Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Temat: Nie udało mi się zmusić ECU silnika do wyrzucenia jakiegokolwiek błędu. O co chodzi?

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - inne ECU kupowane od Ko-CAR, po rozebraniu nie miało żadnego śladu ingerencji w środek ECU.
    LOL, przecież to ECU na taśmie się trzyma. Od razu widać, że otwierane, ma te bolce poodginane i slady podwazania w niektorych miejscach. Na moim nie ma śladów odginania, podważania, czy jakiego innego kombinowania.

    UPDATE: w desperacji odstawiłem dzisiaj auto do ASO AR, bo mialem termin wcześniej umówiony. Rozmawiałem z doradcą serwisowym. Zdziwil mnie mówiąc, że to co mi w ASO fiata powiedzieli, ze jest uaktualnienie do ABS, to jednak jest uaktualnienie softu do ECU silnika. Maja wgrać to uaktualnienie, a co do wykasowania tablicy błędów był sceptyczny.

    Załączam wydruk, ktory dostałem kiedys w aso fiata, co mial byc do ABS, a chyba jest jednak to sterownika silnika. Ktos się w tym orientuje?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3059.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	253474

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - status mówi że aktualne oprogramowanie w samochodzie jest wersji 06, a dostępne oprogramowanie jest wersji 019.
    - dlatego status jest Nieaktualny.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    UPDATE: Jednak uaktualnienie było tylko do sterownika ABS, wgrali. Doradca serwisowy nie chciał nic słyszeć o wywoływaniu DTC. Nie znaleźli żadnej usterki. W teście drogowym nie uświadczyli awarii. Chcą żebym odebrał auto i wrócił jeżeli się awaria powtórzy.

    Fajnie by było, gdyby ktoś sprawdził wywołanie błędu po odpięciu czujnika w giuliettcie z ECU 8GMF (magnetti marelli).

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Ktoś w ASO postanowił wykonać jeszcze jeden test drogowy zanim mi oddali auto, i uświadczyli awarie, z tą różnicą, że check engine się pojawił i był błąd pozycji przepustnicy: P1120.

    Odebrałem samochód i postanowiłem przeprowadzić test odpięcia czujnika. Pojawia się błąd od razu! Nie potrafili mi powiedzieć dlaczego teraz pojawiają się błędy, a wcześniej nie. Sprawdziłem parametry ECU silnika w mes i nie widzę żadnych zmian, które by świadczyły o programowaniu. Wersja softu, przebieg, liczba programowań -- wszytko jak było. Są za to ślady w module ABS, tam niektóre parametry się zresetowały, jak na przykład czas działania. Jeszcze będę do nich dzwonić, bo to nie ma sensu, żeby uaktualnienie ABS odblokowało błędy w ECU silnika. Samo podłączenie Wi Techa 2.0 też nie powinno nić zmienić, bo juz go miałem podłączanego w ASO fiata.

    Co do błędu P1120, ma to sens, że to była przyczyna od samego początku, tylko ecu blokował ten błąd z jakiegoś powodu. Problem z przepustnicą powoduje wejście w tryb awaryjny i w logach widziałem, że awaria prawie zawsze była poprzedzona otwarciem przepustnicy na ponad 80 stopni, a w dokumentacji jest, że otwiera się na max 80 stopni. Około 20-30% wyjść poza 80 stopni konczyło się wejściem w tryb awaryjny.
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 05-01-2019 o 15:45

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - to teraz jeszcze bardziej zagadkowa sprawa, ECU blokowane przez ABS i przepustnicę.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    to teraz jeszcze bardziej zagadkowa sprawa, ECU blokowane przez ABS i przepustnicę.
    Nie przez przepustnice. Problem z przepustnicą powodował wchodzenie w tryb awaryjny, a ecu nie pokazywał błędu.

    Nie wiem co blokowało pokazywanie błędów i jak to w ASO naprawili. Może zrobili coś w ASO oprócz uaktualnienia ABS. Problem z ASO jest troche taki, że się rozmawia z diagnostą za pośrednictwem doradcy serwisowego, a to może być głuchy telefon.

Podobne wątki

  1. Za niska temperatura pracy silnika a brak błędu?
    Utworzone przez Catundra w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 17:59
  2. [159] 1,9 jtdm chodzi jak traktor - problem silnika
    Utworzone przez dareeq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 13:49
  3. Porada dotycząca błędu Silnika - FiatECUScan
    Utworzone przez ANDRZEJS72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory