Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Problem z głosem przy połączeniu z Blue&Me

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie Problem z głosem przy połączeniu z Blue&Me

    Może spotkał się ktoś z podobnym problemem.

    Wcześniej łączyłem się z B&M telefonem Nexus 5X i wszystko działało idealnie. Obecnie zamieniłem smartphona na Pixel 3 i kiedy ten połączy się z samochodem i wykonuję lub odbiorę połączenie, nikt nie słyszy co mówię. Ja słyszę rozmówce idealnie. Synchronizacja kontaktów również przebiega ok. Smartphone posiada BT w wersji 5. Domyślam się, że problem może polegać nie po stronie auta, ale po stronie samego telefonu, ale zapytać nie zaszkodzi, a nóż ktoś miał podobny problem.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie pomogę Ci, Ale podlacze się do tematu. U mnie z kolei od czasu do czasu tylko rozmowca slyszy poglos w telefonie tzn. Mówiąc do mnie słyszy siebie po jakiej sekundzie, półtorej. Ja słyszę wszystko idealnie. Kto s się z tum spotkal?

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jaka masz wersję oprogramowania w B&M ? Ja miałem problem jeszcze gorszy bo mi po rozpoczęciu połączenia rozłączało telefon od telefon.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał cross099 Zobacz post
    Jaka masz wersję oprogramowania w B&M ? Ja miałem problem jeszcze gorszy bo mi po rozpoczęciu połączenia rozłączało telefon od telefon.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
    Da sie jakoś sprawdzic w prosty sposób jaka wersję B&M się posiada aktualnie?

    BTW wiem że są jakieś różne wersje sprzętowe B&M. Po czym to się rozpoznawało? Moja Julka jest z 2011, nie mam navi, jedynie zwykłe radio + USB i AUX jack w schowku.

  5. #5
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja robiłem aktualizację wg. instrukcji aktualizacji do znalezienia w google i na forum tutaj. Wiem, że tworzyłem pendrive z plikiem który zczytywał konfiguracje systemu Blue&Me i później na podstawie pliku stworzonego pokazywało na stronie jakie aktualizacje są dostępne.

    Trochę strachu miałem bo nie raz czytałem o tym jak później ubija B&M. Ale zrobić to musiałem bo telefon w ogóle nie działał. Połaczenie bluetooth zaczynało się dzwoniłem do kogoś około 7-8 sekund wszystko ok a później zrywało i nie dało się nic zrobić...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    A czy ktoś ma objaw typu:
    Autostart Yanosika po połączeniu z Blue&nie po czym komunikat że połączenie zostało zerwane i program będzie zamknięty. Trzeba potwierdzić tak lub nie. Po potwierdzeniu tak Yanosik pracuje normalnym trybem. Sam telefon utrzymuje połączenie, jest nazwa operatora. Inny objaw to brak możliwości sparowania Blue&me z nawigacją Blue&nie Tomtom 1.
    Tu jednak powodem jest chyba zakupiona przeze mnie centralka drugiej generacji z najnowszym softem i spolszczeniem, które wgrałem a nawigacją starego typu montowaną do starszych centralek która była oryginalnie na wyposażeniu auta. Na szczęście system głośnomówiący działa poprawnie.

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Tak z tym Yanosikiem mam tak samo. To kwestia programu bo błąd pojawił się po którejś z aktualizacji...

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Masz na myśli aktualizację Yanosika? Rzeczywiście na początku tego nie było, choć ja połączyłem to z nowym oprogramowaniem centralki.

  9. #9
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    103

    Domyślnie

    Tak to aktualizacja Yanosika to zmieniła. Można ewentualnie wyłączyć automatyczne wyłączanie aplikacji i ustawić sobie zadanie w Taskerze o podobnym działaniu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał cross099 Zobacz post
    Tak to aktualizacja Yanosika to zmieniła. Można ewentualnie wyłączyć automatyczne wyłączanie aplikacji i ustawić sobie zadanie w Taskerze o podobnym działaniu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
    Albo napiszcie na support Yanosika że jest taki problem.

    BTW właśnie zaktualizowałem B&M do wersji 10.0 i wszystko działa idealnie. A rozmówcy stwierdzili że nie dość że słuchać mnie to jeszcze lepiej niż poprzednio.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z Blue & ME
    Utworzone przez srekal34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:25
  2. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47
  3. [MiTo] Jak Wam działa czujnik cofania w połączeniu ze Start&Stop?
    Utworzone przez martomp1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory