Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: Zerwany pasek rozrządu - ostrzeżenie dla innych - Giulietta rok 2012, 1750 QV

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Właśnie o tym cały czas piszę. Jak widzę "fachmana" lat 24 i pół, który jest specem od wszystkiego, to już wiem, że idą kłopoty. Część z tych ludzi podchodzi do tego, że auto nie ich, i tak im nikt nic nie udowodni, więc maja wysypane na to co się z autem stanie i czy się urwie zaczep od airbaga i później se to będzie latało czy też nie to nie problem. Dla mnie jest to problem, bo tym autem jeżdżę 20000 km rocznie i spędzam w nim setki godzin. I to, że urwany zaczep powoduje drżenie czy skrzypienie jakiegoś elementów wbrew zamysłom konstruktorów mnie naprawdę wkurza!!! Prawda jest taka, że często w ASO nie umieją poprawnie umyć i posprzątać auta. Opierdzielenie tą samą brudną szmata deski, zegarów i dołu drzwi z zewnątrz robi więcej szkody niż pożytku. Dlatego ja wyraźnie zabraniam im sprzątania auta po jakiejkolwiek robocie. Ale przyznam, że jak im się palcem pokaże, poprosi, zwróci uwagę, że zależy mi na tym, aby było to zrobione tak i tak, że uważać, żeby nie spierniczyć, to zdarza się, że wysłuchają.

    A propos ASO to opowiem wam historię z Z.E.A, gdzie znajomy, o którego byłem oddał 911 do serwisu porsche na coś tam. I oczywiście tacy sami fachmani jak u nas, po wykonaniu zlecenia wzięli się za niezlecone czyszczenie środka. Wiecie co zrobili? Deskę rozdzielczą, matową, skórzną, czarną w tym Porsche umazali i to jeszcze nierówno jakimś błyszczącym g... Czy ja muszę tłumaczyć co oznacza nabłyszczona deska w słonecznym klimacie Z.E.A.? Znajomy dostał prawie zawału i szału! Na drugi dzień był rano z powrotem w serwisie. Z tym, że tam głos klienta jest święty, a nie tak jak u nas, że ciągle w szuka się powodów, aby klienta spuścić na drzewo. Były przeprosiny, było wytłumaczenie, że faktycznie zlecenia na czyszczenie środka nie było i zrobili to z własnej woli i było "odtłuszczanie", o dziwo skuteczne, bo mieli do tego jakiś śpaks specjalny.
    Także takie historie zdarzają się nie tylko u nas.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam,
    Sprawa w roku i na nic nie liczę. Posty tutaj raczej traktuje jak podzielenie sie z ludźmi sytuacja, nie mam powodu żeby kłamać ponieważ ta dyskusja tutaj nie ma wpływu na rozstrzygnięcie sprawy. Żona jeździła do Aso regularnie tez po gwarancji, chodzi silnik po jeździe i rzadko używa dynamica. Dba o swoje rzeczy i wierzyła ze regularne oddanie klucza fachowcom z Aso ustrzegliśmy ja przed usterkami i będzie profilaktyczne dla auta. Nie jest psychologicznie możliwe żeby nagle zmieniła osobowość i powiedziała no , ostrzegł mnie pan przed katastrofa rozrządu ale będę Grażyna i oszczędzę i jakoś to będzie - a potem pojechała do Aso wymienić akumulator. Bardziej prawdopodobne jest to ze mechanik nie widzi klientów wić nie ma do nic osobistego stosunku to ma w dupie a po drugie to sam nie przęczytal instrukcji - bo po co, przecież wsystko wie, i robił na oko pi razy drzwi. W innych julkach rzadziej sie rozrząd robi, 1750 mu rzadko wpada to pewnie wziął te same kryteria (ale to gdybanie)

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa jest prosta, jeśli klient bywał na regularnych przeglądach w ASO, to właśnie ono powinno go poinformować o koniecznych czynnościach serwisowych, gdyby odmówił wykonania koniecznej czynności, powinno to zostać odnotowane przez ASO . Klient ma obowiązek zapoznania się z instrukcją obsługi auta i się do niej stosować, ale zaawansowane czynności serwisowe to sprawa ASO. Ja bym nie generalizował w ocenie wszystkich ASO, bywają różne, ASO LU nie jest takie złe.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał, nie każde ASO jest złe, mi np. podczas jakiegoś zgłoszenia gwarancyjnego ASO zasugerowało wymianę oleju i filtra (przebieg ok. 12 000 km) bo wg. nich wypadałoby to robić co rok (mimo iż książka pisze 30 000km). Nie skorzystałem, bo pierwszą wymianę zrobiłem już po 8000 km poza ASO, ale plus dla nich za sugestię.
    W tym samym ASO robiłem potem przegląd używanego Mito przed zakupem i naprawdę sporo rzeczy znaleźli na moją korzyść, jednocześnie sugerując, które części można zastąpić podczas wymiany zamiennikami, bo oryginał jest drogi a wcale nie bardziej trwały - pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Tak jak kolega wyżej napisał, nie każde ASO jest złe, mi np. podczas jakiegoś zgłoszenia gwarancyjnego ASO zasugerowało wymianę oleju i filtra (przebieg ok. 12 000 km) bo wg. nich wypadałoby to robić co rok (mimo iż książka pisze 30 000km). Nie skorzystałem, bo pierwszą wymianę zrobiłem już po 8000 km poza ASO, ale plus dla nich za sugestię.
    A ja sugestię o zmianie oleju co 15000km w MA usłyszałem już od sprzedawcy, chociaż książka jeszcze mówiła o 30tys.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Chyba co 10000 maksymalnie.

Podobne wątki

  1. Zerwany pasek rozrządu - 2.0 TS
    Utworzone przez Dawidowy w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2017, 12:55
  2. zerwany pasek rozrządu alfa 156 2,5v6
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2015, 12:48
  3. [159] Zerwany pasek rozrządu w 2.0JTd 170KM
    Utworzone przez Lech w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-03-2015, 21:13
  4. [145] 145 1.9jtd zerwany pasek rozrządu.
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:23
  5. AR 156 1.8 TS Pasek rozrządu zerwany. POMOCY
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory