Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Wskaźnik poziomu płynu spryskiwacza.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No i tu popełniasz błąd. Tak myślałem, że kombinujesz na manualu zamiast dać automat. Potem ludzie narzekają że nie grzeje, albo za głośno, szyby parują. Jak to ma działać w manualu? Od tego jest automat.
    Dla mnie szybkie dobijanie do zadanej temperatury to akurat zaleta. Jak zmieniam temp z jakiegoś powodu to chcę ją mieś jak najszybciej a nie za godzinę.
    Wentylator trochę głośny fakt ale wystarczy się przejechać subaru żeby ten zaakceptować

    Miałem 8 Alf. Wiele modeli i nauczyłem się 3 rzeczy. Włączyć auto nie dotykać. W 156 żeby nie wiem co robić to i tak klima żyje własnym życiem W 159 najlepsza i najwydajniejsza klima ever
    Zle mnie zrozumiales.Uzywam manualu bo nie jestem zadowolony z trybu Auto.Przez caly okres eksploatacji V50 czy wczesniej A4 mialem ustawiony tryb Auto i zapominalem o sprawie .Tutaj sie nie da niestety...

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Miałem 8 Alf. Wiele modeli i nauczyłem się 3 rzeczy. Włączyć auto nie dotykać. W 156 żeby nie wiem co robić to i tak klima żyje własnym życiem W 159 najlepsza i najwydajniejsza klima ever
    Też uważam, że klima w 159 jest super.
    A co do Julki, to maksymalne obroty wentylatora w zimę skutkują tylko i wyłącznie wydłużeniem nagrzewania silnika.
    Nie ma opcji, trzeba go ręcznie na jakiś czas zdusić, aż silnik osiągnie chociaż połowę temperatury pracy.
    Do tego "zimowe" obroty wentylatora w trybie auto nawet po nagrzaniu wnętrza są stosunkowo wysokie, przez co jest głośno.
    Jak dla mnie klimatyzacja w Julce jest bardzo niekomfortowa i głośna.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Dla mnie jest to skumulowanie sie 3 problemow:
    1.Wysoka glosnosc wentylatora;
    2.Brak mozliwosci predefiniowania maksymalnych obrotow wentylatora
    3.Zbyt gwaltowny przebieg procesu dochodzenia do ustalonej temperatury-zaczynajacy sie od razu od maksymalnych obrotow.
    4.Takim bonusem[byc moze tylko w moim egzemplarzu] jest zwloka w odszranianiu szyby -co jest irytujace.

    W przytaczanym V50 klima najpierw lagodnie zaczyna pracowac a dopiero gdy temeratura osiagnie jakis akceptowalny poziom zaczyna sie praca na wysokich obrotach .No i mozna ustawic maksymalne obroty.O glosnosci pracy wentylatora nie wspominam bo wiadomo ze jest duzo nizsza.
    Ja uzywam trybu Auto tylko przy dluzszej podrozy gdy temeratura jest juz ustabilizowana.W codziennym dojezdzaniu do pracy mam jednak ustawione stale obroty wentylatora na poziomie 5 bo niestety wieksze obroty nie sa dla mnie akceptowalne.
    można wiele zarzucić automatycznej ale akurat funkcja odmrażania to chyba działa w tym aucie lepiej niż klimatyzacja latem . Po włączeniu chwilę (2-3 min) chodzi na minimalnych obrotach a potem dosc szybko rosną obroty co sprawia ze przednia szyba bardzo szybko zaczyna puszczać z lodu- nawet nie ma sensu drapać bo wcale nie będzie szybciej a tylko szyba ucierpi - jak podgrzeje szybę to potem już fajnie reszta schodzi ściągaczką. Tak że do odmrażania to funkcja jest super ale po odmrozeniu szyby przedniej trzeba przejsc na manual bo tak to przy mrozach nigdy by się silnik nie zagrzał w jeździe miejskiej. Wystarczy większy nawiew dać przy mrozach i wskazówka potrafi polecieć w dół
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 14-01-2019 o 11:02

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Dla mnie jest to skumulowanie sie 3 problemow:
    1.Wysoka glosnosc wentylatora;
    2.Brak mozliwosci predefiniowania maksymalnych obrotow wentylatora
    3.Zbyt gwaltowny przebieg procesu dochodzenia do ustalonej temperatury-zaczynajacy sie od razu od maksymalnych obrotow.
    4.Takim bonusem[byc moze tylko w moim egzemplarzu] jest zwloka w odszranianiu szyby -co jest irytujace.

    W przytaczanym V50 klima najpierw lagodnie zaczyna pracowac a dopiero gdy temeratura osiagnie jakis akceptowalny poziom zaczyna sie praca na wysokich obrotach .No i mozna ustawic maksymalne obroty.O glosnosci pracy wentylatora nie wspominam bo wiadomo ze jest duzo nizsza.
    Ja uzywam trybu Auto tylko przy dluzszej podrozy gdy temeratura jest juz ustabilizowana.W codziennym dojezdzaniu do pracy mam jednak ustawione stale obroty wentylatora na poziomie 5 bo niestety wieksze obroty nie sa dla mnie akceptowalne.
    Ok. Co do tych maks obrotów. Ale u mnie jak jest zimno i dopóki płyn czy silnik się nie rozgrzeje do jakiejś tam temperatury, to wentylator nie startuje od razu na maksa. Najpierw w zasadzie w ogóle nie kręci, a potem dość szybko, stopniowo się rozkręca. może masz coś skopane? Nawet początkowo się zastanawiałem czy u mnie wszystko ok, bo ustawiłem automat, a tu cisza, nic się nie dzieje. Dopiro po jakimś kilometrze zaczęło się to rozkrecac.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 14-01-2019 o 13:11

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    . Tak że do odmrażania to funkcja jest super ale po odmrozeniu szyby przedniej trzeba przejsc na manual bo tak to przy mrozach nigdy by się silnik nie zagrzał w jeździe miejskiej. Wystarczy większy nawiew dać przy mrozach i wskazówka potrafi polecieć w dół
    Może zle napisalem-bardziej chodzi mi o usuniecie pary z auta.Rano zaczynam jazdę,po przejechanych kilkuset metrach osiada para na szybie przedniej i muszę stanąc bo nic się nie dzieje po wlączeniu nawiewu...Jakoś w innych automatach po wlączeniu nawiewu na przednia szybę dziala on od razu co powoduje że wlaściwie problemu nie ma.A co do tego przejścia na manual-własnie dobra klimatyzacja tego nie potrzebuje bo praca nawiewu jest podobna do wykresu paraboli gdzie najwyższy punkt obrotów nie jest wtedy gdy temperatura płynu jest blisko minimalnej jak w Julce tylko duużo wyżej i po osiągnięciu zadanej temperatury obroty są minimalne a nie tak jak u mnie na 4-5 biegu...

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    jak paruje to trzeba mu z palca dać większy nawiew a potem zmniejszyć jak zejdzie . Jakby od razu był duży nawiew to tak jak już było pisane będzie problem z szybkim zagrzaniem silnika . Ja daje rano na 16 stopni w półautomacie , nawiew tylko na szybe , 2 kreski wentyla i nie paruje ani tez nie przeszkadza za bardzo w nagrzewaniu silnika. Filtr zmieniam co 6 mieś bo szybko się zapycha a nie jest to tez bez znaczenia jeśli chodzi o parowanie

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Może masz zawilgocony samochód? Praktycznie nigdy nie miałem problemów z parowaniem szyb w automacie oprócz 146 gdzie szyba była źle wymieniona i pod nogami w deszcz miałem jezioro.

    Na początku wentylator chodzi na minimum a potem się powoli rozkręca. W zasadzie pary nie ma nigdy.

    Masz wszystkie nawiewy otwarte?
    Może w bagażniku masz zatkane wyloty? Często ludzie wożą jakieś szmaty czy coś co zatyka kanały wentylacyjne i trzyma wilgoć.

    Ja nic nie kombinuję Cały czas mam ustawione ok 20-21. Jak szyba przymarznie to tryb na szybę daję. I jest git
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Może masz zawilgocony samochód? Praktycznie nigdy nie miałem problemów z parowaniem szyb w automacie oprócz 146 gdzie szyba była źle wymieniona i pod nogami w deszcz miałem jezioro.

    Na początku wentylator chodzi na minimum a potem się powoli rozkręca. W zasadzie pary nie ma nigdy.

    Masz wszystkie nawiewy otwarte?
    Może w bagażniku masz zatkane wyloty? Często ludzie wożą jakieś szmaty czy coś co zatyka kanały wentylacyjne i trzyma wilgoć.

    Ja nic nie kombinuję Cały czas mam ustawione ok 20-21. Jak szyba przymarznie to tryb na szybę daję. I jest git
    Nie-po prostu to pokłosie krótkich przebiegów na ktorych mokre dywaniki nie zdązą się wysuszyć.Poza tym w okresie zimowym samo wejscie do zimnego auta powoduje osiadanie pary na szybie.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    1. Wymień filtr klimatyzacji.
    2. Otwórz nawiewy, zwłaszcza ten na konsoli przy szybie.
    3. Po odpaleniu auta włącz klimatyzację w tryb auto.
    4. Gdy silnik podgrzeje się, to włącz odparowanie szyby (przycisk pomiędzy 2 i 3 regulatorem temperatury/ klimy).
    5. Osusz auto (ciepły garaż i uchylne szyby na noc, a latem zostaw z otwartymi, uchylonymi szybami).
    Cudów nie ma.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    W Julce faktycznie w trybie auto wentylator zbyt szybko się rozkręca. Startuje on co prawda z jednej czy dwóch kresek, ale po jakiejś minucie jest już z 7 kresek. W związku z tym zima robię tak. Zupełnie zimny silnik po nocy odpalam przy wyłączone j całkowicie klimie. Włączam układ po ok 3 min jazdy, w tym czasie przednia szyba zaczyna delikatnie parowac, no to ręcznie ustawiam nadmuch na nią, prędkość wentylatora na 2 kreski, temperatura 22-23. Jak temperatura silnika wzrośnie pow 50, to stopniowo zwiększam prędkość wentylatora. Jak osiągnie 90 stopni, to dopiero daje prędkość na wyżej niż 4. W ten sposób silnik bardzo szybko się nagrzewa. Potem zamykam sobie nadmuch na szybę, otwieram nadmuch na nogi i na kabinę, na prędkości 5 kresek temperatura wewnątrz zostanie szybko osiagnieta. Potem daje na auto i jest wtedy ciepło, nic nie paruje i tak dalej. Zimą używam dywaników gumowych.

Podobne wątki

  1. zbiornik płynu spryskiwacza
    Utworzone przez sothis w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 20:15
  2. Zaciął się wskaźnik poziomu LPG...
    Utworzone przez kelpin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 10:23
  3. Wskaźnik poziomu paliwa
    Utworzone przez macmac w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 22:03
  4. wskaźnik poziomu oleju
    Utworzone przez ziomster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory