Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: 225/50 r17 zamiast 225/45 r17

  1. #11
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    To czy pasują czy nie to jedna sprawa. Druga jest taka, że taka opona nie powinna się znaleźć na takiej feldze w tym samochodzie wg. prawa. W tym momencie jeśli, odpukać, miałbyś wypadek, ubezpieczyciel ma wszelkie prawo odmówić Tobie wypłaty odszkodowania. Ba, jeśli będziesz sprawca, wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu, ale zrobi regres na Ciebie i będziesz musiał pokryć koszty naprawy tamtego auta. Szczerze, ja bym tak nie ryzykował.
    Tą legendę rozwiał mój ubezpieczyciel 6 dni temu.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    A co to za prawo nakazuje mieć oponę w rozmiarach fabrycznych? Ludzie... Jeśli chce to zakładam 17",18",19" i nikomu do tego jeśli felga parametrami mieści się w nadkolu, a opona jest sprawna... Co innego jeśli sprawca miałby "łyse" opony to wtedy może ubezpieczyciel się doczepić.

  3. #13
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    A co to za prawo nakazuje mieć oponę w rozmiarach fabrycznych? Ludzie... Jeśli chce to zakładam 17",18",19" i nikomu do tego jeśli felga parametrami mieści się w nadkolu, a opona jest sprawna... Co innego jeśli sprawca miałby "łyse" opony to wtedy może ubezpieczyciel się doczepić.
    W rzeczy samej. Gość z TU w który m mam OC i AC jedynie powiedział, że na tej samej zasadzie odmawialiby wypłaty z powodu gwintowanego zawieszenia. Temat ubezpieczenia i innego rozmiaru jest bardzo popularny na wielu forach, jednak żaden post nie był poparty konkretnym paragrafem, czy nawet wyrokiem sądu w takiej sprawie. W OWU polisy również nie ma wyłączeń ze względu na rozmiar, więc temat w sumie wyczerpany.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Tyle, że w tym przypadku opona jest wyższa. Całe koło ma większą średnicę.

    A co do tego co mówi agent, a jak w praktyce TU unikają wypłaty ubezpieczenia lub je zaniżają, to można by książki pisać
    Niejedną walkę już z różnymi TU odbywałem.

    Nie upieram się, że akurat TU to wykorzysta, po prostu zwracam uwagę, że parametry nie zgadzają się z dopuszczanymi przez producenta parametrami, a a to stwarza już pewne drzwi ucieczki dla nich

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    To czy pasują czy nie to jedna sprawa. Druga jest taka, że taka opona nie powinna się znaleźć na takiej feldze w tym samochodzie wg. prawa. W tym momencie jeśli, odpukać, miałbyś wypadek, ubezpieczyciel ma wszelkie prawo odmówić Tobie wypłaty odszkodowania. Ba, jeśli będziesz sprawca, wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu, ale zrobi regres na Ciebie i będziesz musiał pokryć koszty naprawy tamtego auta. Szczerze, ja bym tak nie ryzykował.
    Urban legend.
    Zgodnie z polskimi przepisami w takiej sytuacji TU nie ma żadnej podstawy zrobić regres w przypadku gdy jesteś sprawcą.
    Wyłączenia odpowiedzialności są jasne i nie ma tam punktu mówiącego o rozmiarze opony innym niż fabryczne.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6JTDm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    W rzeczy samej. Gość z TU w który m mam OC i AC jedynie powiedział, że na tej samej zasadzie odmawialiby wypłaty z powodu gwintowanego zawieszenia. Temat ubezpieczenia i innego rozmiaru jest bardzo popularny na wielu forach, jednak żaden post nie był poparty konkretnym paragrafem, czy nawet wyrokiem sądu w takiej sprawie. W OWU polisy również nie ma wyłączeń ze względu na rozmiar, więc temat w sumie wyczerpany.
    Cześć, i jak byś ocenił po czasie użytkowanie opon w tym rozmiarze 225/50 r17? Planuję taki zakup właśnie, wielosezon, pytanie do Ciebie jak się jeździ i czy komfort trochę lepszy w porównaniu do standardu 45/17

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    od 3 tyg u żony mam zalozone wielisezonowki pirelli cinturato all season sf2 w rozmiarze 225/40r18 i jest komfortowo, tym bardziej przy 17 ori rozmiarze by bylo. nie rozumiem po co kombinowac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    wyzszy przeswit, zero stresu w dziurach, jestem megazadowolony. Odradzam GoodYeara - na śniegu są spoko, na mokrym też, ale na suchym jest słaba. Kolejne wstawię Crossclimate+

    Tutaj połowa forum jezdzi na trackday na Nurburgring, do normalnego uzywania auta nawet nie zauwazysz roznicy w prowadzeniu.
    Jednemu sie nie podoba wysoki profil opony, ja z kolei uważam wstawianie olbrzymich felg za fatalne estetycznie, gdy hamulce są malutkie. wygląda to zwyczajnie pokracznie, nawet qv ma z tyłu śmieszne pitusie, i nawet 17 cali wygląda jak felgi pozyczone z większego auta.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    wyzszy przeswit, zero stresu w dziurach, jestem megazadowolony. Odradzam GoodYeara - na śniegu są spoko, na mokrym też, ale na suchym jest słaba. Kolejne wstawię Crossclimate+

    Tutaj połowa forum jezdzi na trackday na Nurburgring, do normalnego uzywania auta nawet nie zauwazysz roznicy w prowadzeniu.
    Jednemu sie nie podoba wysoki profil opony, ja z kolei uważam wstawianie olbrzymich felg za fatalne estetycznie, gdy hamulce są malutkie. wygląda to zwyczajnie pokracznie, nawet qv ma z tyłu śmieszne pitusie, i nawet 17 cali wygląda jak felgi pozyczone z większego auta.
    przecież giulietta na ori sprężynach to koza, w życiu tym autem na największych dziurach niczym nie przyszurało się. na dziurach ochrona? 17tka już ma ten profil dość wysoki, nie widzę sensu kombinować, chyba tylko po to żeby bardziej pływała a to już odczujesz na zwykłych drogach krętych czy dwupasmówce. co do wielosezonówek, GY nie znam (kiedyś czytałem opinie i takie sobie były), choć mają jakiś nowszy model niż ten co lata temu był opisywany, Michelin też wprowadził już CC2, ja akurat wziąłem Pirelli tez nowy model bo taki polecił mi znajomy który prowadzi sprzedaż opon (też forumowicz) i mu zaufałem.

    Ja nie piszę o wyglądzie felga/opona itp tu nawet, tylko pływaniu. producent przewidział rozmiar 17 taki a nie inny, to poza jakimiś skrajnymi przypadkami (typu ktoś ma dojazd do domu po mega dziurach, mieszka na zadupiu bez drogi) IMHO nie rozumiem po co kombinować ze średnicą koła
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (...) chyba tylko po to żeby bardziej pływała a to już odczujesz na zwykłych drogach krętych czy dwupasmówce.(...)
    tak, tak. wywróciła się na dach pierwszego dnia, ale wstyd mi się przyznać


    jeździłem na tych i na tych, nie mam ochoty dyskutować, czy czuć czy nie czuć róznicę profilu 45 i 50 w codziennym użytkowaniu. stawiam dolary przeciw orzechom, że 9/10 wsadzonych do auta z jednymi i drugi nawet by nie zauważyła różnicy, ale jak mówiłem, na tym forum 3/4 użytkowników szykuje miejski kompakt z nadwagą, jakby co tydzień na tor w Poznaniu jezdzili i walczą o setne sekundy, a tak serio jeżdżą do pracy 3 km.
    Przez takie kocopoły przestałem już w ogóle czytać, no chyba że chcemy się pośmiać ze znajomymi.

    jak pisałem - jeden kombinuje, bo używa auta na co dzień i wysoko ceni sobie bezstresową jazdę po mieście, nie ma ochoty odzierać felgi na byle dziurze, drugi ma mikroskop w dłoni i oku, którym wykrywa minimalne nawet zmiany w stopie metalu, z którego zrobiono wahacz

    wracając do tematu i pytania SonnyARG - jak spojrzysz wyżej, to były już przytoczone legendy o wstrzymaniu wypłaty ubezpieczenia (iks de). 225/50r17 to fabryczny rozmiar 159, oczko wyzszy profil zrobił dla mnie pewną różnicę w prześwicie i pokonywaniu dziur/krawężników. nic nie ociera o fartuch, nic nie pływa - zwyczajnie się jeździ, tylko 11mm wyżej niż standard, co na codzień ma dla mnie większe znaczenie, niż 0,08 sekundy dłuższe kółko w poznaniu xD no ale niektórzy tez tankują Pb98 zamiast 95 i mówią, że im łamie kręgosłup od przyspieszenia, taka różnica.

    Niby droga hamowania 39m i 37 metrów to tylko ~5% roznicy, ale pewnej sytuacji pierwszy wjeżdża w przeszkodę, drugi zatrzymuje tuż przed. 22mm różnicy w wysokości koła, prześwit wyżej o 11mm, jednym pływa auto, drudzy od dwóch lat nie uderzyli w próg zwalniający, gdy się zagapili.
    Ostatnio edytowane przez Korba ; 27-09-2021 o 19:23

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast DPF
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 13:26
  2. LED zamiast D1S
    Utworzone przez Garwanko w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 16:40
  3. co zamiast TUTELA GI/2
    Utworzone przez Litrowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 19:33
  4. 2.0ts zamiast 1.8ts
    Utworzone przez SeboW w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 11:04
  5. [145] silnik 2.0 zamiast 1.4 TS?
    Utworzone przez kusus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 00:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory