pytanie było o coś innego. pytający szuka felg zamienników, pewnie najchętnij w ori rozmiarach, więc żadna ubezpieczalnia się nie będzie czepiać.
Brembo wystaje, to każdy wie. Prześwitu ramie felgi do zacisku było ze 3mm z ori felgami w każdym moim aucie na każdych ori felgach przy Brembo. Trzeba kupić felgi które pasuą na Brembo i tyle. To zawęża możliwy wybór felg zamienników (ale coś jest na rynku, i najczęściej we wzorach ładnie pasujących do Alf - bo to chyba głównie pod nie się takie pasujące na Brembo robi), albo zmusza do dołożenia dystansów. Małe dystanse (typu 3mm) można dołożyć bezpiecznie w większości przypadków (bo nie ori felgi mają tylko małą fazkę w otworze centrowania), byle by zostało wystarczająco (>=6mm) centrowania (dlatego innemu koledze pisałem wyżej że możliwe iż przesadził z grubością dystansu bo raczej mu tyle nie zostało). Tłumaczyłeś się ubezpieczalni ze zmiany opon, i co? wytłumaczyłeś i na tym się skończyło? Jeśli tak to nie ma chyba problemu więc po co tu straszyć? W razie czego trzeba kupić przyzwoity dystans i odpowiedniej długości/jakości śruby (na pewno nie wkręcać na ori bo będzie za krótko wchodziła śruba w gwint).
Do Giulii Veloce (330mm tarcza, duże Brembo) też kupiłem nieoryginalne felgi PSW - obecnie mam 18" ori jeszcze ze 159 (z większym ET), ale zmieniam je na nowe/bardziej pasujące stylistycznie (i z mniejszym ET). Są z katalogu właśnie jako zamienniki dedykowane do Giulii, a w opisie wymieniają je jeszce do 159/Giulietty itp. Jutro rano montaż.

W Giulietcie jeżdżę też na felgach ze 159 (szersze o 0.5" niż ori), i jest tip top i nie mam żadnych obaw że ktoś mógłby sie przyczepić. Kupa forumowiczów zakładała felgi np 19" ze 159 TI a niektórzy na sporym dystansie żeby jeszcze ja wystawić bardziej (bo jest miejsce). Więc nie ma co panikować - to są i tak symboliczne zmiany - nikt tu nie proponuje wystawiania koła poza błotnik.