Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: problem z poduszkami

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    MITO
    Postów
    5

    Domyślnie problem z poduszkami

    Witam kupiłem MITO z 2013r. samochód technicznie jest OK z małym wyjątkiem otóż świeci się poduszka pasażera, kontrolka poduszki czerwona dodatkowo miga przebieg całkowity i wykrzyknik. Sprzedający zapewniał mnie że to jest to tylko błąd w komputerze i trzeba go tylko skasować, okazało się jednak że nie da się w ogóle wykasować i niema kontaktu z poduszkami. Podjechałem do serwisu Fiata i tam goście powiedzieli mi że najprawdopodobniej jest uszkodzony sensor związany z modułem poduszek, wymiana + robocizna około 3 tyś trochu sporo i wyszło że samochód był w facie z tym problemem rok temu. Sprzedający po rozmowie zobowiązał się do usunięcia usterki czy jest to do ogarnięcia jakie to mogą być koszty. Czy ktoś z was miał taki taki problem. W ogóle to zastanawiam się co zrobić w sytuacji gdy nie usunie problemu.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    "Sprzedający zapewniał mnie że to jest to tylko błąd w komputerze i trzeba go tylko skasować..."

    A Ty jesteś frajer?
    Skoro tak Cię zapewniał, to trzeba było zapewnić go, że kupisz tylko jedziemy do fiata na komputer w celu odczytania błędu.
    Teraz centralka poduszek do wymiany, a jeszcze nie wiadomo czy poduszki w ogóle są
    A nie nasunęło Ci się, że jak jest problem z airbagiem to może jakieś spore bum było? Sprawdziłeś to?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    MITO
    Postów
    5

    Domyślnie

    samochód był sprowadzony ale nie kupowałem od komisu tylko od osoby która nim jeździła 1,5 roku, nie był walnięty o czym świadczy powłoka lakiernicza, samochód sprawdzałem na stacji diagnostycznej było OK, poza poduchami które nie było możliwości sprawdzenia. Fakt mój błąd że nie byłem w fiacie. Sprzedający ma ogarnąć temat ugadałem się z nim że ma tydzień czasu na usuniecie usterki albo zwrot kasy. Zastanawiam się czy ewentualna rekompensata finansowa mogłaby wchodzić w rachubę jeżeli nie usunie usterki, fiat w Rzeszowie wstępnie wycenił na 3400zł nie wykluczone że jest to jakaś pierdoła ale może też być coś poważniejszego. Bardziej skłaniam się do odstąpienia od umowy ze sprzedającym.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Kupić sprawny sterownik poduszek (używany),podmienić dać osiowanie i po ptokach.Te sterowniki potrafią paść same z siebie.Przerabiane osobiście.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    MITO
    Postów
    5

    Domyślnie

    DmX

    Jest to do ogarnięcia w kwocie 2tyś bo się zastanawiam czy jakby gościu nie usunął usterki czy ewentualne zmniejszenie wartości o 2 tyś rozwiąże sprawę, samochód jest w bardzo dobrym stanie tylko te poduchy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Sterownik masz na tunelu po środku pod deską ,wyjmij go i po numerach z niego kup drugi .

    Numer w Mito jeden z paru np. 50508413
    ale najpierw sprawdź czy w ogóle masz poduszkę i czy jest podłączona itp. zanim kupisz centralkę.

    tu masz pierwsza z brzegu aukcja ten co podałem za 250

    https://allegro.pl/oferta/sensor-air...413-7386123666
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 15-03-2019 o 12:05

Podobne wątki

  1. Problem z poduszkami - swiecace ikonki
    Utworzone przez anmark2301 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 10:26
  2. problem z poduszkami powietrznymi
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:12
  3. Problemik z poduszkami
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 08:24
  4. [164] Amortyzatory z poduszkami 164 2.0 V6
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 19:40
  5. [156] problem z poduszkami!!!
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 15:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory