Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Giulietta Veloce 2016 1.8 TBi - 26k wymiana sprzęgieł z 8000 - diagnoza serwisu

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Fakt ignorowali dziwne odgłosy, wibracje i problemy z 1 biegiem na zimnym oraz sporadyczne z 2, nie chciała zmienic na 3 tylko ciągneła, na 1 biegu jest tak zawsze na zimnym (znaczy było przed awarią, teraz nie jeździ), ze ciągnie na jedynce dopóki nie odpuścisz gazu, spokojnie ciągnie do 3 tys. obr i nie wrzuca dwójki, też tak macie? mi powiedziano, ze ten typ tak ma, ze to elektronika nie pozwala na zimnym na wrzucenie wcześniej dwójki

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Będę walczył o naprawę za friko, bo ja jeżdżę spokojnie, a dziwne dzwięki zgłaszałem dawno, skrzynia się rozpadła albo z winy problemów jakościowych albo ktoś jej pomógł podczas testów drogowych jak była w serwisie, stała tam 3 miesiące, to kupa czasu, można z autem zrobić wszystko.
    Czemu stała aż 3 miesiące??

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Fakt ignorowali dziwne odgłosy, wibracje i problemy z 1 biegiem na zimnym oraz sporadyczne z 2, nie chciała zmienic na 3 tylko ciągneła, na 1 biegu jest tak zawsze na zimnym (znaczy było przed awarią, teraz nie jeździ), ze ciągnie na jedynce dopóki nie odpuścisz gazu, spokojnie ciągnie do 3 tys. obr i nie wrzuca dwójki, też tak macie? mi powiedziano, ze ten typ tak ma, ze to elektronika nie pozwala na zimnym na wrzucenie wcześniej dwójki
    Ja mam dwumiesięczna Veloce i tez tak mam... Ciągnie na zimnym do 3 tys., chyba, że odpuszczę gaz, więc uznałbym to za normę.

    Czytając Wasze historie wykupiłem gwarancje na 5 lat.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    U mnie też na zimnym zmienia bieg na wyższych obrotach.

    Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jak to Cię pocieszy to w innych markach serwis działa podobnie.Samochód to produkt jak smartfon 3 lata i do wymiany.
    Nieprawda.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Czemu stała aż 3 miesiące??
    W ASO szukali brzęczenia pod deską powyżej 4,5 tys. obr, taki rezonans z trzeszczeniem, podobno była to obudowa nagrzewnicy, walczyli też z szumami przy słupkach a, ale ten typ chyba tak ma bo jest generalnie cichy wiec szumy wiatru słychać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Ja mam dwumiesięczna Veloce i tez tak mam... Ciągnie na zimnym do 3 tys., chyba, że odpuszczę gaz, więc uznałbym to za normę.

    Czytając Wasze historie wykupiłem gwarancje na 5 lat.
    Czyli ten typ może tak ma, u mnie były jeszcze 2-3 przypadki ze ciągnęła na 2 biegu ale ustało. ASo kazało obserwować.

    Dobrze zrobiłeś z tą gwarancją, ja odpuściłem sobie, nie liczyłem ze TCT się rozpadnie.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Chyba już nigdy nie kupię Alfy (to moja pierwsza i raczej ostatnia), stety lub niestety mamy też 11 letniego Scirocco 2.0 tsi z dsg 137k przebiegu w dsg sprzegła są ok jeszcze od nowości, poczekamy do 150k podobno wtedy zaczynają sie problemy, ale nie przy 20-30k jak w nowej Alfie.
    DSG to syf. Od 20k szarpanie, przy 40k finalnie wymiana sprzęgieł - przypomina coś? I to DSG6 DQ250 BorgWarner te które są podobno najtrwalsze. DSG7 DQ200 Luk od 120k głośna praca, nie znalazł się chętny na naprawę, samochód został u dealera w rozliczeniu.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moja Giulia nigdy nie była taka jak powinna wyjść z salonu nowa a lista problemów i problemików się nie skraca, raczej wydłuża (tu jakieś dźwięki dziwne, tu tarcza hamulcowa tylna przeorana -nie tylko u mnie).
    Grubo. Ja tylko na tarczę narzekałem, reszta działa. Jeździ, przyspiesza zacnie, pali relatywnie mało.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie sądzę że następnym autem będzie alfa... a najgorsze jest to że obawiam się przyszłości co w tym aucie jeszcze wyjdzie
    Moim będzie, ale nie nowa. Zresztą już nie kupię raczej nowego samochodu. A na pewno nie w PL

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    Dobrze zrobiłeś z tą gwarancją, ja odpuściłem sobie, nie liczyłem ze TCT się rozpadnie.
    Na grupie FB były dwa przypadki problemów TCT w Veloce, oba produkcja ostatni kwartał 2015 jeżeli dobrze pamiętam. Tam się skończyło wymianą skrzyni. Które ASO ogarnia sprawę kolegi?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.75 TBi 240 PS Veloce, VW Scirocco 2.0 TSI DSG 211 PS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Moja jest 2016 ale kiedy dokładnie to nie wiem, produkcja jest 2016 (zakup października, ale kiedy produkcja nie wiem). ASO Bołtowicz, tam byłem ostatnio więc tam mnie skierowali.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturro_ Zobacz post
    ASO Bołtowicz, tam byłem ostatnio więc tam mnie skierowali.
    A był kolega u Dukiewicza? (Bo Carserwisu w sprawie TCT nie mogę polecić)
    Tutaj linka do opisu awarii TCT w Veloce, walki z FCA i wymiany TCT: https://www.facebook.com/groups/giul...4224179355747/

    Może coś koledze pomoże...

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Ja mam dwumiesięczna Veloce i tez tak mam... Ciągnie na zimnym do 3 tys., chyba, że odpuszczę gaz, więc uznałbym to za normę.
    A naciśniecie manetki + ? Jeżeli Atari w TCT dojdzie do wniosku, że nie można zmienić to wyda dźwięk, a jak można to zmieni.
    U mnie chyba tak raz się pojawiło jak ruszyłem samochód od razu po włączeniu silnika. Zazwyczaj ruszam 30-60sekund po włączeniu.

    Cytat Napisał irmin Zobacz post
    Czytając Wasze historie wykupiłem gwarancje na 5 lat.
    Moja dodatkowa 4 letnia się niedługo kończy i ani razu nie skorzystałem...

    Generalnie moja TCT im starsza tym lepsza. Na początku narzekałem na poszarpywanie. Teraz jest pięknie i bezproblemowo. Aż nie chce by ASO ją dotykało, jeszcze coś zepsują

  10. #30
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Podany link nie działa.
    Włącza się jakaś strona, która każe się zarejestrować.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory