Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Rozrusznik nie reaguje

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie Rozrusznik nie reaguje

    Witajcie,
    Sprawa wygląda tak, żona miciakiem jeździ od marca, a jakoś w lipcu problem z rozruchem pojawił się po raz pierwszy. Po krótkiej podrózy ok 5km w mocnej ulewie, po zgaszeniu silnika, rozrusznik nie startuje.
    Nie przygasają kontrolki nic nie pyka, jak by nie było sygnału ze stacyjki. Po kilku godzinnym postoju, silnik odpala normalnie. Myślę woda z ulewy, sprawdziłem podszybie, oczywiście zatkane i wiązka się kąpała - wyczyściłem, problem nie powrócił....aż do listopada. Przy niewielkim deszczu - tym razem ja jadąc - oczywiście nie do domu, tylko do sklepu - mito pod sklepem nie odpaliło - ta sama historia, jak poprzednio.
    Tym razem, mając jakieś klucze w zapasie, od razu sprawdziłem masę - była ok, miałem akurat w bagażniku kable rozruchowe, to zrobiłem dodatkową masę od silnika do accu. Bez zmian. Po pozostawieniu smaochodu na parę godzin, odpalił jak nigdy nic.....
    Wczoraj - wilgoć, bez deszczu, lekki mrozik, żona wraca z pracy miciakiem, przy parkowaniu chciała jeszcze poprawić, a tu zonk, nie odpala..... Myślę, ostygnie i będzie ok, a tu nic, nie odpala, nawet na następny dzień NIE KRĘCI, kontrolki nie przygasają, nie słychać cykania przekaźników nic.
    Profilaktyczny pomiar napięcia na accu - 12,3. Zacząłem mieszać przekaźnikami, niestety nie mając opisu, zacząłem zamieniać przekaźniki miejscami (te same typy), po każdej zamianie próba startu. Przy którejś zamianie rozrusznik zakręcił, silnik odpalił. Myślę, pewnie przekaźnik trafiony (myślę, może jak nie puszcza przekaźnik, to ecu nie puszcza sygnału na rozrusznik, coś tam może alfa wymyśliła).... Zamieniam przekaźniki spowrotem, samochód pali, wyjmuję przekaźniki - samochód PALI.
    No i teraz pytanie - czy ktoś z WAS ma może opis przekaźników w miciaku, ew CO to może być?? Albo przy mieszaniu przekaźnikami poruszałem jakimś niekontaktem, albo poprostu przekaźnik się odblokował - tylko teraz nie wiem KTÓRY, i czy w ogóle przekaźnik czy coś obok....
    Po tej operacji miciak pali za każdym razem bez zająkinięcia...
    Jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGrab3 Zobacz post
    myślę, może jak nie puszcza przekaźnik, to ecu nie puszcza sygnału na rozrusznik, coś tam może alfa wymyśliła
    Prąd na rozrusznik powinien iść przez przekaźnik na sygnał ze stacyjki. Ecu tez dostaje sygnał ze stacyjki, ale nie kontroluje rozrusznika. Numer przekaźnika to T20.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, sprawdzę!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Podobnie sprawa wygląda, jak immobilizer "nie zagada". Miałem tak już ze 2-3 razy. Po wyjęciu kluczyka i ponownym włożeniu auto pali bez problemu.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jak immo nie zagada, to nie powinna się kontrolka zapalić? W każdym samochodzie nowożytnym taką kontrolke miałem.
    Tutaj jest tak, ze żeby spróbować włączyć rozrusznik jeszcze raz, to i tak trzeba wyjąć kluczyk, ale to nic nie daje.
    Na razie samochód pali....

    Wysłane z poczty

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Niestety przekaźnik t20 to nie jest, bo w tym miejscu nie mam przekaźnika. Jest pusty port, bez blaszek. Tak więc to inny. Czy macie może pełną rozpiske przekaźników?

    Wysłane z poczty

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Punkt masowy (kabel) pod akumulatorem sprawdzałeś?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    Niestety przekaźnik t20 to nie jest, bo w tym miejscu nie mam przekaźnika.
    Dziwne. Jakie miejsce masz na myśli? Przekaźnik powinien być w skrzynce bezpieczników pod maską. Schemat jest wyciśnięty na spodzie pokrywy tej skrzynki.

    PS. Opieram się na dokumencie oznaczonym 145 - MiTO (MiTo 1.4 Turbo Multiair), może masz model poliftowy i to sie zmienilo, ale T20 występuje tez w mojej G. Tę dokumentacje znalazłem gdzieś tu na forum, ale nie pamietam, w którym wątku. Miała chyba być do G, a okazała się być do MiTo. Nie widzę rozpiski przekaźników, to co mam to zbiór strzępów.
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 27-12-2018 o 12:50

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Na schemacie jest t20, ale w tym miejscu fizycznie nie mam przekaźnika, jest tylko miejsce, z dziurami, ale bez stykow.
    A silnik to tjet, może tam coś było inaczej.
    Jak dla mnie instrukcja do mito w tym temacie to porażka, opisali same bezpieczniki, żaden przekaźnik ich nie interesował.
    Szukałem też opisu do punto, ale tam jest inna skrzynka.

    Wysłane z poczty

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Przejzalem rożne werjse dokumentacji dla julki, i widzę, że przekaźniki występują tylko dla wersji z sys. stop&start. Wersję z tym systemem mają T20 i T17 (T17 kontrolowany przez system s&s). Wersje bez tego systemu nie mają przekaźników wcale. Sygnał z body ecu idzie do rozrusznika. Fragment z dokumentacji dla G qv:

    The Body Computer M001 - connector A - receives a direct power supply from the battery through the line protected by maxi fuse F01 of the engine compartment control unit B001.
    Pin 11 of connector G of M001 provides the Body Computer with a reference earth.

    The ignition switch H001 is supplied by the engine compartment junction unit B001 via the line protected by fuse F03.

    In the MAR-ON position, many protected "ignition-operated" circuits and services are supplied ("INT" and "15/54" lines): the ignition-operated signal "15/54" is sent to the engine compartment junction unit B001, whilst the "INT" signal is sent to the Body Computer M001, to pin 2 of connector G.

    The ignition-operated signal "INT/A", however, is sent to the Body Computer M001 at pin 9 of connector G.

    Rotating the ignition key of the switch H001 to the extreme position (AVV) - pin 50 - the electromagnet winding for the starter A020 is supplied, pin 50.
    Pin 30 of A020 - connector A - i.e. the actual motor, receives a power supply with the voltage coming directly from the battery through the junction box B099. The direct current produced by the alternator A010 (pin B+), connector B, is sent to the battery A001, passing through the motor A020.
    Jak widac, nie ma przekaznikow, za to w obwodzie uczestniczą dwa bezpieczniki: F01 i F03.
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 28-12-2018 o 11:06

Podobne wątki

  1. [159] Alfa nie reaguje
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-05-2021, 20:47
  2. Słabo reaguje na gaz
    Utworzone przez benek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 10:45
  3. [159] nie pali...nie reaguje
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 11:02
  4. Nie reaguje na pilo
    Utworzone przez Power147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 08:58
  5. [166] [166]wskazówka prędkościomierza nie reaguje
    Utworzone przez bogusch13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory