Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Uchwyt na telefon do Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120@145 KM 2012
    Postów
    37

    Domyślnie Uchwyt na telefon do Giulietty

    Witam serdecznie, rozglądam się za uchwytem na smartfona do Giulietty 2012 r. Obecnie mam taki montowany w kratkę nawiewu, ale dostaję białej gorączki kiedy słyszę na nierównej drodze jak to wszystko trzeszczy i się buja. Ktoś poleci jakiś sprawdzony uchwyt na telefon? Myślałem o Brodit ProClip, ale tam też są trzy możliwe miejsca mocowań, na lewo od szyby czołowej (moim zdaniem kiepskie miejsce), na konsoli głównej po prawo od radia (daleko trzeba by było sięgać i operować telefonem w czasie jazdy) no i trzecie mocowanie takie jak tutaj:
    https://umocujto.pl/pol_pl_ProClip-d...-15-2616_3.jpg

    Z uwagi na to, że mam w swojej wersji wyposażenia gniazdo na nawigację Tom Tom to rozważałem również coś takiego, ale używając telefonu w pozycji pionowej jeszcze bardziej ograniczyłbym sobie widoczność przez przednią szybę (i tak jest mała):
    https://www.ebay.pl/itm/Fiat-500-Pun...-/232238909692

    Wasze opinie?
    Aaa właśnie, macie jakiś sposób na cholernie trzeszczącą deskę rozdzielczą? Na całej szerokości deski na większych nierównościach (ale czasami również na równej drodze) wszystko trzeszczy.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Nie wiem jaki kolega ma ten uchwyt w kratkę, bo jeśli taki w którym trzeba wsunąć telefon to jego rozmiary powodują rzeczywiście, że jest niestabilny i trzeszczy.
    Ja używam coś takiego:

    https://www.x-kom.pl/p/272934-uchwyt...nt-czarny.html

    https://youtu.be/bNUt-26TA5Y

    Jedyny minus może nie dla wszystkich do zaakceptowania jest taki, że trzeba na plecki telefonu przykleić blaszkę. Można ją też schować pod etui, w komplecie są dwa rodzaje.
    U mnie to się sprawdza i jest duży komfort. Bardzo mocno trzyma nawet na wyboistych drogach nigdy nie spadł.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Tez uzywam uchwytu podobnego jak kol.Zefir.Zadnych trzaskow nie zaobserwowalem.Poniewaz mam w/w nawigacje Tomtom to serdecznie odradzam kupowanie takiego uchwytu na telefon.Niestety nawigacja podczas jazdy wibruje-wiec pewnie z telefonem nie bedzie inaczej.No i koszt w/g mnie z ksiezyca.O zmniejszeniu widocznosci nie bede wspominal...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Z tym zmniejszeniem widoczności może być jeszcze jeden zonk. W niektórych krajach są ograniczenia lub wręcz zakaz co do montażu nawigacji lub smartfonów na szybie. Jadąc np na taką Słowację i trafiając pechowo na rutynową kontrolę przez przeprowadzoną przez policjantów, którzy nie lubią Polaków (a po pewnych zdarzeniach drogowych z udziałem naszych rodaków poziom sympatii mocno spadł) można mieć nieco lżejszy portfel

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ogólnie najlepszym rozwiązaniem byłby ten brodit montowany na środku. Tyle że to są chore pieniądze jak za uchwyt!

    Sam jeżdzę z takim uchwytem zaczepionym o kratkę nawiewu, ale chce to zmienić bo jest to cholernie niebezpieczne. To się nie trzyma nie wiadomo jak mocno tej kratki (pewnie żeby jej nie złamać), a jeszcze wersje z magnesem już w ogóle nie dodają temu solidności połączenia. W momencie ewentualnego wypadku taki telefon wystrzeli jak z procy i jest bardzo duże prawdopodobieństwo że trafi w głowę, a przy takich przeciążeniach jak nieraz występują przy zdarzeniach drogowych, to jak dostać kilkukilogramowym klocem.

    Idealnym rozwiązaniem byłoby zamontować coś właśnie w stylu Brodita, ale z uniwersalnym montowaniem a nie ich uchwytami (bo te pamiętajmy trzeba dokupić osobno).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120@145 KM 2012
    Postów
    37

    Domyślnie

    Z bólem serca i kieszeni wezmę chyba tego Brodita, chociaż cena jest przesadzona...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquas92 Zobacz post
    Z bólem serca i kieszeni wezmę chyba tego Brodita, chociaż cena jest przesadzona...
    Pochwal się później jak to wygląda, bo jestem mega ciekaw. Myślę o zamontowaniu starego smartphona na stałe w poziomie jako nawigacje oraz źródło multimediów.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Mito TB155
    Postów
    32

    Domyślnie

    W zależności od tego, czy masz stare radio z czytnikiem plyt cd, to widziałem kiedyś uchwyty na telefon właśnie tam montowane. Wpinały się w czytnik płyt i były dość tanie, za 30 zeta chyba.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kijek
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 2010
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Z tym zmniejszeniem widoczności może być jeszcze jeden zonk. W niektórych krajach są ograniczenia lub wręcz zakaz co do montażu nawigacji lub smartfonów na szybie. Jadąc np na taką Słowację i trafiając pechowo na rutynową kontrolę przez przeprowadzoną przez policjantów, którzy nie lubią Polaków (a po pewnych zdarzeniach drogowych z udziałem naszych rodaków poziom sympatii mocno spadł) można mieć nieco lżejszy portfel
    miałem właśnie takie spotkanie i powiem że musiałem trafić na ludzi którzy nie mieli żadnych problemów z Polakami bo nic mi nie powiedzieli

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Best11
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, 2011, 1.4 benzyna 170KM, automat
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ja wrzuciłem sobie taki uchwyt i wybrałem opcję kratki nawiewu. Dziwię się, że wszystko Ci skrzypi... Może jakiś dziadowski uchwyt?

    Mój jakiś drogi nie był:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyt_allegro.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	66.5 KB
ID:	256440
    https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-...NjliN2QyNmQ%3D

    Ponieważ mam fabryczną nawigację to nie chciałem dokładać czegoś dodatkowo na szybę, bo rzeczywiście zabierało to znacząco widoczność.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyt.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	56.3 KB
ID:	256439

Podobne wątki

  1. Uchwyt na telefon
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 15:53
  2. [159] deska rozdzielcza - uchwyt na telefon
    Utworzone przez bonaventura013 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 10:08
  3. [159] Uchwyt na telefon w 159 - gdzie
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 07:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory