Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z nieodbijającymi kierunkowskazami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie Problem z nieodbijającymi kierunkowskazami

    Mam pytanie. W mojej świeżozakupionej MiTo jest problem z nieodbijającymi po skręcie kierunkowskazami. Nie wracają niezależnie czy włączę sygnalizację w prawo, czy w lewo.
    Czy wymiana przełącznika zespolonego to jedyny ratunek, czy da się tam coś pogrzebać, żeby to zregenerować?

    Temat z opisem demontażu i montażu znalazłem, więc myślę, że to do ogarnięcia.

    Ewentualnie jeśli tylko wymiana, to czy kupując przełącznik na coś trzeba zwrócić uwagę, poza tym, czy ma być z tempomatem, czy bez?
    O co chodzi z tym, że niektórzy sprzedający na Allegro wystawiają z taśmą do poduszki, a inni bez?
    Czy da się przed montażem sprawdzić czy nowokupiony przełącznik odbija, żeby nie narobić się po to tylko, żeby przekonać się, że ten też nie działa?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    miałem ten problem w mito, ale tylko w jedna stronę, naprawa polegała na rozebraniu mechanizmu i założeniu sprężynki, przy rozbieraniu uważaj bo ta sprężynka jest baaaardzo mała,
    tu znajdziesz problem
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post2094258

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc. Rozumiem, że te sprężynki powinny być gdzieś w srodku. Przełącznik zespolony jest jakoś rozbieralny, rozkręca się go? Jakieś zatrzaski? I jeszcze jedno pytanie, czy problemy z tymi kierunkowskazami mogą być spowodowane jakimś błędem podczas demontażu i montażu poduszki powietrznej?

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    sprężynki zobaczysz dopiero w środku po rozebraniu wszystkiego, obudowa przełącznika zespolonego złożona jest na zatrzaski i jest to zamknięta puszka poduszka jest zamontowana w kierownicy a przełącznik pod nią

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki. Czyli raczej demontaż poduszki nie mógł spowodować tej usterki. Pytanie wzięło się stąd, że na spodzie obudowy kierownicy widać ślady demontażu poduszki.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie wiem jak w Mito, ale w GIulietcie kilka razy wymieniałem przełącznik (dokładanie tempomatu). raz mi się zdarzyło że nie trafiłem tym dzyndzelkiem do odbijania w inny element, po zmontowaniu wyszło że nie odbija. Trzeba było jeszcze raz rozbierać i złożyć to dobrze. świerzo kupiona? ktoś tam grzebał? jeśli tak to czemu?

    w razie czego nie potrzebujesz taśmy - masz swoją.

    Jeśli nie masz teraz tempomatu, to można dołożyć (dołożyłem w swojej Giulietcie i 3 innych kolegów z forum), choc w niektórych Mito czytałem (tym wątkiem posiłkowałem się do montażu tempomatu w Giulietcie) że trzeba pociągnąć dodatkowy kabelek (w GIuliettach z różnych roczników nie trzeba było nigdy, przynajmniej ja się nie spotkałem). są i o tym wątki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Niestety nie wiem dlaczego było grzebane. Odkryłem to dopiero jak zacząłem rozgryzać sprawę kierunkowskazów i demontażu poduszki. Może ktoś to próbował bezskutecznie naprawiać? Wątek o tempomacie czytałem i trochę się boję, że akurat u mnie nie da się tak bezproblemowo podłączyć, a przełącznik zespolony z tempomatem jest sporo droższy i zostanę z nim potem jak Himilsbach z angielskim. Zresztą poprzedni samochód miałem z tempomatem i bardzo sporadycznie z niego korzystałem. Fajny bajer, ale nie jest dla mnie niezbędny.

    W każdym razie dzięki za sugestie. Może jak dostanę okazyjnie taki przełącznik to zaryzykuję. I tak pewnie będę to robił dopiero na wiosnę, może pojawi sie do tego czasu coś ciekawego.

    Czyli da się to jednak źle złożyć. Ciekawe, czy jeśli jest źle złożone, to czy dojdę jak powinno być dobrze.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 11-12-2018 o 22:29

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał z_mazur Zobacz post
    Wątek o tempomacie czytałem i trochę się boję, że akurat u mnie nie da się tak bezproblemowo podłączyć, a przełącznik zespolony z tempomatem jest sporo droższy i zostanę z nim potem jak Himilsbach z angielskim.
    jak będziesz rozbierał to, sprawdź wg instrukcji z wątku o dokładaniu tempomatu czy masz wiązki podciągnięte (a nawet jeśli nie to od razu podciągnij sobie?). to chyba był dosłownie jeden kabelek (pin 6 w którejś wtyczce, nie pamietam bo czytałem to raz ok 4 lata temu)

    Cytat Napisał z_mazur Zobacz post
    Czyli da się to jednak źle złożyć. Ciekawe, czy jeśli jest źle złożone, to czy dojdę jak powinno być dobrze.
    ja pisałem na podstawie GIulietty, nie potwierdze jeśli chodzi o Mito, ale tam tak się dało złożyć. to było widać ale nie przyglądnąłem się temu podczas montażu. Nie pamietam już co dokładnie na co wchodziło, czy to był element zwijacza który musiał trafić w element ruchomy/obrotowy w manetkach - coś takiego. aha, tylko zwijaczem nie kręć jak szalony - tak jak zdejmujesz, tak zakładaj - żebyś go nie przekręcił np o 1 obrót bo po założeniu na kolumnę potem zrobisz mocny skręt i zerwiesz taśmy (ciekawe czy byłoby ryzyko wystrzału poduszek).
    Całą robotę rób na odłączonym aku, nie ma co ryzykować z poduszkami (choćby żeby nie zostały Ci błędy w kompach)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę powiem, że byłem w warsztacie specjalizującym się w samochodach koncernu FIATa (nie ASO) i opadły mi ręce. Naprawa to koszt 1000 zł. Przełącznik 800 (to już po małym upuście) i robocizns 200 zł. Mimo, że to nie ASO, to wymiana na używkę nie wchodzi w grę, bo ich zdaniem, taśma poduszki może być źle skręcona i oni nie biorą za to odpowiedzialności. Na moja sugestię, że mogą przełożyć moją taśmę, prychnięcie, że przełącznik razem z taśmą stanowią jedną część (co oczywiście jest bzdurą, wystarczy spojrzeć na zdjęcie części). A sugestia, żeby w ogóle przełącznik rozłożyć i spróbować naprawić, w ogóle nie wchodzi w grę, bo to scalona całość.
    To jest przykład na to co jest złego we współczesnej motoryzacji.
    Kawałek wyrobionego plastiku lub zerwana sprężynka, to rzecz nie do przeskoczenia dla serwisowego mechanika i konieczność skasowania klienta na 1000 zl.
    Na razie zakupiłem na Allegro przełącznik za 35 zł z przesyłką. Z kumplem w garażu ogarniemy to jak zrobi się cieplej za parę złotych. Mógłbym zapłacić w warsztacie te 200 zł za robociznę (to akurat uczciwa cena), ale skoro mają takie podejście, to ja dziękuję.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    200zl to uczciwa cena? to max na godzine robota (przynajmniej w giulietcie, ale w mito pewnie podobnie) dla jednej osoby. z tego co zaobserwowalem moj mechanik bierze ok 80zl brutto/h.

    moze nie robili przy tym jeszcze w mito i dali duza gorke na ewentualne niespodzianki?

Podobne wątki

  1. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez sieracki w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 19:32
  2. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez kamil22297 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 11:59
  3. Problem z Kierunkowskazami 156 2.0ts
    Utworzone przez skowi9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 11:52
  4. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez alli33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 19:27
  5. [146] Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory