Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Guma stabilizatora (poduszka)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie Guma stabilizatora (poduszka)

    Czy kupował ktoś z Was same gumy mocowania stabilizatora do Julki 1.4 170km? Poskrzypuje mi zawieszenie choć nie ma żadnych luzów, jedynie gumy stabilizatora wyglądają na popękane (ponoć one są winne).
    Szukam, ale nikt nie ma. Tedgum może będzie produkował, ale za miesiąc. Wskaże ktoś namiar, gdzie można je kupić? Znalazłem jedynie poliuretany na tył (https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/T...2szt./23110891), na przód nic nie ma.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Nie ma ich Kolego. Póki co nie występują osobno. Ja dzisiaj właśnie w takiej samej Julce wymieniłem drążek stabilizatora - ok. 700 stówek
    Zmieniłem od razu łączniki na Meyle HD. Zbieżność- geometria ustawiona. Śmiga jak lala.
    Ustały puknięcia i skrzypnięcia. Na drążek nowy dostałem 2 lata gwarancji.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Nie ma ich Kolego. Póki co nie występują osobno. Ja dzisiaj właśnie w takiej samej Julce wymieniłem drążek stabilizatora - ok. 700 stówek
    Zmieniłem od razu łączniki na Meyle HD. Zbieżność- geometria ustawiona. Śmiga jak lala.
    Ustały puknięcia i skrzypnięcia. Na drążek nowy dostałem 2 lata gwarancji.
    Kojarzysz czy poduchy był wklejone w mocowania albo wklejone do stabilizatora?
    U mnie nie ma luzów na żadnym elemencie, ale wkurza mnie skrzypnięcie jakie pojawia się od czasu do czasu. Spróbuję z smarem silikonowym, przynajmniej upewnię się, że to ten element skrzypi.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar esati
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Julka QV
    Postów
    41

    Domyślnie

    Mam dokładnie to samo - sporadyczne skrzypniecie z przodu z jednej strony. Zawieszenie sprawdzone, sztywne, brak luzów. Wymieniłem obie poduszki amortyzatorów - dalej to samo. Zostały te gumy. Wymieniałem je w 147 i tam skrzypienie pojawiało się nawet na płaskim przy bardzo delikatnych przechyłach kiedy drążek stabilizatora przechodził przez stan "0". Tutaj z tego co zauważyłem nie ma większej reguły (często nic nie skrzypi), a jak skrzypnie to wtedy kiedy koło nagle spada bezwładnie. Jak jest u Ciebie?

    Yarek jak z wymianą, dużo roboty? Pamiętam że w 147 wymiana tych gum to była istna udręka (demontaż połowy auta, w tym sanek) i też były nitowane.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Mi też skrzypi ale z tyłu Tedgum pewnie by zrobił jakby więcej ludzi chciało bo wymieniać stabilizator co chwila to troche lipa...Giulietta chyba ma odkręcane blaszki i wkładane gumy jak patrzyłem w necie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Nie ma ich Kolego. Póki co nie występują osobno. Ja dzisiaj właśnie w takiej samej Julce wymieniłem drążek stabilizatora - ok. 700 stówek
    Zmieniłem od razu łączniki na Meyle HD. Zbieżność- geometria ustawiona. Śmiga jak lala.
    Ustały puknięcia i skrzypnięcia. Na drążek nowy dostałem 2 lata gwarancji.
    Sporo.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Trudno. Jak trzeba, to trzeba. Najważniejsze: Żona i Córka bezpieczne.
    Drążek Meyle coś ok. 1100-1200 PLN. Chore! Na szczęście kupiłem w serwisie za ok. 700 ori - no i gwarancja 2 lata. Pewnie go sprzedam z Julką, bo myślę o tym powoli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał esati Zobacz post
    Mam dokładnie to samo - sporadyczne skrzypniecie z przodu z jednej strony. Zawieszenie sprawdzone, sztywne, brak luzów. Wymieniłem obie poduszki amortyzatorów - dalej to samo. Zostały te gumy. Wymieniałem je w 147 i tam skrzypienie pojawiało się nawet na płaskim przy bardzo delikatnych przechyłach kiedy drążek stabilizatora przechodził przez stan "0". Tutaj z tego co zauważyłem nie ma większej reguły (często nic nie skrzypi), a jak skrzypnie to wtedy kiedy koło nagle spada bezwładnie. Jak jest u Ciebie?

    Yarek jak z wymianą, dużo roboty? Pamiętam że w 147 wymiana tych gum to była istna udręka (demontaż połowy auta, w tym sanek) i też były nitowane.
    Najlepiej podnośnik. Koła weg, płyta weg, dojście i odkręcenie drążka, i tutaj zabawa - i to jaka!. Po wszystkim konieczna geometria - zbieżność.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 13-03-2019 o 20:58

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar revir85
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Byla Giulietta 12' 2.0 jtdm2 TCT SPORT Bedzie Giulia
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Trudno. Jak trzeba, to trzeba. Najważniejsze: Żona i Córka bezpieczne.
    Drążek Meyle coś ok. 1100-1200 PLN. Chore! Na szczęście kupiłem w serwisie za ok. 700 ori - no i gwarancja 2 lata. Pewnie go sprzedam z Julką, bo myślę o tym powoli.
    a co po julce?
    Ja nie mam zielonego pojęcia...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał revir85 Zobacz post
    a co po julce?
    Ja nie mam zielonego pojęcia...
    Myślałem, że też Julka ale ta, która miała wejść jako miejski suv. Chyba odłożyli ją trochę w czasie. Wezmę Julkę. Żona zadowolona, autko chodzi, wewnątrz piękna, a nie jakiś ursus. Pożyjemy, zobaczymy...

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkim! Czy ktoś już zakładał u siebie gumy stabilizatora z Tedgum? Potrzebuję wymienić gumy z przodu i w sklepie zaproponowano mi te.

Podobne wątki

  1. Guma stabilizatora?
    Utworzone przez fotografiola w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2018, 16:52
  2. Guma stabilizatora
    Utworzone przez poker89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 19:44
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 12:11
  4. Guma stabilizatora tył
    Utworzone przez Roni1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 19:40
  5. guma stabilizatora
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory