego terminu 'Ferzing', piszesz o grubości dystansu czy pozostałym centrowaniu z felgą?
    pisałeś że masz 8mm dystans - a to mnie zaniepokoiło bo może dawać dość skromne centrowanie (większe obciążeie - mała powierzchnia)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Ferzing - podtocznie pogłębienie otworu np pod śrubę z łbem stożkowym. (szwargot tokarzy)

    Orginale ET na 18 miałem 41 teraz na 17 na zimówkach mam ET43 czyli rozstaw kół został zmieniony o 2mm na stronę. ( w sumie powiększył się o 4 mm)

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    wiadomo, ale pytanie było inne. napisałeś że dołożyłeś 8mm dystansu. to ile Ci zostało centrowania na którym felga się opiera? pytam bo nie znam wymiarów centrowania w Giulietcie (nie mierzyłem bo akurat mam felgi ori i na lato szersze ze 159 więc nie było problemów z dystansami).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Panowie, mam w tej chwili Abartha Punto Evo z silnikiem 200 KM/300Nm (Brembo 305) i nie bardzo rozumiem Wasze problemy. Po pierwsze, rozmiar opon, dystanse i ET kół może stanowić dla Was problem z ubezpieczycielem w razie kolizji - nawet nie z Waszej winy. Najpierw kupcie sobie porządne opony, choćby PS4, albo PS4S jako "dayli", Przejedźcie się na nich na seryjnych felgach, a potem dywagujcie. O ET, szerokościach i średnicach. A jak macie wątpliwości, to proponuję przetestowanie slicków, albo semi w Waszych autach.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Spoko, ;-) dyskutujemy tylko, co najlepiej wejdzie na Brembo i to bez kombinacji. A, że koledzy rozkminiają przy okazji parę problemów, to nawet dobrze. I ja się czegoś z tego wątku dowiedziałem.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiekb Zobacz post
    Panowie, mam w tej chwili Abartha Punto Evo z silnikiem 200 KM/300Nm (Brembo 305) i nie bardzo rozumiem Wasze problemy. Po pierwsze, rozmiar opon, dystanse i ET kół może stanowić dla Was problem z ubezpieczycielem w razie kolizji - nawet nie z Waszej winy. Najpierw kupcie sobie porządne opony, choćby PS4, albo PS4S jako "dayli", Przejedźcie się na nich na seryjnych felgach, a potem dywagujcie. O ET, szerokościach i średnicach. A jak macie wątpliwości, to proponuję przetestowanie slicków, albo semi w Waszych autach.
    nie wiem o co Ci chodzi, nie wiem jakie felgi stosujesz w Abarcie, pewnie ori albo coś polecanego co pasuje? pytanie było o nieoryginalne felgi pasujące na brembo i nie używki - pytający 2 razy dostał felgi które już nie pasowały (bo firmy handlujące sprawdzają tylko rozstaw śrub, otwór centrujący, szerokość i ET, a to nie zapewnia komatybilności z Brembo). Poza tym, w Giulietcie na Brembo są tarcze przód 330mm a tył 278mm, więc coś inaczej niż u Ciebie. jak będziesz miał jakąś radę/rozwiązanie to napisz proszę.

    Nikt tu nie chce zmieniać rozmiaru opon/ET czy innych spraw jako preferowane rozwiązanie - to że można dołożyć dystans do felgi która koliduje z dużym zaciskiem to inna sprawa (wtedy zmienia się ET), ale to też nie problem jeśli robi sie to dobrze (czyli nie jakikolwiek dystans o czym pisałem - trzeba zapewnić te ok 6mm głębokości przylagania powierzchni na centrowaniu). Co do ubezpieczalni czepiających się rozmiaru opon/felg itp - miejskie legendy powtarzasz - oczywiście jeśli jeździsz autem gdzie opony wystają na kilka cm poza błotniki, rozmiar różni się o wiele itp to ktoś może się przyczepić, ale nie w normalnych sytuacjach gdzie zmiana jest minimalna.

    pamiętaj też że jesteś nowy, wchodzisz na forum z 2 postami i w 3 juz tu siejesz wiatr, troche bardziej wyważonym stylem wypadałoby się wypowiadać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Panowie, może jestem nowy, ale to nie znaczy, że sieję wiatr. Sam poszukiwałem alternatywnych felg do mojego auta i niestety d..a zbita. Niestety zaciski Brembo (305) wystają tak, że nawet felga ORI 17" ma 4mm luzu.

    A z problemem ubezpieczalni kolega "alfista" ma jakieś doświadczenie? Ja się grubo tłumaczyłem ze zmiany profilu w innym aucie z 215/60/16 (homologowane) na 225/60/16.
    Ostatnio edytowane przez jasiekb ; 14-12-2018 o 22:19

Podobne wątki

  1. Felgi pod Brembo, pasujące do 156/147/GT.
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-06-2018, 21:34
  2. [Giulietta] felgi 17 na brembo
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory