Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Giulietta Veloce 2016 1.8 TBi - 26k wymiana sprzęgieł z 8000 - diagnoza serwisu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie Giulietta Veloce 2016 1.8 TBi - 26k wymiana sprzęgieł z 8000 - diagnoza serwisu

    Szanowni, ciąg dalszy problemów z moją Veloce, które przedłożona gwarancja skończyła się 04.01.19.

    Na wiosnę przy którejś z rzędu wizycie w carserwisie zgłaszałem dzwne odgłosy od strony lewego przedniego koła takie metaliczne dzwięki nasilające się, wtedy auto było na gwaracji stwierdzono, że to jakaś osłona od strony tarczy hamulcowej dokręcili w 10 minut i niby było ok, już tego nie słysząłem, ale zgłaszałem im, że silnik podczas pracy wydaję takie dziwne dziwieki, jakby dwumas lub sprzegła, pracy silnika towarzyszyły dzwięki takie nieregularne metaliczne takie przęczenie jak niby ta osłona, auto wtedy miało około 15k.

    Dodam, ze jeżdę spokojnie, żadnego upalania i głównie na neutralu.

    byłem w ASO, bo mam blisko i okazało się że ten dzwięk metaliczny jaky jakaś osłona się odkręciła i rezonawała to nie osłona tylko sprzęgła do wymiany za 8000 brutto z robocizną - dostąłem kosztorys. Twierdzą, ze to słychać od spodu dobrze. W aucie to słysze podczas ruszania takze do około 1,5 tys obrotów później jest cicho. Dziś jak już wiem że to niby sprzęgła to wydaje mi się, że czasem coś delikatnie szarpnie na 2 biegu.

    około rok temu na gwaracji zgłaszałem że skrzynia potrafi nie zmienić z 1 na 2 na zimnym tylko ciągnie na 1 dość długo tak do 3 tys obrotów i jak się odpuści gaz to wtedy dopiero zmienia bieg na 2, powiedzieli że widocznie oprogramowanie tak steruje skrzynią.

    miałem ze 2 przypadki ze nie chciała wrzucić 3 tylko ciąglneła na 2 ale później to ustało, w ASO kazali obserwować.

    i tak dziś dowiedziałem się ze 8k jest do załacenia.

    to możliwe że sprzegła się rozsypały po 15-25 tys, te odgłosy mam jak pisałem o rużnym nasileniu od jakiegoś czasu, teraz od około 500 kilometrów są bardzo słyszalne, takie jakby metaliczne brzęczenie z szorowaniem ustaje powyżej 1,5 tys obrotów po ruszeniu i jest na postoju.

    Mieliście taki przypadek? Coś mozecie mi doradzić?

    Jutro będę dzwonił Alfy na infolinię, nie wiem jak temat ugryźć moze bym dostął jakąś obniżkę, partycypację dealera lub cos podobnego.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Współczuję.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Jutro będę dzwonił Alfy na infolinię, nie wiem jak temat ugryźć moze bym dostął jakąś obniżkę, partycypację dealera lub cos podobnego.
    Masz potwierdzenia na papierze z poprzednich wizyt z podobnymi zgłoszeniami? Jeśli tak to ja bym cisnął o maksymalną partycypację w kosztach bo nie wyszło to nagle a było zgłaszane wcześniej tyle że z niepoprawnymi diagnozami.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Masz potwierdzenia na papierze z poprzednich wizyt z podobnymi zgłoszeniami? Jeśli tak to ja bym cisnął o maksymalną partycypację w kosztach bo nie wyszło to nagle a było zgłaszane wcześniej tyle że z niepoprawnymi diagnozami.
    Większość mam, nie mam chyba tej brzęczącej osłony na papierze.

    - - - Updated - - -

    Z najnowszych wieści, przejechałem do domu 30 km i zgasiłem auto, już się nie dało wrzucić żadnego biegu info na desce nie można wybrać biegu, komputer odłączył tryb dynamic i all weather, na drive działa tylko 2 bieg, który od razu jest włączony, czyli jedzie tylko do przodu

    Na desce pojawił się symbol koła zębatego w kolorze czerwonym i info sprawdź przekładnię.

    - - - Updated - - -

    Chyba już nigdy nie kupię Alfy (to moja pierwsza i raczej ostatnia), stety lub niestety mamy też 11 letniego Scirocco 2.0 tsi z dsg 137k przebiegu w dsg sprzegła są ok jeszcze od nowości, poczekamy do 150k podobno wtedy zaczynają sie problemy, ale nie przy 20-30k jak w nowej Alfie.
    Ostatnio edytowane przez Arturro_ ; 30-01-2019 o 22:01

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zgłoś do FCA
    opisz jak to tu zrobiłeś i naprawią bez kłopotu w ramach gw.
    TCT to chyba najlepsza dwusprzegłówka na rynku- po prostu pech i tyle.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    zgłoś do FCA
    opisz jak to tu zrobiłeś i naprawią bez kłopotu w ramach gw.
    TCT to chyba najlepsza dwusprzegłówka na rynku- po prostu pech i tyle.
    Właśnie to opisałem i wysłałem na mail, z którego dostałem przedłużenie gwarancji od pana Mirosława Pietraszko
    customercare.poland@fcagroup.com

    Wysłałem też kosztorys z ASO z dziś na 8k.

    Myślisz, ze mam obsmarować na FB bo reakcja na mój mail może zająć bardzo długo bez pisanie na FB?

    Oby tak było, ze naprawią w ramach gwarancji która niestety się skończyła.

    Dzięki za info.

    - - - Updated - - -

    Narazie auto mam uziemione w garażu, AR game over

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dzwoń na infolinie FCA - nie FCA poland bo tu cie spuszczą na szczaw.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dzwoń na infolinię- infolinia jest w Turynie- pisanie na konkretny adres mailowy może być kłopotem z racji wielu konsultantów i sporej rotacji. od osoby z którą będziesz rozmawiał dostaniesz mail-a na który zapewne wszystko opiszesz.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Dzięki, a w jakim języku pisałeś wystarczy po angielsku?
    Tak po angielsku.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    dzwoń na infolinię- infolinia jest w Turynie- pisanie na konkretny adres mailowy może być kłopotem z racji wielu konsultantów i sporej rotacji. od osoby z którą będziesz rozmawiał dostaniesz mail-a na który zapewne wszystko opiszesz.
    To prawda. Jednak szczerze mówiąc przynajmniej w moim przypadku kontakt telefoniczny był jak rzucenie kamienia w studnie. Dopiero maile sprawiły, że ktoś w Włoszech realnie zainteresował się tematem.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Panowie, dzięki za podpowiedzi, dzwoniłem do Turynu i wysłąłem na podany przez Kolegę mail.

    Wczoraj dostałem info z Pilski ze serwis w którym ostatnio byłem ma się ze mną kontaktować zbadać sprawę i załatwić

    Ciekawe co to znaczy załatwić, naprawić a moją kase

    Niestety ale od wczoraj nikt się nie kontaktował, zejdzie się - w alfie im sie nie spieszy, to nie ich samochód stoi uszkodzony

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory